thirdparty

خرید بیمه شخص ثالث لیفان x60

لطفا پلاک خودروی خود را وارد کنید:
الف
الف
ب
پ
ت
ث
ج
ح
د
ر
ز
ژ
س
ش
ص
ض
ط
ظ
ع
ف
ق
ک
گ
ل
م
ن
و
ه
ی
D
S
ایـران
پرچم
کد ملی مالک خودرو
شماره پلاک خود را ندارید؟

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

بیمه شخص ثالث لیفان x60

قیمت مناسب لیفان x60 اینخودرو رابه  یکی از کراس‌اورهای محبوب بازار تبدیل کرده است. ابعاد این خودروی شاسی‌بلند رانندگی را در شهر آسان می‌کنند و ویژگی‌های فنی و استحکام بدنه آن باعث شده‌اند تا خودرویی بی‌نظیر برای جاده‌های برون‌شهری باشد. البته پیش از اینکه خودروی خود را به دل جاده ببرید، باید بیمه شخص ثالث لیفان x60 را تهیه کرده باشید. رانندگی بدون داشتن بیمه شخص ثالث مجاز نیست، اما خوب است بدانید که خریدن این بیمه تنها به چند دقیقه از وقت شما نیاز خواهد داشت. با مراجعه به سامانه بیمه بازار می‌توانید تعرفه شرکت‌های بیمه مختلف را به راحتی مقایسه کنید و پس از تکمیل چند مرحله کوتاه، صاحب بیمه شخص ثالث شوید.

بیمه شخص ثالث چه پوشش‌هایی دارد؟

بیمه شخص ثالث برای پوشش خسارت‌های شخص ثالث در تصادفات رانندگی خریداری می‌شود، اما در یک قرارداد بیمه این فرد کیست؟ شخص اول در این قرارداد صاحب اصلی بیمه است. شخص ثانی شرکت بیمه‌کننده است که تعهداتی برای جبران خسارات دارد. در انتها، شخص ثالث فردیست که در یک تصادف رانندگی دچار آسیب می‌شود، مقصر نیست و می‌تواند تقاضای خسارات کند. در واقع همه افراد به جز راننده مقصر در تصادف رانندگی شخص ثالث هستند.

پوشش‌های بیمه شخص ثالث شامل خسارت‌های مالی مربوط به خودرو راننده آسیب‌دیده، خسارات جانی راننده و سرنشینان خودروی آسیب‌دیده و سرنشینان خودرو مقصر می‌شوند. برای پوشش خسارت‌های راننده مقصر، به پوشش حوادث راننده نیاز خواهید داشت. جبران هزینه‌های تحمیل شده به خودرو راننده مقصر نیز تنها توسط بیمه بدنه لیفان x60 جبران می‌شود.

چه عواملی قیمت بیمه شخص ثالث را تعیین می‌کنند؟

اگر می‌خواهید بدانید نرخ بیمه شخص ثالث توسط چه فاکتورهایی تعیین می‌شود، باید این عوامل را در نظر بگیرید:

هزینه دیه کامل در ماه‌های حرام

از مهم‌ترین پوشش‌های بیمه شخص ثالث، پرداخت دیه کامل در ماه حرام است، به همین دلیل سالانه بیمه مرکزی هزینه پایه بیمه شخص ثالث را بر اساس دیه کامل تعیین می‌کند. خوب است بدانید حداقل تعهدات مالی بیمه ۲.۵ درصد دیه کامل و حداکثر آن ۵۰ درصد دیه است. شما می‌توانید میزان پوشش را هنگام خرید بیمه تعیین کنید، اما هر چقدر نرخ پوشش انتخابی بالا‌تر باشد، باید هزینه بیشتری برای بیمه بپردازید.

ویژگی‌های خودرو

با اینکه بیمه شخص ثالث شما برای جبران خسارت‌های خودروهای دیگر استفاده می‌شود، ویژگی‌های خودرو شما می‌تواند بر قیمت آن تأثیر بگذارد. برای مثال، یک خودروی ۴ سیلندری مانند لیفان x60 نرخ بیمه متفاوتی نسبت به خودروهایی با کمتر یا بیشتر از ۴ سیلندر دارد. همچنین کاربری نیز می‌تواند باعث افزایش حق بیمه شود. برای مثال، خودروهای تاکسی باید هزینه بیشتری نسبت‌ به خودروهای شخصی بپردازند.

جریمه‌های بیمه شخص ثالث

هزینه بیمه شما می‌تواند به دلیل جریمه‌های مختلفی افزایش یابد. برای مثال، تأخیر در تمدید بیمه‌نامه در زمان پایان قرارداد قبلی مشمول جریمه روزانه خواهد شد. این یعنی باید به ازای هر روز تأخیر، نرخ سالانه بیمه را بر ۳۶۵ تقسیم کرده و به عنوان جریمه بپردازید. همچنین اگر خودروی شما به عنوان یک خودروی بدون بیمه شخص ثالث توسط پلیس راهنمایی شناسایی شود، خودرو توقیف شده و برای آزاد کردن آن باید هزینه‌های پارکینگ را تسویه کرده و بیمه شخص ثالث را نیز خریداری کنید.

همچنین خوب است بدانید که نمره‌های منفی راننده نیز باعث افزایش حق‌ بیمه می‌شوند. هر نمره منفی برابر با ۱ درصد افزایش مبلغ بیمه خواهد بود، البته تا سقف ۳۰ درصد. هر تخلف حادثه‌ساز در گذشته راننده نیز منجر به نیم درصد افزایش حق بیمه خواهد شد. با نداشتن برگه معاینه فنی ضروری باید ۵ درصد جریمه بپردازید.

تخفیف‌های بیمه شخص ثالث

عبارت ت.ع.خ را در بیمه‌نامه‌های شخص ثالث مخفف عدم خسارت است که می‌تواند کاهش قابل توجهی در مبلغ نهایی بیمه ایجاد کند. این تخفیف در صورتی برای حق بیمه شما اعمال می‌‌شود که در گذشته بابت تصادف و آسیب به اشخاص ثالث خسارتی از شرکت بیمه دریافت نکرده باشید. در این صورت، هر سال درصد تخفیف شما به این صورت افزایش میابد:

 • تخفیف عدم خسارت پس از ۱ سال برابر با ۵%؛
 • تخفیف عدم خسارت پس از ۲ سال برابر با ۱۰%؛
 • تخفیف عدم خسارت پس از ۳ سال برابر با ۱۵%؛
 • تخفیف عدم خسارت پس از ۴ سال برابر با ۲۰%؛
 • تخفیف عدم خسارت پس از ۵ سال برابر با ۲۵%؛
 • تخفیف عدم خسارت پس از ۶ سال برابر با ۳۰%؛
 • تخفیف عدم خسارت پس از ۷ سال برابر با ۳۵%؛
 • تخفیف عدم خسارت پس از ۸ سال برابر با ۴۰%؛
 • تخفیف عدم خسارت پس از ۹ سال برابر با ۴۵%؛
 • تخفیف عدم خسارت پس از ۱۰ سال برابر با ۵۰%؛
 • تخفیف عدم خسارت پس از ۱۱ سال برابر با ۵۵%؛
 • تخفیف عدم خسارت پس از ۱۲ سال برابر با ۶۰%؛
 • تخفیف عدم خسارت پس از ۱۳ سال برابر با ۶۵%؛
 • تخفیف عدم خسارت پس از ۱۴ سال برابر با ۷۰%.

خرید بهترین بیمه شخص ثالث لیفان ایکس ۶۰

همانطور که اشاره کردیم، بیمه بازار اطلاعات بیشتر شرکت‌های بیمه‌ای که بیمه شخص ثالث لیفان x60 را ارائه می‌کنند در اختیار شما قرار می‌دهد، ولی انتخاب بهترین بیمه بر عهده شما خواهد بود. اگر می‌خواهید یک بیمه شخص ثالث ارزان خریداری کنید، می‌توانید حداقل پوشش بیمه را انتخاب کرده و ارزان‌ترین گزینه ممکن را سفارش دهید. همچنین برای دریافت کامل‌ترین پوشش بیمه می‌توانید حداکثر سقف تعهدات را انتخاب کنید و به دنبال مقایسه ویژگی‌های شرکت بیمه باشید. خوب است ویژگی‌هایی مانند توانگری مالی شرکت بیمه، رتبه رضایتمندی از عملکرد آن و تعداد شعب موجود در سطح کشور را مقایسه کرده و بهترین بیمه را بر این اساس انتخاب کنید. پس از انتخاب، می‌توانید سایر مراحل خرید را بدون هیچ اتلاف وقتی کامل کرده و در اسرع وقت صاحب بیمه شخص ثالث لیفان x60 شوید.

راهنمای خرید بیمه شخص ثالث لیفان x60 از بیمه بازار

با طی کردن این مراحل، می‌توانید خرید آنلاین بیمه شخص ثالث را انجام دهید:

 • ابتدا لازم است اطلاعات خودروی لیفان خود را در فرم محاسبه‌گر بیمه بازار وارد کنید. برای این کار باید در قسمت نوع خودرو، گزینه سواری، در قسمت کابری گزینه شخصی، در قسمت برند خودرو، گزینه لیفان و در قسمت مدل خودرو گزینه x60 را انتخاب کنید. همچنین باید سال تولید خودرو و سابقه بیمه آن را وارد کنید.
 • در ادامه، لیست بیمه‌های موجود و قیمت‌های آن‌ها در اختیار شما قرار می‌گیرد. البته می‌توانید با تغییر حداکثر پوشش بیمه هزینه بیمه را تغییر دهید یا از کد تخفیف خود استفاده کنید. همچنین امکان تعیین مدت قرارداد نیز وجود دارد. پس از وارد کردن شرایط مورد نظرتان، می‌توانید به مقایسه بیمه‌های مختلف بپردازید.  
 • سپس، می‌توانید مناسب‌ترین بیمه را سفارش دهید و گزینه پرداخت نقدی یا قسطی را انتخاب کنید. برای ادامه مراحل خرید، باید هزینه‌های پیش‌پرداخت یا حق بیمه کامل را بپردازید و مدارک خودرو خود را بارگذاری کنید، برای مثال گواهینامه، کارت ماشین و بیمه‌نامه قبلی.
 • با انجام این مراحل، ثبت‌نام شما تکمیل می‌شود و تنها لازم است منتظر بررسی مدارک‌تان توسط کارشناسان بیمه‌بازار شوید. شما در همان روز، صاحب بیمه خواهید شد و می‌توانید بیمه‌نامه شخص ثالث را با ارسال رایگان تحویل بگیرید. همچنین می‌توانید برای دریافت مشاوره یا راهنمایی با تیم پشتیبانی بیمه بازار در تماس باشید.

صفحات مرتبط:

استعلام بیمه شخص ثالث با کد ملی

بیمه بدنه لیفان X60

مشتریان بیمه بازار چه می‌گویند؟

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید

سوالات متداول

بعد از خرید آنلاین بیمه‌نامه در صورت تمایل می‌توانید نسخه فیزیکی آن را نیز سفارش دهید.

آیا بعد از خرید بیمه شخص ثالث از بیمه بازار، نسخه فیزیکی بیمه‌نامه را دریافت خواهیم کرد؟

اگر تمامی مدارک مورد نیاز به صورت کامل بارگذاری شده‌باشد؛ بیمه‌نامه شخص ثالث بعد از ۱۵ الی ۲۰ دقیقه صادر می‌شود. بارگذاری مدارک به صورت ناقص، روند صدور را طولانی خواهد کرد.

بیمه نامه شخص ثالث، چه مدت بعد از خرید صادر و فعال می‌شود؟

بهترین زمان برای تمدید بیمه‌نامه شخص ثالث، ۱۰ روز پیش از اتمام تاریخ اعتبار بیمه‌نامه است. هر زمانی از روز که بیمه‌نامه شخص ثالث خودرو تمدید شود، اعتبار آن از بامداد روز آتی آغاز خواهد شد.

چند روز پیش از تمام شدن اعتبار بیمه‌نامه باید برای تمدید آن اقدام کرد؟

برای بررسی صحت و اصالت بیمه‌نامه خودرو، می‌توانید با مراجعه به صفحه bimebazar.com/sanhabInquiry و وارد کردن شماره بیمه‌نامه، کد یکتا، کد VIN (شماره ۱۷ رقمیِ شناسایی خودرو) و کد ملی خود از صحت آن اطمینان حاصل نمایید. همچنین امکان بررسی اصالت بیمه‌نامه از طریق ارسال پیامک وجود دارد.

چگونه می‌توان از صحت بیمه‌نامه خودرو مطمئن شد؟

بخشش جریمه دیرکرد فرآیندی است که از سوی سازمان بیمه‌مرکزی انجام می‌شود و از قاعده خاصی پیروی نمی‌کند. این بخشش معمولا یک بار در فصل بهار، یک بارتابستان و یک بار زمستان از طرف بیمه‌مرکزی به شرکت‌های بیمه اعلام می‌شود.

بخشش جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث چه زمانی انجام می‌پذیرد؟

جریمه دیرکرد به صورت روزانه حساب می‌شود. یعنی به ازای هر روز تاخیر در خرید و تمدید، مبلغی به عنوان جریمه به بیمه‌نامه تعلق می‌گیرد. چون نرخ بیمه ثالث، سال به سال تغییر می‌کند ؛ نرخ جریمه دیرکرد آن هم  در هر سال متفاوت است و نرخ ثابتی ندارد.

جریمه تاخیر خرید بیمه شخص ثالث چگونه محاسبه می‌شود؟

از آنجا که تخفیف بیمه ثالث به شخص تعلق دارد؛ به دو شیوه می‌توان کار انتقال تخفیف را انجام داد. در صورتی که مالک ماشین قصد فروش داشته‌باشد؛ می‌تواند تخفیف بیمه‌اش را به خودروی جدیدی که خریده انتقال بدهد. درشرایطی دیگر، ممکن است صاحب بیمه‌نامه بخواهد تخفیفش را به شخص دیگری انتقال بدهد. در این صورت آن فرد حتما باید یکی از اعضای درجه یک خانواده‌ (پدر، مادر، همسر، فرزند) باشد. به جز این دو شیوه، امکان دیگری برای انتقال تخفیف وجود ندارد.

شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث چیست؟

به صورت کلی، انتقال تخفیف نیاز به دریافت الحاقیه دارد که ممکن است برای صاحب بیمه بار مالی داشته‌باشد. اما در صورتی که بیمه شخص ثالث را از بیمه‌بازار خریده باشید؛ می‌توانید تخفیف‌های مربوط به آن را بدون پرداخت هزینه، انتقال بدهید.

آیا امکان انتقال تخفیف بیمه ثالث از طریق خرید آنلاین بیمه در سایت بیمه بازار وجود دارد؟

در بیمه‌بازار امکان خرید بیمه شخص ثالث قسطی وجود دارد. فقط کافی است ‌هنگام خرید بیمه خود، مشخص کنید از کدام شرکت بیمه می‌خواهید بیمه ثالث خود را خریداری کنید. در مرحله ثبت سفارش تعداد اقساطی که شرکت بیمه در نظر گرفته است و مقدار هر قسط را مشاهده خواهید کرد. توجه داشته باشید که ممکن است شرکت قبلی که از آن بیمه خود را تهیه کرده‌اید، در سال جدید بیمه‌نامه را قسطی ارائه ندهد.

آیا می‌توان بیمه شخص ثالث را اقساطی تهیه کرد؟

خیر، در حال حاضر خرید قسطی بیمه شخص ثالث فقط با ارائه «چک صیاد» امکان‌پذیر است. علاوه بر آن، تنها ساکنین شهر تهران می‌توانند از این امکان استفاده کنند و در این مورد خاص، منظور از تهران، مجموع ۲۲ منطقه شهرداری است.

آیا امکان خرید قسطی بدون چک در سایت بیمه‌بازار وجود دارد؟

بله، بعد از خرید بیمه‌ثالث به صورت آنلاین طرف حساب شما «شرکت بیمه‌ای است که از آن بیمه خریده‌اید.» بنابراین برای جبران خسارت خارج از تهران باید به شعبه‌های آن شرکت بیمه خاص، مراجعه و روند دریافت خسارت را طی کنید. 

اگر بیمه ثالث را به صورت آنلاین بخریم؛  می‌توانیم خارج از تهران خسارت دریافت کنیم؟

بیمه‌بازار در حوزه صدور بیمه شخص ثالث با «تمامی شرکت‌های بیمه» همکاری دارد. شما در بیمه‌بازار می‌توانید برای خرید بیمه شخص ثالث از تخفیف‌ استفاده کنید و هزینه را به صورت قسطی بپردازید. 

بعد از خرید بیمه و ارسال تصویر مدارک، بیمه ثالث شما سریعا صادر می‌شود و در صورت درخواست، نسخه فیزیکی آن، بدون دریافت هزینه و به صورت رایگان، به آدرس درج شده در فرم ارسال خواهد شد.

خرید بیمه‌ ثالث از بیمه‌بازار چه امتیازی دارد؟

خیر، قانونِ لزوم ارائه نسخه کاغذی بیمه شخص ثالث لغو شده‌است. شما می‌توانید به راحتی از نسخه آنلاین و دیجیتالی که لینکش با پیامک به تلفن همراهتان ارسال می‌شود استفاده کنید.

آیا دریافت نسخه فیزیکی و کاغذی بیمه شخص ثالث ضروری است؟

قیمت بیمه شخص ثالث که روی بیمه‌نامه ذکر می‌شود برای همه شرکت‌های بیمه یکسان است. دلیل تفاوت قیمت‌ها در آفرهای ویژه‌ای است که بیمه‌بازار برای برخی از شرکت‌ها در نظر می‌گیرد. 

دلیل تخفیف‌ها و اختلاف قیمت بیمه شخص ثالث بین شرکت‌های مختلف در سایت بیمه‌بازار چیست؟

چون واحد صدور بیمه در شرکت‌ها به مدارک به روز شده نیاز دارد. 

چرا برای هر بار خرید و تمدید بیمه شخص ثالث باید مدارک را بارگذاری کنیم؟

بله، برای تمدید بیمه‌نامه شما می‌توانید به هر یک از شرکت‌های بیمه‌ای مورد نظر خود مراجعه کنید و در خواست تمدید بیمه‌نامه نمایید. همچنین تخفیفات بیمه شخص ثالث خودرو شما نیز حفظ خواهد شد. توجه داشته باشید که با تغییر شرکت بیمه تخفیف‌ها نیز منتقل می‌شوند.

آیا تغییر شرکت بیمه امکان‌پذیر است؟ قوانین و مقررات آن به چه صورت است؟ 

در صورت مفقودی بیمه‌نامه شخص ثالث، باید با در دست داشتن کارت خودرو و کارت شناسایی به نمایندگی صادرکننده بیمه مراجعه کرد. پس از انجام پروسه‌ی اعلام مفقودی برای فرد یک گواهی صادر خواهد شد که ارزش قانونی آن به اندازه اصل بیمه‌نامه است.

اگر بیمه‌نامه شخص ثالث گم شود چه کارهایی باید انجام داد؟ 

بیمه شخص ثالث هزینه‌های مربوط به درمان، فوت و خسارت‌های وارد شده به اموال را پوشش می‌دهد. بیمه شخص ثالث برای تمام وسایل نقلیه اجباری است.

منظور از بیمه شخص ثالث چیست؟

اشخاص ثالث در بیمه ثالث کسانی هستند که در حادثه دچار زیان مالی و جانی شده‌اند. 

شخص ثالث در بیمه شخص ثالث کیست؟

بله. داشتن بیمه شخص ثالث برای کلیه رانندگان وسایل نقلیه ( مسافری،بارکش، موتورسیکلت و…) اجباری است.

آیا داشتن بیمه شخص ثالث برای همه افراد اجباری است؟

رانندگی بدون بیمه شخص ثالث ممنوع است. در صورتی که وسیله نقلیه‌ای دچار حادثه شود و دارای بیمه شخص ثالث نباشد، راننده مقصر تا زمان پرداخت خسارت جانی و مالی اشخاص زیان دیده در حادثه، زندانی خواهد شد. همچنین خرید و فروش وسیله نقلیه بدون بیمه شخص ثالث امکان‌پذیر نیست.

نداشتن بیمه شخص ثالث چه عواقبی دارد؟

برای استعلام قیمت بیمه شخص ثالث می‌توانید اطلاعات خودروی خود را در سایت بیمه بازار وارد کنید تا لیستی ازتعرفه شرکت‌های بیمه برای شما نمایش داده شود. همچنین برای اطمینان از صحت بیمه شخص ثالث می‌توانید به سامانه سنهاب بیمه بازار مراجعه کنید. 

چگونه بیمه شخص ثالث را استعلام کنیم؟

 برخورداری از بیمه شخص ثالث برای تمام رانندگان اجباری است. این بیمه می‌تواند خسارات جانی و ملی بروز حادثه را به میزان قابل توجهی تحت پوشش قرار دهد. 

مزایای بیمه شخص ثالث چیست؟

این بیمه هزینه دیه و نقص عضو راننده را پرداخت می‌کند اما هزینه‌های پزشکی راننده مقصر را جبران نمی‌کند. راننده مقصر در صورتی که بخواهد خسارت پزشکی را پرداخت کند، باید از بیمه حوادث انفرادی استفاده نماید.

آیا بیمه شخص ثالث خسارت وارد شده به راننده را جبران می‌کند؟ 

مهم‌ترین شرط بیمه شخص ثالث داشتن گواهینامه است. در صورتی که راننده گواهینامه نداشته باشد، شرکت بیمه هیچ هزینه‌ای را تقبل نخواهد کرد.  

در صورت نداشتن گواهینامه آیا خسارات وارد شده را می‌توان از طریق بیمه شخص ثالث جبران نمود؟

نحوه محاسبه بیمه شخص ثالث ماشین به این صورت است که سالی 5 درصد به بیمه‌نامه اضافه می‌شود و این درصد از حق پایه بیمه کسر می‌شود. 

 بیمه شخص ثالث ماشین چگونه محاسبه می‌شود؟

حق بیمه شخص ثالث هر ساله بر اساس نرخ دیه اعلام شده توسط قوه قضاییه تعیین می‌شود. به دلیل تورم با افزایش نرخ دیه، سطح پوشش بیمه‌گزار افزایش پیدا می‌کند. هر زمانی که شخص بخواهد سطح پوشش بیمه شخص ثالث خود را افزایش دهد و یا اقدام به عوض کردن نام مندرج بر روی بیمه‌نامه کند، باید درخواست الحاقیه نماید.  
 

الحاقیه بیمه شخص ثالث چیست و چه زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد؟