thirdparty

خرید بیمه شخص ثالث بنز c200

لطفا پلاک خودروی خود را وارد کنید:
الف
الف
ب
پ
ت
ث
ج
ح
د
ر
ز
ژ
س
ش
ص
ض
ط
ظ
ع
ف
ق
ک
گ
ل
م
ن
و
ه
ی
D
S
ایـران
پرچم
کد ملی مالک خودرو
شماره پلاک خود را ندارید؟

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

بیمه شخص ثالث بنز c200

بنز c200 (Mercedes Benz) سدانی با ظرفیت چهار سرنشین و موتوری ۱۷۹۶ سی‌سی است. این خودروی جذاب از تولیدات مطرح برند آلمانی بنز است که ظاهر زیبایی دارد و از نقطه‌نظر کیفیت فنی هم حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. بنز c200 مجهز به امکانات پرشماری است و از آن جمله باید به تهویه اتوماتیک دوگانه، گرمکن صندلی، کروزکنترل، انواع حس‌گرها مانند سنسور پارک و سانروف برقی اشاره کنیم. برای تجربه رانندگی دلخواه و مطلوب می‌توانید روی این خودرو حساب ویژه‌ای باز کنید. برای اینکه خیالتان بابت رانندگی با آن راحت باشد هم حتما به‌فکر تهیه بیمه شخص ثالث برایش باشید. این بیمه اجباری است و تمام خودروها باید از آن بهره‌مند باشند.

خرید بیمه شخص ثالث بنز c200

بیمه شخص ثالث اجباری است و بدون آن اجازه رانندگی ندارید. ضمن اینکه معاملات خودروهای بدون بیمه شخص ثالث هم امکان‌پذیر نیست. اگر بدون این بیمه رانندگی کنید و درگیر حادثه شوید، باید هزینه‌های وارد بر شخص ثالث را تمام‌وکمال بپردازید. منظور از شخص ثالث همان فردی است که در جریان یک حادثه و تصادف رانندگی از سوی شخص اول یا همان راننده خاطی آسیب مالی یا جانی می‌بیند. شخص دوم هم شرکت‌های بیمه هستند که در اصطلاح، به آنها بیمه‌گر هم گفته می‌شود. با عقد قرارداد بیمه شخص ثالث با بیمه‌گران، در زمان رخداد حوادث رانندگی گوناگون از پشتیبانی آنها جهت پرداخت هزینه‌های مختلف برخوردار می‌شوید. بنا به تقاضای بالایی که برای بیمه شخص ثالث وجود دارد، شرکت‌های بسیار متنوعی اقدام به ارائه خدمات آن می‌کنند. انتخاب از میان آنها باید بنا به شرایط فردی و مشخصات خودرو صورت بگیرد.

هزینه بیمه شخص ثالث بنز c200

شرکت‌های گوناگون نرخی پایه برای خدمات اصلی بیمه شخص ثالث دارند. این نرخ و تعرفه از سوی سازمان بیمه مرکزی به‌طور سالانه اعلام می‌شود. بااین‌حال، شرکت‌های بیمه به‌جز خدمات پایه، خدمات الحاقی و اضافی دیگری هم ارائه می‌کنند. تفاوت در طرح‌های خدماتی مختلف باعث می‌شود که هزینه خرید بیمه شخص ثالث در تمام شرکت‌ها یکسان نباشد. به‌طور کلی هم، قیمت این بیمه برای انواع خودروها در گروی عوامل متنوعی از جمله موارد زیر است:

 • مدل خودرو

 • سال تولید خودرو

 • تخفیفات هر شرکت

 • تخفیف عدم خسارت خودرو

 • پوشش‌های متنوع شرکت‌های بیمه‌گر

برای انتخاب بیمه مناسب خودرو باید شرایط و نرخ خدمات هر شرکت را به‌طور جداگانه در اختیار داشته باشید.

تخفیف عدم خسارت

در ارائه خدمات بیمه شخص ثالث بنز c200 و هر وسیله نقلیه دیگری، تخفیفی موسوم به «تخفیف عدم خسارت» در نظر گرفته می‌شود. بنا به قوانین، به‌ازای مدت‌زمانی که از بیمه شخص ثالث استفاده نشده باشد، تخفیفی به صاحب بیمه تعلق می‌گیرد. هرچقدر که شمار سال‌های بی‌تصادف بالاتر برود، درصد تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث هم بیشتر می‌شود.

جریمه دیرکرد پرداخت بیمه

بیمه شخص ثالث بنز c200 اجباری است و به‌ازای هر روز که از پرداخت‌نکردن آن بگذرد، مبلغی جریمه به خودرو تعلق می‌گیرد. نرخ این جریمه وابسته به تعرفه‌ای است که سازمان بیمه مرکزی در هر سال، برای خدمات بیمه شخص ثالث در نظر می‌گیرد. لازم به‌ذکر است که در برخی اوقات سال هم، سازمان بیمه مرکزی به شرکت‌های بیمه دستور بخشش جرایم را اعلام می‌کند. در نتیجه، چنانچه مشمول جریمه پرداخت‌نکردن بیمه شخص ثالث شده باشید، از پرداخت هزینه جریمه معاف می‌شوید. در ادامه هم با عقد قرارداد بیمه، به بیمه‌پردازی برای دریافت خدمات بیمه شخص ثالث می‌پردازید.

خرید اینترنتی بیمه شخص ثالث بنز c200 

برای خرید بیمه شخص ثالث باید از میان گزینه‌های مختلف در دسترس، دست‌به انتخاب بزنید. خرید در زمان انتخاب از میان گزینه‌های پرشمار کار ساده‌ای نیست. لازم است که هریک را بررسی و با مقایسه به انتخاب بهینه برسید. یکی از روش‌های جذاب برای خرید بیمه شخص ثالث، مراجعه به سامانه بیمه بازار است. این بستر امکان استعلام‌گیری شرایط و نرخ بیمه شخص ثالث بنز c200 از شرکت‌های مختلف را فراهم می‌کند. کافی است، مشخصات خودرو را وارد کنید تا فهرستی کامل از شرکت‌های بیمه‌گر را در اختیارتان قرار بدهد. برای این کار باید:

 • به بخش محاسبه‌گر سایت بیمه بازار وارد شوید؛

 • مشخصات خودرو را وارد کنید؛

 • فهرست شرکت‌های در دسترس را مرور کنید؛

 • بهترین گزینه را انتخاب کنید؛

 • هزینه را به‌طور آنلاین بپردازید؛

 • منتظر صدور بیمه‌نامه باشید.

بیمه‌نامه شخص ثالث بنز c200 در عرض چند دقیقه برایتان صادر می‌شود. اگر مدارک را به‌طور کامل وارد کنید و اطلاعات لازم را در سامانه بارگذاری نمایید، فرایند مذکور فقط ۱۵ تا ۲۰ دقیقه طول خواهد کشید. در غیر این صورت، امکان دارد که روند کمی طولانی‌تر شود. از نظر قانونی، در اختیارداشتن بیمه شخص ثالث الکترونیکی کفایت می‌کند اما چنانچه مایل باشید، فرصت درخواست دریافت نسخه کاغذی هم وجود دارد. بیمه بازار نسخه فیزیکی بیمه‌نامه را به‌نشانی موردنظرتان ارسال خواهد کرد. این فرایند هزینه‌ای ندارد و کاملا رایگان است. با بیمه بازار در عرض چند دقیقه و بدون محدودیت زمانی و مکانی می‌توانید خودروی خود را بیمه کنید. همچنین می‌توانید برای استعلام صحت بیمه‌نامه خریداری شده به سامانه سنهاب بیمه بازار مراجعه کنید.  

پرداخت هزینه بیمه شخص ثالث بنز c200

برای پرداخت هزینه بیمه شخص ثالث می‌توانید به دو شیوه در بیمه بازار عمل کنید. هم امکان پرداخت قسطی بیمه وجود دارد و هم شرایط برای خرید اقساطی مهیا است. تفاوتی میان دریافت خدمات بیمه شخص ثالث c200 به دو شیوه پرداخت وجود ندارد. در پرداخت قسطی، مبلغ و دفعات پرداخت اقساط در گروی سیاست‌ها و قوانین هر شرکت است. برای خرید قسطی بیمه شخص ثالث می‌توانید در ابتدا، مبلغی را پرداخت و باقی را در یک یا چند قسط بپردازید. 

مشتریان بیمه بازار چه می‌گویند؟

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید

سوالات متداول

بعد از خرید آنلاین بیمه‌نامه در صورت تمایل می‌توانید نسخه فیزیکی آن را نیز سفارش دهید.

آیا بعد از خرید بیمه شخص ثالث از بیمه بازار، نسخه فیزیکی بیمه‌نامه را دریافت خواهیم کرد؟

اگر تمامی مدارک مورد نیاز به صورت کامل بارگذاری شده‌باشد؛ بیمه‌نامه شخص ثالث بعد از ۱۵ الی ۲۰ دقیقه صادر می‌شود. بارگذاری مدارک به صورت ناقص، روند صدور را طولانی خواهد کرد.

بیمه نامه شخص ثالث، چه مدت بعد از خرید صادر و فعال می‌شود؟

بهترین زمان برای تمدید بیمه‌نامه شخص ثالث، ۱۰ روز پیش از اتمام تاریخ اعتبار بیمه‌نامه است. هر زمانی از روز که بیمه‌نامه شخص ثالث خودرو تمدید شود، اعتبار آن از بامداد روز آتی آغاز خواهد شد.

چند روز پیش از تمام شدن اعتبار بیمه‌نامه باید برای تمدید آن اقدام کرد؟

برای بررسی صحت و اصالت بیمه‌نامه خودرو، می‌توانید با مراجعه به صفحه bimebazar.com/sanhabInquiry و وارد کردن شماره بیمه‌نامه، کد یکتا، کد VIN (شماره ۱۷ رقمیِ شناسایی خودرو) و کد ملی خود از صحت آن اطمینان حاصل نمایید. همچنین امکان بررسی اصالت بیمه‌نامه از طریق ارسال پیامک وجود دارد.

چگونه می‌توان از صحت بیمه‌نامه خودرو مطمئن شد؟

بخشش جریمه دیرکرد فرآیندی است که از سوی سازمان بیمه‌مرکزی انجام می‌شود و از قاعده خاصی پیروی نمی‌کند. این بخشش معمولا یک بار در فصل بهار، یک بارتابستان و یک بار زمستان از طرف بیمه‌مرکزی به شرکت‌های بیمه اعلام می‌شود.

بخشش جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث چه زمانی انجام می‌پذیرد؟

جریمه دیرکرد به صورت روزانه حساب می‌شود. یعنی به ازای هر روز تاخیر در خرید و تمدید، مبلغی به عنوان جریمه به بیمه‌نامه تعلق می‌گیرد. چون نرخ بیمه ثالث، سال به سال تغییر می‌کند ؛ نرخ جریمه دیرکرد آن هم  در هر سال متفاوت است و نرخ ثابتی ندارد.

جریمه تاخیر خرید بیمه شخص ثالث چگونه محاسبه می‌شود؟

از آنجا که تخفیف بیمه ثالث به شخص تعلق دارد؛ به دو شیوه می‌توان کار انتقال تخفیف را انجام داد. در صورتی که مالک ماشین قصد فروش داشته‌باشد؛ می‌تواند تخفیف بیمه‌اش را به خودروی جدیدی که خریده انتقال بدهد. درشرایطی دیگر، ممکن است صاحب بیمه‌نامه بخواهد تخفیفش را به شخص دیگری انتقال بدهد. در این صورت آن فرد حتما باید یکی از اعضای درجه یک خانواده‌ (پدر، مادر، همسر، فرزند) باشد. به جز این دو شیوه، امکان دیگری برای انتقال تخفیف وجود ندارد.

شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث چیست؟

به صورت کلی، انتقال تخفیف نیاز به دریافت الحاقیه دارد که ممکن است برای صاحب بیمه بار مالی داشته‌باشد. اما در صورتی که بیمه شخص ثالث را از بیمه‌بازار خریده باشید؛ می‌توانید تخفیف‌های مربوط به آن را بدون پرداخت هزینه، انتقال بدهید.

آیا امکان انتقال تخفیف بیمه ثالث از طریق خرید آنلاین بیمه در سایت بیمه بازار وجود دارد؟

در بیمه‌بازار امکان خرید بیمه شخص ثالث قسطی وجود دارد. فقط کافی است ‌هنگام خرید بیمه خود، مشخص کنید از کدام شرکت بیمه می‌خواهید بیمه ثالث خود را خریداری کنید. در مرحله ثبت سفارش تعداد اقساطی که شرکت بیمه در نظر گرفته است و مقدار هر قسط را مشاهده خواهید کرد. توجه داشته باشید که ممکن است شرکت قبلی که از آن بیمه خود را تهیه کرده‌اید، در سال جدید بیمه‌نامه را قسطی ارائه ندهد.

آیا می‌توان بیمه شخص ثالث را اقساطی تهیه کرد؟

خیر، در حال حاضر خرید قسطی بیمه شخص ثالث فقط با ارائه «چک صیاد» امکان‌پذیر است. علاوه بر آن، تنها ساکنین شهر تهران می‌توانند از این امکان استفاده کنند و در این مورد خاص، منظور از تهران، مجموع ۲۲ منطقه شهرداری است.

آیا امکان خرید قسطی بدون چک در سایت بیمه‌بازار وجود دارد؟

بله، بعد از خرید بیمه‌ثالث به صورت آنلاین طرف حساب شما «شرکت بیمه‌ای است که از آن بیمه خریده‌اید.» بنابراین برای جبران خسارت خارج از تهران باید به شعبه‌های آن شرکت بیمه خاص، مراجعه و روند دریافت خسارت را طی کنید. 

اگر بیمه ثالث را به صورت آنلاین بخریم؛  می‌توانیم خارج از تهران خسارت دریافت کنیم؟

بیمه‌بازار در حوزه صدور بیمه شخص ثالث با «تمامی شرکت‌های بیمه» همکاری دارد. شما در بیمه‌بازار می‌توانید برای خرید بیمه شخص ثالث از تخفیف‌ استفاده کنید و هزینه را به صورت قسطی بپردازید. 

بعد از خرید بیمه و ارسال تصویر مدارک، بیمه ثالث شما سریعا صادر می‌شود و در صورت درخواست، نسخه فیزیکی آن، بدون دریافت هزینه و به صورت رایگان، به آدرس درج شده در فرم ارسال خواهد شد.

خرید بیمه‌ ثالث از بیمه‌بازار چه امتیازی دارد؟

خیر، قانونِ لزوم ارائه نسخه کاغذی بیمه شخص ثالث لغو شده‌است. شما می‌توانید به راحتی از نسخه آنلاین و دیجیتالی که لینکش با پیامک به تلفن همراهتان ارسال می‌شود استفاده کنید.

آیا دریافت نسخه فیزیکی و کاغذی بیمه شخص ثالث ضروری است؟

قیمت بیمه شخص ثالث که روی بیمه‌نامه ذکر می‌شود برای همه شرکت‌های بیمه یکسان است. دلیل تفاوت قیمت‌ها در آفرهای ویژه‌ای است که بیمه‌بازار برای برخی از شرکت‌ها در نظر می‌گیرد. 

دلیل تخفیف‌ها و اختلاف قیمت بیمه شخص ثالث بین شرکت‌های مختلف در سایت بیمه‌بازار چیست؟

چون واحد صدور بیمه در شرکت‌ها به مدارک به روز شده نیاز دارد. 

چرا برای هر بار خرید و تمدید بیمه شخص ثالث باید مدارک را بارگذاری کنیم؟

بله، برای تمدید بیمه‌نامه شما می‌توانید به هر یک از شرکت‌های بیمه‌ای مورد نظر خود مراجعه کنید و در خواست تمدید بیمه‌نامه نمایید. همچنین تخفیفات بیمه شخص ثالث خودرو شما نیز حفظ خواهد شد. توجه داشته باشید که با تغییر شرکت بیمه تخفیف‌ها نیز منتقل می‌شوند.

آیا تغییر شرکت بیمه امکان‌پذیر است؟ قوانین و مقررات آن به چه صورت است؟ 

در صورت مفقودی بیمه‌نامه شخص ثالث، باید با در دست داشتن کارت خودرو و کارت شناسایی به نمایندگی صادرکننده بیمه مراجعه کرد. پس از انجام پروسه‌ی اعلام مفقودی برای فرد یک گواهی صادر خواهد شد که ارزش قانونی آن به اندازه اصل بیمه‌نامه است.

اگر بیمه‌نامه شخص ثالث گم شود چه کارهایی باید انجام داد؟ 

بیمه شخص ثالث هزینه‌های مربوط به درمان، فوت و خسارت‌های وارد شده به اموال را پوشش می‌دهد. بیمه شخص ثالث برای تمام وسایل نقلیه اجباری است.

منظور از بیمه شخص ثالث چیست؟

اشخاص ثالث در بیمه ثالث کسانی هستند که در حادثه دچار زیان مالی و جانی شده‌اند. 

شخص ثالث در بیمه شخص ثالث کیست؟

بله. داشتن بیمه شخص ثالث برای کلیه رانندگان وسایل نقلیه ( مسافری،بارکش، موتورسیکلت و…) اجباری است.

آیا داشتن بیمه شخص ثالث برای همه افراد اجباری است؟

رانندگی بدون بیمه شخص ثالث ممنوع است. در صورتی که وسیله نقلیه‌ای دچار حادثه شود و دارای بیمه شخص ثالث نباشد، راننده مقصر تا زمان پرداخت خسارت جانی و مالی اشخاص زیان دیده در حادثه، زندانی خواهد شد. همچنین خرید و فروش وسیله نقلیه بدون بیمه شخص ثالث امکان‌پذیر نیست.

نداشتن بیمه شخص ثالث چه عواقبی دارد؟

برای استعلام قیمت بیمه شخص ثالث می‌توانید اطلاعات خودروی خود را در سایت بیمه بازار وارد کنید تا لیستی ازتعرفه شرکت‌های بیمه برای شما نمایش داده شود. همچنین برای اطمینان از صحت بیمه شخص ثالث می‌توانید به سامانه سنهاب بیمه بازار مراجعه کنید. 

چگونه بیمه شخص ثالث را استعلام کنیم؟

 برخورداری از بیمه شخص ثالث برای تمام رانندگان اجباری است. این بیمه می‌تواند خسارات جانی و ملی بروز حادثه را به میزان قابل توجهی تحت پوشش قرار دهد. 

مزایای بیمه شخص ثالث چیست؟

این بیمه هزینه دیه و نقص عضو راننده را پرداخت می‌کند اما هزینه‌های پزشکی راننده مقصر را جبران نمی‌کند. راننده مقصر در صورتی که بخواهد خسارت پزشکی را پرداخت کند، باید از بیمه حوادث انفرادی استفاده نماید.

آیا بیمه شخص ثالث خسارت وارد شده به راننده را جبران می‌کند؟ 

مهم‌ترین شرط بیمه شخص ثالث داشتن گواهینامه است. در صورتی که راننده گواهینامه نداشته باشد، شرکت بیمه هیچ هزینه‌ای را تقبل نخواهد کرد.  

در صورت نداشتن گواهینامه آیا خسارات وارد شده را می‌توان از طریق بیمه شخص ثالث جبران نمود؟

نحوه محاسبه بیمه شخص ثالث ماشین به این صورت است که سالی 5 درصد به بیمه‌نامه اضافه می‌شود و این درصد از حق پایه بیمه کسر می‌شود. 

 بیمه شخص ثالث ماشین چگونه محاسبه می‌شود؟

حق بیمه شخص ثالث هر ساله بر اساس نرخ دیه اعلام شده توسط قوه قضاییه تعیین می‌شود. به دلیل تورم با افزایش نرخ دیه، سطح پوشش بیمه‌گزار افزایش پیدا می‌کند. هر زمانی که شخص بخواهد سطح پوشش بیمه شخص ثالث خود را افزایش دهد و یا اقدام به عوض کردن نام مندرج بر روی بیمه‌نامه کند، باید درخواست الحاقیه نماید.  
 

الحاقیه بیمه شخص ثالث چیست و چه زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد؟