thirdparty

خرید بیمه شخص ثالث لیفان 520

لطفا پلاک خودروی خود را وارد کنید:
الف
الف
ب
پ
ت
ث
ج
ح
د
ر
ز
ژ
س
ش
ص
ض
ط
ظ
ع
ف
ق
ک
گ
ل
م
ن
و
ه
ی
D
S
ایـران
پرچم
کد ملی مالک خودرو
شماره پلاک خود را ندارید؟

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

بیمه شخص ثالث لیفان 520

لیفان 520 (Lifan 520) از خودروهای تولیدی گروه لیفان بود که برای نخستین‌بار در سال ۲۰۰۶ از آن رونمایی شد. این خودرو که از رقبای مدل‌هایی مانند سمند و پژو پارس است، با ۱۰۶ اسب بخار و ۴ سلندر کار می‌کند. این سدان چینی کیفیت فنی متوسطی دارد اما آپشن‌هایش در مقایسه با رقبای ایرانی بیشتر و جذاب‌ترند. برای مثال، لیفان مجهز به سیستم هشداردهنده وضعیت لنت ترمز، قفل مرکزی، فرمان هیدرولیک با سیستم چرخ‌دنده‌ای و صندلی عقب تاشو است. شتاب لیفان 520 آنچنان بالا نیست؛ شتاب صفر تا صد این خودرو در حدود ۱۳ ثانیه است اما بیشینه قدرت موتورش معادل با ۱۰۶ اسب بخار و مناسب است. خرید بیمه ماشین برای تمام وسایل نقلیه ضروری است و لیفان 520 نیز از این قاعده مستثنی نیست.

بیمه شخص ثالث لیفان 520

برای رانندگی با هر مدلی از خودرو از جمله لیفان 520 باید بیمه شخص ثالث داشته باشید. این بیمه اجباری به رانندگان کمک می‌کند که در صورت بروز حوادث رانندگی، مجبور به پرداخت خسارت‌های سنگین نباشند. در صورت نداشتن این بیمه، راننده خاطی باید تا زمان تسویه کامل هزینه‌های مالی و جانی ایجادشده در زندان بماند. شرکت‌های مختلفی در این زمینه خدمات بیمه ارائه می‌کنند. خدمات و تعرفه بیمه‌گران با هم متفاوت است. دلیل هم ریشه در خدمات و پیشنهادات اضافی مختلفی دارد که هر مجموعه بیمه‌گر برای مشتریان خود در نظر می‌گیرد. برای انتخاب بهترین شرکت باید، شرایط و نرخ قیمت هریک را بررسی و با مقایسه میان گزینه‌های موجود، اقدام به خرید کنید. مناسب‌ترین بیمه برای هرکس با دیگری متفاوت است. هر فرد با در نظرگرفتن کاربری خودرو، مدل آن و بودجه‌اش از میان گزینه‌های موجود می‌تواند دست به انتخاب بزند. دقت کنید که اگر خودرویی فاقد بیمه شخص ثالث باشد، امکان خریدوفروش آن وجود نخواهد داشت. ضمن اینکه برای دریافت این بیمه باید گواهینامه معتبر هم داشته باشید.

قیمت بیمه شخص ثالث

قیمت پایه بیمه شخص ثالث در تمام شرکت‌های بیمه یکسان است اما پیشنهادات و تخفیفات مختلفی که بیمه‌گران گوناگون برای مشتریان در نظر می‌گیرند، باعث ایجاد تفاوت در تعرفه‌ها می‌شود. به‌طور کلی هم، قیمت بیمه شخص ثالث وابسته به عوامل مختلفی است:

 • سال تولید خودرو؛

 • مدل تولید خودرو؛

 • مدت‌زمان قرارداد بیمه؛

 • تخفیف عدم خسارت.

تخفیف عدم خسارت شامل حال خودروهایی می‌شود که به‌طور متداوم تصادفی نداشته‌اند. هرچقدر که شمار سال‌های بی‌تصادف بیشتر باشد، درصد تخفیف عدم خسارت هم بالاتر می‌رود. امکان انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث هم وجود دارد.

چنانچه خودرویی جدید بخرید، می‌توانید تخفیفات عدم خسارت خودروی قبلی‌تان را به مورد جدید منتقل کنید. امکان انتقال تخفیفات مذکور از خودروی شما به خودروی بستگان درجه یک یعنی مادر، پدر، همسر و فرزند هم وجود دارد.

جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث لیفان 520

به‌ازای هر روز که از نداشتن بیمه شخص ثالث می‌‌گذرد، جریمه‌ای ثبت می‌شود. نرخ این جریمه وابسته به تعرفه سالانه بیمه شخص ثالث است که از سوی سازمان بیمه مرکزی اعلام می‌شود. این سازمان در اوقاتی از سال هم مجوز بخشش جرایم دیرکرد را به شرکت‌های بیمه ابلاغ می‌کند. در این صورت،  سابقه جرایم دیرکرد بیمه صفر می‌شود. برای پیشگیری از جریمه‌شدن، ۱۰ روز مانده به پایان اعتبار بیمه شخص ثالث، برای تمدید و خرید بیمه جدید اقدام کنید. با اقدام به‌موقع از جریمه‌شدن دور بمانید.

خرید بیمه شخص ثالث لیفان 520 از بیمه بازار

بیمه بازار بستری برای خرید بیمه شخص ثالث لیفان 520 است. این سامانه آنلاین فرصتی ایدئال برای مشاهده فهرست کاملی از بیمه‌گران و بررسی شرایط و تعرفه‌های هریک فراهم می‌کند. با واردکردن مشخصات خودرو و مرور فهرست شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات بیمه می‌توانید مناسب‌ترین گزینه را برای لیفان خود انتخاب کنید. همه‌چیز در این فرایند به‌طور آنلاین پیش می‌رود و سرعت بالایی دارد. روند خرید بیمه شخص ثالث لیفان 520 از بیمه بازار به‌این شرح است:

 • وارد بخش محاسبه‌گر سایت بیمه‌بازار شوید و مشخصات خودرو را وارد کنید؛

 • فهرست شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات بیمه شخص ثالث را مرور کنید؛
 • با انتخاب مناسب‌ترین گزینه، وارد مرحله تکمیل اطلاعات شوید و مدارک لازم را هم بارگذاری کنید؛
 • هزینه را به‌طور نقدی یا قسطی بپردازید و منتظر صدور بیمه‌نامه باشید.

فرایند دریافت بیمه شخص ثالث لیفان 520 بسیار ساده است و در ظرف مدت بسیار کوتاهی به پایان می‌رسد. با این روش، دیگر نیازی به صرف زمان و انرژی بسیار، جهت شناسایی بهترین بیمه شخص ثالث نیست.

صحت‌سنجی بیمه‌نامه شخص ثالث لیفان 520

برای اطمینان از صحت بیمه‌نامه خود می‌توانید به سامانه سنهاب بیمه بازار مراجعه کنید بعد از ورود به این سامانه، لازم است که اطلاعاتی را در بخش‌های مخصوص وارد کنید:

 • کد ۱۷رقمی شناسایی خودرو موسوم بهvin 
 • شماره ملی صاحب خودرو 
 • شماره بیمه‌نامه 
 • کد یکتا 

بعد از تکمیل این اطلاعات در سایت، مرور بیمه‌نامه و تأیید صحت آن برایتان مقدور می‌شود.

صفحات مرتبط:

بیمه بدنه لیفان 520

بیمه شخص ثالث ایران

مشتریان بیمه بازار چه می‌گویند؟

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید

سوالات متداول

بعد از خرید آنلاین بیمه‌نامه در صورت تمایل می‌توانید نسخه فیزیکی آن را نیز سفارش دهید.

آیا بعد از خرید بیمه شخص ثالث از بیمه بازار، نسخه فیزیکی بیمه‌نامه را دریافت خواهیم کرد؟

اگر تمامی مدارک مورد نیاز به صورت کامل بارگذاری شده‌باشد؛ بیمه‌نامه شخص ثالث بعد از ۱۵ الی ۲۰ دقیقه صادر می‌شود. بارگذاری مدارک به صورت ناقص، روند صدور را طولانی خواهد کرد.

بیمه نامه شخص ثالث، چه مدت بعد از خرید صادر و فعال می‌شود؟

بهترین زمان برای تمدید بیمه‌نامه شخص ثالث، ۱۰ روز پیش از اتمام تاریخ اعتبار بیمه‌نامه است. هر زمانی از روز که بیمه‌نامه شخص ثالث خودرو تمدید شود، اعتبار آن از بامداد روز آتی آغاز خواهد شد.

چند روز پیش از تمام شدن اعتبار بیمه‌نامه باید برای تمدید آن اقدام کرد؟

برای بررسی صحت و اصالت بیمه‌نامه خودرو، می‌توانید با مراجعه به صفحه bimebazar.com/sanhabInquiry و وارد کردن شماره بیمه‌نامه، کد یکتا، کد VIN (شماره ۱۷ رقمیِ شناسایی خودرو) و کد ملی خود از صحت آن اطمینان حاصل نمایید. همچنین امکان بررسی اصالت بیمه‌نامه از طریق ارسال پیامک وجود دارد.

چگونه می‌توان از صحت بیمه‌نامه خودرو مطمئن شد؟

بخشش جریمه دیرکرد فرآیندی است که از سوی سازمان بیمه‌مرکزی انجام می‌شود و از قاعده خاصی پیروی نمی‌کند. این بخشش معمولا یک بار در فصل بهار، یک بارتابستان و یک بار زمستان از طرف بیمه‌مرکزی به شرکت‌های بیمه اعلام می‌شود.

بخشش جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث چه زمانی انجام می‌پذیرد؟

جریمه دیرکرد به صورت روزانه حساب می‌شود. یعنی به ازای هر روز تاخیر در خرید و تمدید، مبلغی به عنوان جریمه به بیمه‌نامه تعلق می‌گیرد. چون نرخ بیمه ثالث، سال به سال تغییر می‌کند ؛ نرخ جریمه دیرکرد آن هم  در هر سال متفاوت است و نرخ ثابتی ندارد.

جریمه تاخیر خرید بیمه شخص ثالث چگونه محاسبه می‌شود؟

از آنجا که تخفیف بیمه ثالث به شخص تعلق دارد؛ به دو شیوه می‌توان کار انتقال تخفیف را انجام داد. در صورتی که مالک ماشین قصد فروش داشته‌باشد؛ می‌تواند تخفیف بیمه‌اش را به خودروی جدیدی که خریده انتقال بدهد. درشرایطی دیگر، ممکن است صاحب بیمه‌نامه بخواهد تخفیفش را به شخص دیگری انتقال بدهد. در این صورت آن فرد حتما باید یکی از اعضای درجه یک خانواده‌ (پدر، مادر، همسر، فرزند) باشد. به جز این دو شیوه، امکان دیگری برای انتقال تخفیف وجود ندارد.

شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث چیست؟

به صورت کلی، انتقال تخفیف نیاز به دریافت الحاقیه دارد که ممکن است برای صاحب بیمه بار مالی داشته‌باشد. اما در صورتی که بیمه شخص ثالث را از بیمه‌بازار خریده باشید؛ می‌توانید تخفیف‌های مربوط به آن را بدون پرداخت هزینه، انتقال بدهید.

آیا امکان انتقال تخفیف بیمه ثالث از طریق خرید آنلاین بیمه در سایت بیمه بازار وجود دارد؟

در بیمه‌بازار امکان خرید بیمه شخص ثالث قسطی وجود دارد. فقط کافی است ‌هنگام خرید بیمه خود، مشخص کنید از کدام شرکت بیمه می‌خواهید بیمه ثالث خود را خریداری کنید. در مرحله ثبت سفارش تعداد اقساطی که شرکت بیمه در نظر گرفته است و مقدار هر قسط را مشاهده خواهید کرد. توجه داشته باشید که ممکن است شرکت قبلی که از آن بیمه خود را تهیه کرده‌اید، در سال جدید بیمه‌نامه را قسطی ارائه ندهد.

آیا می‌توان بیمه شخص ثالث را اقساطی تهیه کرد؟

خیر، در حال حاضر خرید قسطی بیمه شخص ثالث فقط با ارائه «چک صیاد» امکان‌پذیر است. علاوه بر آن، تنها ساکنین شهر تهران می‌توانند از این امکان استفاده کنند و در این مورد خاص، منظور از تهران، مجموع ۲۲ منطقه شهرداری است.

آیا امکان خرید قسطی بدون چک در سایت بیمه‌بازار وجود دارد؟

بله، بعد از خرید بیمه‌ثالث به صورت آنلاین طرف حساب شما «شرکت بیمه‌ای است که از آن بیمه خریده‌اید.» بنابراین برای جبران خسارت خارج از تهران باید به شعبه‌های آن شرکت بیمه خاص، مراجعه و روند دریافت خسارت را طی کنید. 

اگر بیمه ثالث را به صورت آنلاین بخریم؛  می‌توانیم خارج از تهران خسارت دریافت کنیم؟

بیمه‌بازار در حوزه صدور بیمه شخص ثالث با «تمامی شرکت‌های بیمه» همکاری دارد. شما در بیمه‌بازار می‌توانید برای خرید بیمه شخص ثالث از تخفیف‌ استفاده کنید و هزینه را به صورت قسطی بپردازید. 

بعد از خرید بیمه و ارسال تصویر مدارک، بیمه ثالث شما سریعا صادر می‌شود و در صورت درخواست، نسخه فیزیکی آن، بدون دریافت هزینه و به صورت رایگان، به آدرس درج شده در فرم ارسال خواهد شد.

خرید بیمه‌ ثالث از بیمه‌بازار چه امتیازی دارد؟

خیر، قانونِ لزوم ارائه نسخه کاغذی بیمه شخص ثالث لغو شده‌است. شما می‌توانید به راحتی از نسخه آنلاین و دیجیتالی که لینکش با پیامک به تلفن همراهتان ارسال می‌شود استفاده کنید.

آیا دریافت نسخه فیزیکی و کاغذی بیمه شخص ثالث ضروری است؟

قیمت بیمه شخص ثالث که روی بیمه‌نامه ذکر می‌شود برای همه شرکت‌های بیمه یکسان است. دلیل تفاوت قیمت‌ها در آفرهای ویژه‌ای است که بیمه‌بازار برای برخی از شرکت‌ها در نظر می‌گیرد. 

دلیل تخفیف‌ها و اختلاف قیمت بیمه شخص ثالث بین شرکت‌های مختلف در سایت بیمه‌بازار چیست؟

چون واحد صدور بیمه در شرکت‌ها به مدارک به روز شده نیاز دارد. 

چرا برای هر بار خرید و تمدید بیمه شخص ثالث باید مدارک را بارگذاری کنیم؟

بله، برای تمدید بیمه‌نامه شما می‌توانید به هر یک از شرکت‌های بیمه‌ای مورد نظر خود مراجعه کنید و در خواست تمدید بیمه‌نامه نمایید. همچنین تخفیفات بیمه شخص ثالث خودرو شما نیز حفظ خواهد شد. توجه داشته باشید که با تغییر شرکت بیمه تخفیف‌ها نیز منتقل می‌شوند.

آیا تغییر شرکت بیمه امکان‌پذیر است؟ قوانین و مقررات آن به چه صورت است؟ 

در صورت مفقودی بیمه‌نامه شخص ثالث، باید با در دست داشتن کارت خودرو و کارت شناسایی به نمایندگی صادرکننده بیمه مراجعه کرد. پس از انجام پروسه‌ی اعلام مفقودی برای فرد یک گواهی صادر خواهد شد که ارزش قانونی آن به اندازه اصل بیمه‌نامه است.

اگر بیمه‌نامه شخص ثالث گم شود چه کارهایی باید انجام داد؟ 

بیمه شخص ثالث هزینه‌های مربوط به درمان، فوت و خسارت‌های وارد شده به اموال را پوشش می‌دهد. بیمه شخص ثالث برای تمام وسایل نقلیه اجباری است.

منظور از بیمه شخص ثالث چیست؟

اشخاص ثالث در بیمه ثالث کسانی هستند که در حادثه دچار زیان مالی و جانی شده‌اند. 

شخص ثالث در بیمه شخص ثالث کیست؟

بله. داشتن بیمه شخص ثالث برای کلیه رانندگان وسایل نقلیه ( مسافری،بارکش، موتورسیکلت و…) اجباری است.

آیا داشتن بیمه شخص ثالث برای همه افراد اجباری است؟

رانندگی بدون بیمه شخص ثالث ممنوع است. در صورتی که وسیله نقلیه‌ای دچار حادثه شود و دارای بیمه شخص ثالث نباشد، راننده مقصر تا زمان پرداخت خسارت جانی و مالی اشخاص زیان دیده در حادثه، زندانی خواهد شد. همچنین خرید و فروش وسیله نقلیه بدون بیمه شخص ثالث امکان‌پذیر نیست.

نداشتن بیمه شخص ثالث چه عواقبی دارد؟

برای استعلام قیمت بیمه شخص ثالث می‌توانید اطلاعات خودروی خود را در سایت بیمه بازار وارد کنید تا لیستی ازتعرفه شرکت‌های بیمه برای شما نمایش داده شود. همچنین برای اطمینان از صحت بیمه شخص ثالث می‌توانید به سامانه سنهاب بیمه بازار مراجعه کنید. 

چگونه بیمه شخص ثالث را استعلام کنیم؟

 برخورداری از بیمه شخص ثالث برای تمام رانندگان اجباری است. این بیمه می‌تواند خسارات جانی و ملی بروز حادثه را به میزان قابل توجهی تحت پوشش قرار دهد. 

مزایای بیمه شخص ثالث چیست؟

این بیمه هزینه دیه و نقص عضو راننده را پرداخت می‌کند اما هزینه‌های پزشکی راننده مقصر را جبران نمی‌کند. راننده مقصر در صورتی که بخواهد خسارت پزشکی را پرداخت کند، باید از بیمه حوادث انفرادی استفاده نماید.

آیا بیمه شخص ثالث خسارت وارد شده به راننده را جبران می‌کند؟ 

مهم‌ترین شرط بیمه شخص ثالث داشتن گواهینامه است. در صورتی که راننده گواهینامه نداشته باشد، شرکت بیمه هیچ هزینه‌ای را تقبل نخواهد کرد.  

در صورت نداشتن گواهینامه آیا خسارات وارد شده را می‌توان از طریق بیمه شخص ثالث جبران نمود؟

نحوه محاسبه بیمه شخص ثالث ماشین به این صورت است که سالی 5 درصد به بیمه‌نامه اضافه می‌شود و این درصد از حق پایه بیمه کسر می‌شود. 

 بیمه شخص ثالث ماشین چگونه محاسبه می‌شود؟

حق بیمه شخص ثالث هر ساله بر اساس نرخ دیه اعلام شده توسط قوه قضاییه تعیین می‌شود. به دلیل تورم با افزایش نرخ دیه، سطح پوشش بیمه‌گزار افزایش پیدا می‌کند. هر زمانی که شخص بخواهد سطح پوشش بیمه شخص ثالث خود را افزایش دهد و یا اقدام به عوض کردن نام مندرج بر روی بیمه‌نامه کند، باید درخواست الحاقیه نماید.  
 

الحاقیه بیمه شخص ثالث چیست و چه زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد؟