thirdparty

خرید بیمه شخص ثالث ماتیز

لطفا پلاک خودروی خود را وارد کنید:
الف
الف
ب
پ
ت
ث
ج
ح
د
ر
ز
ژ
س
ش
ص
ض
ط
ظ
ع
ف
ق
ک
گ
ل
م
ن
و
ه
ی
D
S
ایـران
پرچم
کد ملی مالک خودرو
شماره پلاک خود را ندارید؟

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

بیمه شخص ثالث دوو ماتیز

دوو ماتیز (Daewoo Matiz) از خودروهای کوچک شهری است که شرکت کره‌ای جی‌ام دوو روانه بازار کرد. ماتیز از سال ۱۹۹۸ تولید می‌شد و بعد از انحلال شرکت دوو، شرکت جنرال موتورز تا حوالی سال ۲۰۱۱، آن را با نام شورلت اسپارک به بازار عرضه می‌کرد. ماتیز در ایران هم طرفداران زیادی دارد و از سوی شرکت کرمان موتور تولید می‌شد. این مجموعه ایرانی از سال‌های ۷۹ تا ۸۳، دوو ماتیز را با موتوری به‌ظرفیت ۸۰۰ سی‌سی در اختیار مشتریان قرار می‌داد. خرید بیمه شخص ثالث دوو ماتیز می‌توانید درصورت وقوع تصادف خسارت‌های مالی و جانی شخص آسیب‌دیده را پرداخت نمایید.

انواع مدل‌های دوو ماتیز

دوو ماتیز مدل‌های متنوعی ندارد اما در سال ۲۰۰۰ میلادی، فیس‌لیفتی از آن انجام شد. این تغییر ظاهری از سوی مرکز طراحی دوو در انگلستان صورت گرفت و بخش‌های سپر و چراغ‌های خودرو تغییراتی کردند. تجهیزات خودرو هم کماکان ثابت بود اما موتوری ۴سیلندری برای آن در نظر گرفته شد. از جمله امکانات دوو ماتیز باید به گرم‌کن شیشه عقب، شیشه برقی، فرمان هیدرولیک، سیستم خنک‌کننده کولر و گیربکس ۵سرعته دستی با موتور انژکتوری اشاره کنیم. برای راندن این خودرو، مانند هر وسیله نقلیه دیگر به بیمه شخص ثالث نیاز دارید.

بیمه شخص ثالث دوو ماتیز

خرید بیمه شخص ثالث ضروری است. در هر حادثه رانندگی سه طرف وجود دارند؛ شخص اول که مقصر ماجرا است و شخص دوم که شرکت ارائه‌دهنده خدمات بیمه برای پوشش هزینه‌ها و خسارت‌های شخص اول است. شخص ثالث هم به نفری گفته می‌شود که در تصادف دچار آسیب و خسارت مالی و جانی شده است. با بیمه شخص ثالث، هزینه‌های مختلفی که در طول یک حادثه رانندگی پیش می‌آید از سوی بیمه‌گر یا همان شرکت ارائه‌دهنده خدمات بیمه پرداخته می‌شود.
شرکت‌های مختلفی مشغول به خدمات‌رسانی در زمینه بیمه شخص ثالث هستند. همه آنها خدماتی پایه و پوشش‌هایی اضافی دارند که با یکدیگر متفاوت است. برای انتخاب بهترین بیمه شخص ثالث باید شرایط و نرخ شرکت‌های مختلف بیمه شخص ثالث را مرور و با یکدیگر مقایسه کنید. نداشتن بیمه شخص ثالث ریسک بزرگی است. کسانی که در حین تصادفات و حوادث، بیمه ندارند تا زمان پرداخت خسارت‌های واردکرده باید در زندان بمانند.

قیمت و نرخ بیمه شخص ثالث دوو ماتیز

نرخ و قیمت بیمه شخص ثالث تحت تأثیر عوامل مختلفی از جمله سال ساخت و تولید خودرو، مدل آن، طول قرارداد بیمه و پوشش‌هایی است که هر شرکت بیمه‌گر در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد. تخفیفی موسوم به عدم خسارت هم برای بیمه شخص ثالث وجود دارد. به‌موجب آن، هرچقدر که تعداد سال‌های تصادف‌نکردن یک خودرو بیشتر باشد، مبلغ تخفیف بالاتری را از آن خود می‌کند. بنا به نیازها و ترجیحات و البته بودجه‌ای که در اختیار دارید، امکان انتخاب از میان شرکت‌های بیمه مختلف برای دریافت خدمات اصلی و پوشش‌های فرعی وجود دارد.

خرید اینترنتی بیمه شخص ثالث دوو ماتیز

برای تهیه بیمه شخص ثالث دوو ماتیز می‌توانید از روش خرید اینترنتی کمک بگیرید. برای این کار، کافی است به سایت بیمه بازار مراجعه و در چند گام سریع و ساده، مناسب‌ترین شرکت بیمه را برای دریافت خدمات انتخاب کنید. به‌طور معمولی، سرزدن به تمام شرکت‌ها یا تماس با آنها برای آگاهی از شرایط و قیمت‌هایشان کار ساده‌ای نیست. اما بیمه بازار بستری امن و راحت برای بررسی شرکت‌های بیمه مختلف، مقایسه آنها و انتخاب نهایی است. همه‌چیز در این سایت به‌سادگی پیش می‌رود. روند خرید اینترنتی بیمه شخص ثالث دوو ماتیز در بیمه بازار به شرح زیر است: 

  • اطلاعات خود را وارد بخش محاسبه‌گر سایت بیمه بازار کنید.
  • فهرست پیشنهادات موجود را مرور و بررسی کنید.
  • بهترین و مناسب‌ترین گزینه برای خود را از میان شرکت‌های بیمه‌گر انتخاب کنید.
  • اطلاعات لازم را وارد و با پرداخت آنلاین حق بیمه، کار را تمام کنید.

بیمه شخص ثالث در بیمه‌بازار در ظرف ۱۵ تا ۲۰ دقیقه صادر می‌شود. اگر مدارکتان را کامل بارگذاری نکنید، امکان دارد که این فرایند کمی طولانی‌تر شود. از نظر قانونی، نیازی به داشتن نسخه فیزیکی بیمه‌نامه شخص ثالث نیست اما چنانچه تمایل به در اختیارداشتن آن داشته باشید، امکان ارسال نسخه فیزیکی برایتان وجود دارد. با اعلام مکان و نشانی موردنظرتان، بیمه‌نامه به آدرس اعلامی از سوی شما به‌طور رایگان ارسال می‌شود.

خرید اقساطی بیمه شخص ثالث

امکان خرید قسطی بیمه شخص ثالث هم وجود دارد. بعد از انتخاب شرکت بیمه مناسب و طی‌کردن مراحل مختلف می‌توانید در بخش پرداخت، گزینه نقدی یا قسطی را انتخاب کنید. تصمیم با شما است که به چه شکل و شیوه‌ای، هزینه را بپردازید. در خرید قسطی بیمه شخص ثالث دوو ماتیز می‌توانید بخشی از مبلغ را در ابتدای عقد قرارداد بپردازید و باقی را به‌طور قسطی پرداخت کنید. مبلغ اقساط و تعداد پرداخت‌ها بنا به سیاست‌ها و قوانین هر شرکت متفاوت است. برای تهیه بیمه شخص ثالث دوو ماتیز به روش قسطی باید چک صیادی داشته باشید.

صحت‌سنجی بیمه‌نامه شخص ثالث دوو ماتیز

برای اینکه از صحت بیمه‌نامه شخص ثالث خود مطمئن شوید، می‌توانید به سامانه سنهاب مراجعه کنید. با ورود به این سایت و اعلام اطلاعات زیر می‌توانید درباره وضعیت بیمه‌نامه مطمئن شوید:

  • کد ملی؛

  • شماره بیمه‌نامه؛

  • شماره vin (کد ۱۷رقمی شناسایی خودرو)

  • کد یکتای خودرو.

جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث

بیمه شخص ثالث خودروهای مختلف از جمله دوو ماتیز اجباری است. برای اینکه مشمول جریمه نشوید، باید دست‌کم ۱۰ روز مانده به پایان اعتبار بیمه‌تان، برای تمدیدش اقدام کنید. جریمه دیرکرد این بیمه به‌طور روزانه محاسبه می‌شود. هرسال، نرخ پایه بیمه شخص ثالث متفاوت از سال قبل است. بنا به نرخ سالانه، مبلغ روزانه جریمه در هر سال هم متفاوت خواهد بود.
هر سال، در بعضی از فصول مانند تابستان یا بهار، بیمه مرکزی به شرکت‌های بیمه دستور بخشش جریمه دیرکرد را هم ابلاغ می‌کند. تاریخ دقیق این موضوع مشخص نیست اما امکان لغو جریمه و بخشش دیرکردهای گذشته هم در طول سال وجود دارد.

پیگیری فرایند خرید بیمه و دریافت مشاوره

برای خرید بیمه شخص ثالث دوو ماتیز می‌توانید با پشتیبانی سایت بیمه بازار تماس می‌توانید با شماره 02191007240 تماس بگیرید. مشاوران و کارشناسان تیم پشتیبانی در تمام مراحل خرید تا صدور بیمه‌نامه در کنار شما خواهند بود.

صفحات مرتبط:

بیمه شخص ثالث ایران

مشتریان بیمه بازار چه می‌گویند؟

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید

سوالات متداول

بعد از خرید آنلاین بیمه‌نامه در صورت تمایل می‌توانید نسخه فیزیکی آن را نیز سفارش دهید.

آیا بعد از خرید بیمه شخص ثالث از بیمه بازار، نسخه فیزیکی بیمه‌نامه را دریافت خواهیم کرد؟

اگر تمامی مدارک مورد نیاز به صورت کامل بارگذاری شده‌باشد؛ بیمه‌نامه شخص ثالث بعد از ۱۵ الی ۲۰ دقیقه صادر می‌شود. بارگذاری مدارک به صورت ناقص، روند صدور را طولانی خواهد کرد.

بیمه نامه شخص ثالث، چه مدت بعد از خرید صادر و فعال می‌شود؟

بهترین زمان برای تمدید بیمه‌نامه شخص ثالث، ۱۰ روز پیش از اتمام تاریخ اعتبار بیمه‌نامه است. هر زمانی از روز که بیمه‌نامه شخص ثالث خودرو تمدید شود، اعتبار آن از بامداد روز آتی آغاز خواهد شد.

چند روز پیش از تمام شدن اعتبار بیمه‌نامه باید برای تمدید آن اقدام کرد؟

برای بررسی صحت و اصالت بیمه‌نامه خودرو، می‌توانید با مراجعه به صفحه bimebazar.com/sanhabInquiry و وارد کردن شماره بیمه‌نامه، کد یکتا، کد VIN (شماره ۱۷ رقمیِ شناسایی خودرو) و کد ملی خود از صحت آن اطمینان حاصل نمایید. همچنین امکان بررسی اصالت بیمه‌نامه از طریق ارسال پیامک وجود دارد.

چگونه می‌توان از صحت بیمه‌نامه خودرو مطمئن شد؟

بخشش جریمه دیرکرد فرآیندی است که از سوی سازمان بیمه‌مرکزی انجام می‌شود و از قاعده خاصی پیروی نمی‌کند. این بخشش معمولا یک بار در فصل بهار، یک بارتابستان و یک بار زمستان از طرف بیمه‌مرکزی به شرکت‌های بیمه اعلام می‌شود.

بخشش جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث چه زمانی انجام می‌پذیرد؟

جریمه دیرکرد به صورت روزانه حساب می‌شود. یعنی به ازای هر روز تاخیر در خرید و تمدید، مبلغی به عنوان جریمه به بیمه‌نامه تعلق می‌گیرد. چون نرخ بیمه ثالث، سال به سال تغییر می‌کند ؛ نرخ جریمه دیرکرد آن هم  در هر سال متفاوت است و نرخ ثابتی ندارد.

جریمه تاخیر خرید بیمه شخص ثالث چگونه محاسبه می‌شود؟

از آنجا که تخفیف بیمه ثالث به شخص تعلق دارد؛ به دو شیوه می‌توان کار انتقال تخفیف را انجام داد. در صورتی که مالک ماشین قصد فروش داشته‌باشد؛ می‌تواند تخفیف بیمه‌اش را به خودروی جدیدی که خریده انتقال بدهد. درشرایطی دیگر، ممکن است صاحب بیمه‌نامه بخواهد تخفیفش را به شخص دیگری انتقال بدهد. در این صورت آن فرد حتما باید یکی از اعضای درجه یک خانواده‌ (پدر، مادر، همسر، فرزند) باشد. به جز این دو شیوه، امکان دیگری برای انتقال تخفیف وجود ندارد.

شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث چیست؟

به صورت کلی، انتقال تخفیف نیاز به دریافت الحاقیه دارد که ممکن است برای صاحب بیمه بار مالی داشته‌باشد. اما در صورتی که بیمه شخص ثالث را از بیمه‌بازار خریده باشید؛ می‌توانید تخفیف‌های مربوط به آن را بدون پرداخت هزینه، انتقال بدهید.

آیا امکان انتقال تخفیف بیمه ثالث از طریق خرید آنلاین بیمه در سایت بیمه بازار وجود دارد؟

در بیمه‌بازار امکان خرید بیمه شخص ثالث قسطی وجود دارد. فقط کافی است ‌هنگام خرید بیمه خود، مشخص کنید از کدام شرکت بیمه می‌خواهید بیمه ثالث خود را خریداری کنید. در مرحله ثبت سفارش تعداد اقساطی که شرکت بیمه در نظر گرفته است و مقدار هر قسط را مشاهده خواهید کرد. توجه داشته باشید که ممکن است شرکت قبلی که از آن بیمه خود را تهیه کرده‌اید، در سال جدید بیمه‌نامه را قسطی ارائه ندهد.

آیا می‌توان بیمه شخص ثالث را اقساطی تهیه کرد؟

خیر، در حال حاضر خرید قسطی بیمه شخص ثالث فقط با ارائه «چک صیاد» امکان‌پذیر است. علاوه بر آن، تنها ساکنین شهر تهران می‌توانند از این امکان استفاده کنند و در این مورد خاص، منظور از تهران، مجموع ۲۲ منطقه شهرداری است.

آیا امکان خرید قسطی بدون چک در سایت بیمه‌بازار وجود دارد؟

بله، بعد از خرید بیمه‌ثالث به صورت آنلاین طرف حساب شما «شرکت بیمه‌ای است که از آن بیمه خریده‌اید.» بنابراین برای جبران خسارت خارج از تهران باید به شعبه‌های آن شرکت بیمه خاص، مراجعه و روند دریافت خسارت را طی کنید. 

اگر بیمه ثالث را به صورت آنلاین بخریم؛  می‌توانیم خارج از تهران خسارت دریافت کنیم؟

بیمه‌بازار در حوزه صدور بیمه شخص ثالث با «تمامی شرکت‌های بیمه» همکاری دارد. شما در بیمه‌بازار می‌توانید برای خرید بیمه شخص ثالث از تخفیف‌ استفاده کنید و هزینه را به صورت قسطی بپردازید. 

بعد از خرید بیمه و ارسال تصویر مدارک، بیمه ثالث شما سریعا صادر می‌شود و در صورت درخواست، نسخه فیزیکی آن، بدون دریافت هزینه و به صورت رایگان، به آدرس درج شده در فرم ارسال خواهد شد.

خرید بیمه‌ ثالث از بیمه‌بازار چه امتیازی دارد؟

خیر، قانونِ لزوم ارائه نسخه کاغذی بیمه شخص ثالث لغو شده‌است. شما می‌توانید به راحتی از نسخه آنلاین و دیجیتالی که لینکش با پیامک به تلفن همراهتان ارسال می‌شود استفاده کنید.

آیا دریافت نسخه فیزیکی و کاغذی بیمه شخص ثالث ضروری است؟

قیمت بیمه شخص ثالث که روی بیمه‌نامه ذکر می‌شود برای همه شرکت‌های بیمه یکسان است. دلیل تفاوت قیمت‌ها در آفرهای ویژه‌ای است که بیمه‌بازار برای برخی از شرکت‌ها در نظر می‌گیرد. 

دلیل تخفیف‌ها و اختلاف قیمت بیمه شخص ثالث بین شرکت‌های مختلف در سایت بیمه‌بازار چیست؟

چون واحد صدور بیمه در شرکت‌ها به مدارک به روز شده نیاز دارد. 

چرا برای هر بار خرید و تمدید بیمه شخص ثالث باید مدارک را بارگذاری کنیم؟

بله، برای تمدید بیمه‌نامه شما می‌توانید به هر یک از شرکت‌های بیمه‌ای مورد نظر خود مراجعه کنید و در خواست تمدید بیمه‌نامه نمایید. همچنین تخفیفات بیمه شخص ثالث خودرو شما نیز حفظ خواهد شد. توجه داشته باشید که با تغییر شرکت بیمه تخفیف‌ها نیز منتقل می‌شوند.

آیا تغییر شرکت بیمه امکان‌پذیر است؟ قوانین و مقررات آن به چه صورت است؟ 

در صورت مفقودی بیمه‌نامه شخص ثالث، باید با در دست داشتن کارت خودرو و کارت شناسایی به نمایندگی صادرکننده بیمه مراجعه کرد. پس از انجام پروسه‌ی اعلام مفقودی برای فرد یک گواهی صادر خواهد شد که ارزش قانونی آن به اندازه اصل بیمه‌نامه است.

اگر بیمه‌نامه شخص ثالث گم شود چه کارهایی باید انجام داد؟ 

بیمه شخص ثالث هزینه‌های مربوط به درمان، فوت و خسارت‌های وارد شده به اموال را پوشش می‌دهد. بیمه شخص ثالث برای تمام وسایل نقلیه اجباری است.

منظور از بیمه شخص ثالث چیست؟

اشخاص ثالث در بیمه ثالث کسانی هستند که در حادثه دچار زیان مالی و جانی شده‌اند. 

شخص ثالث در بیمه شخص ثالث کیست؟

بله. داشتن بیمه شخص ثالث برای کلیه رانندگان وسایل نقلیه ( مسافری،بارکش، موتورسیکلت و…) اجباری است.

آیا داشتن بیمه شخص ثالث برای همه افراد اجباری است؟

رانندگی بدون بیمه شخص ثالث ممنوع است. در صورتی که وسیله نقلیه‌ای دچار حادثه شود و دارای بیمه شخص ثالث نباشد، راننده مقصر تا زمان پرداخت خسارت جانی و مالی اشخاص زیان دیده در حادثه، زندانی خواهد شد. همچنین خرید و فروش وسیله نقلیه بدون بیمه شخص ثالث امکان‌پذیر نیست.

نداشتن بیمه شخص ثالث چه عواقبی دارد؟

برای استعلام قیمت بیمه شخص ثالث می‌توانید اطلاعات خودروی خود را در سایت بیمه بازار وارد کنید تا لیستی ازتعرفه شرکت‌های بیمه برای شما نمایش داده شود. همچنین برای اطمینان از صحت بیمه شخص ثالث می‌توانید به سامانه سنهاب بیمه بازار مراجعه کنید. 

چگونه بیمه شخص ثالث را استعلام کنیم؟

 برخورداری از بیمه شخص ثالث برای تمام رانندگان اجباری است. این بیمه می‌تواند خسارات جانی و ملی بروز حادثه را به میزان قابل توجهی تحت پوشش قرار دهد. 

مزایای بیمه شخص ثالث چیست؟

این بیمه هزینه دیه و نقص عضو راننده را پرداخت می‌کند اما هزینه‌های پزشکی راننده مقصر را جبران نمی‌کند. راننده مقصر در صورتی که بخواهد خسارت پزشکی را پرداخت کند، باید از بیمه حوادث انفرادی استفاده نماید.

آیا بیمه شخص ثالث خسارت وارد شده به راننده را جبران می‌کند؟ 

مهم‌ترین شرط بیمه شخص ثالث داشتن گواهینامه است. در صورتی که راننده گواهینامه نداشته باشد، شرکت بیمه هیچ هزینه‌ای را تقبل نخواهد کرد.  

در صورت نداشتن گواهینامه آیا خسارات وارد شده را می‌توان از طریق بیمه شخص ثالث جبران نمود؟

نحوه محاسبه بیمه شخص ثالث ماشین به این صورت است که سالی 5 درصد به بیمه‌نامه اضافه می‌شود و این درصد از حق پایه بیمه کسر می‌شود. 

 بیمه شخص ثالث ماشین چگونه محاسبه می‌شود؟

حق بیمه شخص ثالث هر ساله بر اساس نرخ دیه اعلام شده توسط قوه قضاییه تعیین می‌شود. به دلیل تورم با افزایش نرخ دیه، سطح پوشش بیمه‌گزار افزایش پیدا می‌کند. هر زمانی که شخص بخواهد سطح پوشش بیمه شخص ثالث خود را افزایش دهد و یا اقدام به عوض کردن نام مندرج بر روی بیمه‌نامه کند، باید درخواست الحاقیه نماید.  
 

الحاقیه بیمه شخص ثالث چیست و چه زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد؟