سیاست استفاده از کوکی
بیمه‌بازار، به منظور بهبود تجربه کاربران و بهینه‌سازی ارتباط با آنها، از کوکی استفاده می‌کند. با زدن دکمه «پذیرش همه» و بستن این پیام، با جمع‌آوری کوکی موافقت می‌کنید.
کوکی‌های ضروری
از این کوکی‌ها برای امنیت وب‌سایت و کارکردهای پایه‌ای آن استفاده می‌شود. بدون پذیرش این کوکی‌ها وب‌سایت قادر به کار کردن نخواهد بود.
کوکی‌های کاربردی
این کوکی‌های به انجام ویژگی‌های خاصی مانند به اشتراک‌گذاری محتوای وب‌سایت در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی کمک می‌کنند.
کوکی‌های تجزیه تحلیلی
این کوکی‌های برای درک نحوه تعامل بازدیدکنندگان با وب‌سایت استفاده می‌شوند.
کوکی‌های تبلیغاتی
این کوکی‌های برای ارائه تبلیغات سفارشی بر اساس صفحاتی که قبلاً بازدید کرده‌اید استفاده می‌شوند.
جزئیات
thirdparty

خرید بیمه شخص ثالث نیسان ایکس تریل

لطفا پلاک خودروی خود را وارد کنید:
الف
الف
ب
پ
ت
ث
ج
ح
د
ر
ز
ژ
س
ش
ص
ض
ط
ظ
ع
ف
ق
ک
گ
ل
م
ن
و
ه
ی
D
S
ایـران
پرچم
کد ملی مالک خودرو
شماره پلاک خود را ندارید؟

دانستنی‌های بیمه شخص ثالث

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

بیمه شخص ثالث نیسان ایکس تریل

خودروی نیسان ایکس تریل به واسطه پیشرانه بسیار قدرتمند، امکانات فنی بی‌نظیر و طراحی جذاب خود از محبوب‌ترین شاسی‌بلندهای ایران است. ویژگی‌های فنی و رفاهی ممتاز این خودرو آن را برای رانندگی در داخل و خارج شهر ایده‌آل می‌سازند، اما پیش از آن که خودروی خود را به دل جاده‌ها ببرید، باید بیمه شخص ثالث نیسان ایکس تریل را تهیه کرده باشید. داشتن این بیمه برای تمامی رانندگان اجباریست و بدون آن علاوه بر پرداخت خسارات گزاف، باید با عواقب قانونی نیز روبه‌رو شوید.  

آشنایی با بیمه شخص ثالث و پوشش‌های آن

بیمه شخص ثالث یک بیمه اجباری برای تمامی صاحبان خودرو است و شما باید برای رانندگی خودروی ایکس تریل خود حتما تحت پوشش این بیمه باشید. با بالا رفتن آمار خودروها در جاده‌های ایران، این بیمه برای همه رانندگان الزامی شد، زیرا بیمه شخص ثالث این اطمینان را می‌دهد که در تصادفات رانندگی، فرد مقصر می‌تواند خسارات مالی و جانی اشخاص ثالث را جبران کند. اما منظور از شخص ثالث کیست؟ در قوانین بیمه شخص ثالث، نقش افراد به این شکل تعریف شده است:

 • شخص اول: فرد بیمه‌گذار، که بیمه شخص ثالث را برای خودرو خریداری کرده و در صورت مقصر بودن در تصادفات رانندگی، از آن برای جبران خسارات افراد آسیب‌دیده استفاده می‌کند.
 • شخص ثانی: شرکت ارائه‌کننده بیمه شخص ثالث، که با دریافت حق بیمه، جبران خسارات را تعهد می‌کند.
 • شخص ثالث: تمام افرادی که در یک تصادف رانندگی دچار خسارات مالی و جانی شده‌اند، به جز راننده مقصر.

از این تعاریف می‌توان فهمید که بیمه شخص ثالث نیسان ایکس تریل به راننده مقصر کمک می‌کند در تصادفات رانندگی، خسارات مالی خودروی مقابل، خسارات جانی راننده خودروی مقابل، خسارات جانی سرنشینان خودروی مقابل و خسارات جانی سرنشینان خودروی مقصر را جبران کند. در نظر داشته باشید که برای جبران خسارات جانی راننده مقصر، به پوشش حوادث راننده نیاز خواهید داشت. اگر می‌خواهید در تصادفات از خودروی خود محافظت کنید، باید تحت پوشش بیمه بدنه نیسان ایکس تریل باشید.

چرا باید بیمه شخص ثالث نیسان ایکس تریل بخرم؟

دلایل متعددی برای خرید این بیمه وجود دارد، از جمله الزام قانونی آن. الزام قانونی بیمه شخص ثالث به این معناست که اگر شما بدون این بیمه خودروی خود را به جاده ببرید، پلیس راهنمایی خودروی شما را شناسایی و متوقف خواهد کرد. برای خارج کردن خودرو از پارکینگ پلیس، ناچار خواهید بود بیمه شخص ثالث را تهیه کنید، اما علاوه بر آن، باید جریمه دیرکرد تمدید بیمه شخص ثالث و هزینه‌های پارکینگ را نیز بپردازید. همچنین، بدون این بیمه نمی‌توانید خودروی خود را بفروشید یا کارت سوخت تهیه کنید.

البته اصلی‌ترین دلیل خرید این بیمه اجباری بودن آن نیست، بلکه ضرورت آن است. اگر بدون بیمه شخص ثالث در تصادفات رانندگی مقصر شناخته شوید، باید همه خسارات وارده به اشخاص ثالث را از دارایی‌های خود بپردازید. این یعنی هزینه‌های سنگین تعمیر خودروی مقابل و خسارات گزاف جانی، از جمله خسارات جراحت، نقص عضو جزئی، نقص عضو کلی و دیه فوت بر عهده شما خواهند بود.

آیا بیمه شخص ثالث اسثنائاتی دارد؟

بله؛ خوب است بدانید که بعضی خسارات تحت پوشش بیمه شخص ثالث نیستند و گاهی اوقات نیز خسارات وارده به دلیل تخلفات راننده پرداخت نمی‌شوند. این موارد شامل:

 • خساراتی که به صورت عمدی توسط بیمه‌گذار وارد شده‌اند؛
 • خسارات مربوط به خودروی راننده مقصر؛
 • خساراتی که در خارج از مرز‌های کشور رخ داده‌اند؛
 • هزینه‌های مربوط به محکومیت‌های جرائی یا جرائم نقدی.

آشنایی با ویژگی‌های خودروی نیسان ایکس تریل

برای تخمین قیمت بیمه شخص ثالث خودروی ایکس تریل، باید ویژگی‌های خودروی خود آشنا باشید، زیرا این ویژگی‌های بر قیمت بیمه شما تآثیرگذار خواهند بود. خودروی نیسان ایکس تریل برای اولین بار در سال ۲۰۱۶ به بازار ایران وارد شد و با وجود رقابت با خودروهای باکیفیت در آن زمان، توانست به کمک اعتبار بالای شرکت نیسان و امکانات ممتاز خود، فروشی بی‌نظیر تجربه کند. همچنین فیس لیفت خودروی نیسان ایکس تریل نیز در سال ۲۰۱۸ راه خود را به جاده‌های ایران باز کرد. این خودرو با گیربکس ۷ دنده CVT و پیشرانه ۴ سیلندری ۲.۵ لیتری از خودروهای قدرتمند به شمار می‌رود، به طوری که می‌تواند با تولید قدرتی معادل ۱۷۱ اسب بخار، به سرعت ۲۱۰ کیلومتر بر ساعت برسد.

۵ آپشن خاص موجب می‌شوند که رانندگی با نیسان ایکس تریل تجربه‌ای خوشایند و بی‌نظیر باشد. این برای مثال دوربین ۳۶۰ درجه و سنسور تشخیص اشیاء متحرک خودرو به شما اجازه می‌دهد از وجود هر جنبده‌ای در اطراف خودروی خود آگاه باشید. همچنین سیستم کنترل فعال شاسی با کنترل گاز و ترمز می‌توان تکان‌های شدید خودرو را در دست‌اندازها کاهش دهد. ترمز هوشمند انجین به شما کمک می‌کند گشتاور تولیدی موتور را در ترمزگیری شدید کاهش دهید و سیستم کنترل ترمزها در پیچ نیز به عنوان مکمل کنترل پایداری با تنظیم نیروی ترمز در هر چرخ، برای کنترل خودرو به کمک شما می‌آید. این خودرو برای رفاه شما به یک مانیتور ۷ اینچی لمسی، ۶ ایربگ، گرمکن صندلی، سقف پانوراما و سانروف نیز مجهز است.

قیمت بیمه شخص ثالث نیسان ایکس تریل

قیمت بیمه شخص ثالث توسط مجموعه‌ای از عوامل مختلف تعیین می‌شود و بسته به هر خودرو و راننده تغییر می‌کند. برای دریافت تخمین دقیق حق بیمه شخص ثالث نیسان ایکس تریل، می‌توانید اطلاعات خودروی خود را در فرم محاسبه‌گر بیمه بازار وارد کنید تا با لیست کاملی از قیمت شرکت‌های مختلف مواجه شوید. عواملی که بر قیمت بیمه شخص ثالث شما تأثیرگذارند شامل:

حق بیمه پایه بیمه شخص ثالث

این مبلغ هر ساله توسط بیمه مرکزی و با توجه به مبلغ دیه کامل در ماه‌های حرام تعیین می‌شود. از آن جا که مهم‌ترین خسارت پرداختی توسط بیمه شخص ثالث همان دیه فوت افراد است، پوشش بیمه شما به این مبلغ بستگی دارد و شما می‌توانید با انتخاب حداقل و حداکثر پوشش بیمه بر اساس دیه، حق بیمه پرداختی خود را تغییر دهید.

کمترین پوشش بیمه شخص ثالث، ۲.۵ درصد دیه کامل در ماه‌های حرام است و با ارزان‌ترین حق بیمه نیز همراه خواهد بود، اما بیشترین پوشش این بیمه، مبلغی معادل ۵۰ درصد دیه کامل در ماه‌های حرام را تعهد می‌کند و مشمول حق بیمه بیشتری نیز می‌شود.

مشخصات خودروی نیسان ایکس تریل

هنگام خرید بیمه شخص ثالث، باید کاربری و نوع خودروی خود را مشخص کنید، زیرا خودروهایی با کاربری آژانس، باربری، آموزش رانندگی، تاکسی، آمبولانس و... باید حق بیمه بیشتری بپردازند و همچنین خودروهایی با وزن یا ظرفیت بالاتر، مشمول حق بیمه بیشتری می‌شوند.

همچنین تعداد سیلندرهای خودروی شما نیز بر قیمت بیمه شخص ثالث تأثیر دارد، به طوری که خودروهایی با کمتر از ۴ سیلندر کمترین حق بیمه، خودروهای ۴ سیلندری میزان متوسط حق بیمه و خودروهایی با بیشتر از ۴ سیلندر بیشترین حق بیمه را می‌پردازند. خودروی نیسان ایکس تریل شما در دسته میانی جای دارد.

جریمه‌های بیمه شخص ثالث

بعضی تخلفات می‌توانند موجب افزایش حق بیمه شخص ثالث شما شوند. اصلی‌ترین جریمه، جریمه دیرکرد تمدید بیمه شخص ثالث است که به ازای هر روز تأخیر در تمدید بیمه‌نامه پس از پایان اعتبار آن، مبلغی به حق بیمه جدید شما می‌افزاید. این جریمه روزانه با تقسیم حق بیمه شخص ثالث یک سال بر ۳۶۵ محاسبه می‌شود. از سایر جریمه‌های بیمه شخص ثالث می‌توان به این موارد اشاره کرد:

 • هر نمره منفی، برابر با یک درصد جریمه (تا سقف ۳۰ درصد)؛
 • هر تخلف حادثه‌ساز، برابر با نیم درصد جریمه ( تا سقف ۳ درصد)؛
 • هر یدک اضافه، برابر با ۱۵ درصد جریمه؛
 • عدم ارائه معاینه فنی مناسب، برابر با ۵ درصد جریمه.

تخفیف بیمه شخص ثالث

برای کاهش هزینه‌های سالانه بیمه شخص ثالث خود، می‌توانید از تخفیف‌های این بیمه استفاده کنید. اصلی‌ترین تخفیف این بیمه، تخفیف عدم خسارت است. این تخفیف به رانندگانی تعلق می‌گیرد که برای مدت یک سال یا بیشتر تحت پوشش بیمه شخص ثالث بوده‌اند، اما خسارتی بابت تصادفات رانندگی دریافت نکرده‌اند. تخفیف این رانندگان بر این اساس محاسبه خواهد شد:

 • ۱ سال عدم دریافت خسارت، ۵ درصد تخفیف بیمه شخص ثالث؛
 • ۲ سال عدم دریافت خسارت، ۱۰ درصد تخفیف بیمه شخص ثالث؛
 • ۳ سال عدم دریافت خسارت، ۱۵ درصد تخفیف بیمه شخص ثالث؛
 • ۴ سال عدم دریافت خسارت، ۲۰ درصد تخفیف بیمه شخص ثالث؛
 • ۵ سال عدم دریافت خسارت، ۲۵ درصد تخفیف بیمه شخص ثالث؛
 • ۶ سال عدم دریافت خسارت، ۳۰ درصد تخفیف بیمه شخص ثالث؛
 • ۷ سال عدم دریافت خسارت، ۳۵ درصد تخفیف بیمه شخص ثالث؛
 • ۸ سال عدم دریافت خسارت، ۴۰ درصد تخفیف بیمه شخص ثالث؛
 • ۹ سال عدم دریافت خسارت، ۴۵ درصد تخفیف بیمه شخص ثالث؛
 • ۱۰ سال عدم دریافت خسارت، ۵۰ درصد تخفیف بیمه شخص ثالث؛
 • ۱۱ سال عدم دریافت خسارت، ۵۵ درصد تخفیف بیمه شخص ثالث؛
 • ۱۲ سال عدم دریافت خسارت، ۶۰ درصد تخفیف بیمه شخص ثالث؛
 • ۱۳ سال عدم دریافت خسارت، ۶۵ درصد تخفیف بیمه شخص ثالث؛
 • ۱۴ سال عدم دریافت خسارت، ۷۰ درصد تخفیف بیمه شخص ثالث.

راهنمای خرید بیمه شخص ثالث نیسان ایکس تریل

اگر برای خرید بیمه شخص ثالث نیسان ایکس تریل به دنبال روشی آسان و کاملا غیرحضوری هستید، بیمه بازار پاسخگوی شماست. بیمه بازار به شما اجازه می‌دهد همه مراحل خرید را هر جا که هستید تکمیل کنید و در کمتر از یک روز کاری تحت پوشش بیمه شخص ثالث قرار بگیرید. برای خرید بیمه  آنلاین از بیمه بازار، لازم است این مراحل را تکمیل کنید:

 • با مراجعه به فرم محاسبه‌گر بیمه شخص ثالث، اطلاعات خودروی نیسان ایکس تریل خود را وارد کنید، از جمله نوع، کاربری، برند، مدل، سال ساخت خودرو و سوابق بیمه شخص ثالث.
 • از لیست کامل شرکت‌های بیمه، بهترین گزینه را انتخاب کنید. برای انتخاب آگاهانه، می‌توانید اطلاعاتی مانند رتبه رضایتمندی، توانگری مالی، تعداد شعب، زمان پاسخگویی و قیمت بیمه را مشاهده کنید.
 • جزئیات بیمه شخص ثالث را تعیین کنید. این جزئیات شامل پرداخت نقدی یا قسطی، مدت اعتبار و میزان پوشش (بین ۲.۵ تا ۵۰ درصد دیه کامل) هستند.
 • مدارک خود را بارگذاری کنید و سپس حق بیمه یا پیش‌پرداخت آن را بپردازید. مدارک لازم شامل بیمه‌نامه‌های پیشین، گواهینامه و کارت خودرو هستند.
 • برای استعلام بیمه شخص ثالث خریداری شده و تاریخ انقضای آن می‌توانید به سامانه سنهاب بیمه بازار مراجعه نمایید.

مشتریان بیمه بازار چه می‌گویند؟

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید

سوالات متداول

بعد از خرید آنلاین بیمه‌نامه در صورت تمایل می‌توانید نسخه فیزیکی آن را نیز سفارش دهید.

آیا بعد از خرید بیمه شخص ثالث از بیمه بازار، نسخه فیزیکی بیمه‌نامه را دریافت خواهیم کرد؟

اگر تمامی مدارک مورد نیاز به صورت کامل بارگذاری شده‌باشد؛ بیمه‌نامه شخص ثالث بعد از ۱۵ الی ۲۰ دقیقه صادر می‌شود. بارگذاری مدارک به صورت ناقص، روند صدور را طولانی خواهد کرد.

بیمه نامه شخص ثالث، چه مدت بعد از خرید صادر و فعال می‌شود؟

بهترین زمان برای تمدید بیمه‌نامه شخص ثالث، ۱۰ روز پیش از اتمام تاریخ اعتبار بیمه‌نامه است. هر زمانی از روز که بیمه‌نامه شخص ثالث خودرو تمدید شود، اعتبار آن از بامداد روز آتی آغاز خواهد شد.

چند روز پیش از تمام شدن اعتبار بیمه‌نامه باید برای تمدید آن اقدام کرد؟

برای بررسی صحت و اصالت بیمه‌نامه خودرو، می‌توانید با مراجعه به صفحه bimebazar.com/sanhabInquiry و وارد کردن شماره بیمه‌نامه، کد یکتا، کد VIN (شماره ۱۷ رقمیِ شناسایی خودرو) و کد ملی خود از صحت آن اطمینان حاصل نمایید. همچنین امکان بررسی اصالت بیمه‌نامه از طریق ارسال پیامک وجود دارد.

چگونه می‌توان از صحت بیمه‌نامه خودرو مطمئن شد؟

بخشش جریمه دیرکرد فرآیندی است که از سوی سازمان بیمه‌مرکزی انجام می‌شود و از قاعده خاصی پیروی نمی‌کند. این بخشش معمولا یک بار در فصل بهار، یک بارتابستان و یک بار زمستان از طرف بیمه‌مرکزی به شرکت‌های بیمه اعلام می‌شود.

بخشش جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث چه زمانی انجام می‌پذیرد؟

جریمه دیرکرد به صورت روزانه حساب می‌شود. یعنی به ازای هر روز تاخیر در خرید و تمدید، مبلغی به عنوان جریمه به بیمه‌نامه تعلق می‌گیرد. چون نرخ بیمه ثالث، سال به سال تغییر می‌کند ؛ نرخ جریمه دیرکرد آن هم  در هر سال متفاوت است و نرخ ثابتی ندارد.

جریمه تاخیر خرید بیمه شخص ثالث چگونه محاسبه می‌شود؟

از آنجا که تخفیف بیمه ثالث به شخص تعلق دارد؛ به دو شیوه می‌توان کار انتقال تخفیف را انجام داد. در صورتی که مالک ماشین قصد فروش داشته‌باشد؛ می‌تواند تخفیف بیمه‌اش را به خودروی جدیدی که خریده انتقال بدهد. درشرایطی دیگر، ممکن است صاحب بیمه‌نامه بخواهد تخفیفش را به شخص دیگری انتقال بدهد. در این صورت آن فرد حتما باید یکی از اعضای درجه یک خانواده‌ (پدر، مادر، همسر، فرزند) باشد. به جز این دو شیوه، امکان دیگری برای انتقال تخفیف وجود ندارد.

شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث چیست؟

به صورت کلی، انتقال تخفیف نیاز به دریافت الحاقیه دارد که ممکن است برای صاحب بیمه بار مالی داشته‌باشد. اما در صورتی که بیمه شخص ثالث را از بیمه‌بازار خریده باشید؛ می‌توانید تخفیف‌های مربوط به آن را بدون پرداخت هزینه، انتقال بدهید.

آیا امکان انتقال تخفیف بیمه ثالث از طریق خرید آنلاین بیمه در سایت بیمه بازار وجود دارد؟

در بیمه‌بازار امکان خرید بیمه شخص ثالث قسطی وجود دارد. فقط کافی است ‌هنگام خرید بیمه خود، مشخص کنید از کدام شرکت بیمه می‌خواهید بیمه ثالث خود را خریداری کنید. در مرحله ثبت سفارش تعداد اقساطی که شرکت بیمه در نظر گرفته است و مقدار هر قسط را مشاهده خواهید کرد. توجه داشته باشید که ممکن است شرکت قبلی که از آن بیمه خود را تهیه کرده‌اید، در سال جدید بیمه‌نامه را قسطی ارائه ندهد.

آیا می‌توان بیمه شخص ثالث را اقساطی تهیه کرد؟

خیر، در حال حاضر خرید قسطی بیمه شخص ثالث فقط با ارائه «چک صیاد» امکان‌پذیر است. علاوه بر آن، تنها ساکنین شهر تهران می‌توانند از این امکان استفاده کنند و در این مورد خاص، منظور از تهران، مجموع ۲۲ منطقه شهرداری است.

آیا امکان خرید قسطی بدون چک در سایت بیمه‌بازار وجود دارد؟

بله، بعد از خرید بیمه‌ثالث به صورت آنلاین طرف حساب شما «شرکت بیمه‌ای است که از آن بیمه خریده‌اید.» بنابراین برای جبران خسارت خارج از تهران باید به شعبه‌های آن شرکت بیمه خاص، مراجعه و روند دریافت خسارت را طی کنید. 

اگر بیمه ثالث را به صورت آنلاین بخریم؛  می‌توانیم خارج از تهران خسارت دریافت کنیم؟

بیمه‌بازار در حوزه صدور بیمه شخص ثالث با «تمامی شرکت‌های بیمه» همکاری دارد. شما در بیمه‌بازار می‌توانید برای خرید بیمه شخص ثالث از تخفیف‌ استفاده کنید و هزینه را به صورت قسطی بپردازید. 

بعد از خرید بیمه و ارسال تصویر مدارک، بیمه ثالث شما سریعا صادر می‌شود و در صورت درخواست، نسخه فیزیکی آن، بدون دریافت هزینه و به صورت رایگان، به آدرس درج شده در فرم ارسال خواهد شد.

خرید بیمه‌ ثالث از بیمه‌بازار چه امتیازی دارد؟

خیر، قانونِ لزوم ارائه نسخه کاغذی بیمه شخص ثالث لغو شده‌است. شما می‌توانید به راحتی از نسخه آنلاین و دیجیتالی که لینکش با پیامک به تلفن همراهتان ارسال می‌شود استفاده کنید.

آیا دریافت نسخه فیزیکی و کاغذی بیمه شخص ثالث ضروری است؟

قیمت بیمه شخص ثالث که روی بیمه‌نامه ذکر می‌شود برای همه شرکت‌های بیمه یکسان است. دلیل تفاوت قیمت‌ها در آفرهای ویژه‌ای است که بیمه‌بازار برای برخی از شرکت‌ها در نظر می‌گیرد. 

دلیل تخفیف‌ها و اختلاف قیمت بیمه شخص ثالث بین شرکت‌های مختلف در سایت بیمه‌بازار چیست؟

چون واحد صدور بیمه در شرکت‌ها به مدارک به روز شده نیاز دارد. 

چرا برای هر بار خرید و تمدید بیمه شخص ثالث باید مدارک را بارگذاری کنیم؟

بله، برای تمدید بیمه‌نامه شما می‌توانید به هر یک از شرکت‌های بیمه‌ای مورد نظر خود مراجعه کنید و در خواست تمدید بیمه‌نامه نمایید. همچنین تخفیفات بیمه شخص ثالث خودرو شما نیز حفظ خواهد شد. توجه داشته باشید که با تغییر شرکت بیمه تخفیف‌ها نیز منتقل می‌شوند.

آیا تغییر شرکت بیمه امکان‌پذیر است؟ قوانین و مقررات آن به چه صورت است؟ 

در صورت مفقودی بیمه‌نامه شخص ثالث، باید با در دست داشتن کارت خودرو و کارت شناسایی به نمایندگی صادرکننده بیمه مراجعه کرد. پس از انجام پروسه‌ی اعلام مفقودی برای فرد یک گواهی صادر خواهد شد که ارزش قانونی آن به اندازه اصل بیمه‌نامه است.

اگر بیمه‌نامه شخص ثالث گم شود چه کارهایی باید انجام داد؟ 

بیمه شخص ثالث هزینه‌های مربوط به درمان، فوت و خسارت‌های وارد شده به اموال را پوشش می‌دهد. بیمه شخص ثالث برای تمام وسایل نقلیه اجباری است.

منظور از بیمه شخص ثالث چیست؟

اشخاص ثالث در بیمه ثالث کسانی هستند که در حادثه دچار زیان مالی و جانی شده‌اند. 

شخص ثالث در بیمه شخص ثالث کیست؟

بله. داشتن بیمه شخص ثالث برای کلیه رانندگان وسایل نقلیه ( مسافری،بارکش، موتورسیکلت و…) اجباری است.

آیا داشتن بیمه شخص ثالث برای همه افراد اجباری است؟

رانندگی بدون بیمه شخص ثالث ممنوع است. در صورتی که وسیله نقلیه‌ای دچار حادثه شود و دارای بیمه شخص ثالث نباشد، راننده مقصر تا زمان پرداخت خسارت جانی و مالی اشخاص زیان دیده در حادثه، زندانی خواهد شد. همچنین خرید و فروش وسیله نقلیه بدون بیمه شخص ثالث امکان‌پذیر نیست.

نداشتن بیمه شخص ثالث چه عواقبی دارد؟

برای استعلام قیمت بیمه شخص ثالث می‌توانید اطلاعات خودروی خود را در سایت بیمه بازار وارد کنید تا لیستی ازتعرفه شرکت‌های بیمه برای شما نمایش داده شود. همچنین برای اطمینان از صحت بیمه شخص ثالث می‌توانید به سامانه سنهاب بیمه بازار مراجعه کنید. 

چگونه بیمه شخص ثالث را استعلام کنیم؟

 برخورداری از بیمه شخص ثالث برای تمام رانندگان اجباری است. این بیمه می‌تواند خسارات جانی و ملی بروز حادثه را به میزان قابل توجهی تحت پوشش قرار دهد. 

مزایای بیمه شخص ثالث چیست؟

این بیمه هزینه دیه و نقص عضو راننده را پرداخت می‌کند اما هزینه‌های پزشکی راننده مقصر را جبران نمی‌کند. راننده مقصر در صورتی که بخواهد خسارت پزشکی را پرداخت کند، باید از بیمه حوادث انفرادی استفاده نماید.

آیا بیمه شخص ثالث خسارت وارد شده به راننده را جبران می‌کند؟ 

مهم‌ترین شرط بیمه شخص ثالث داشتن گواهینامه است. در صورتی که راننده گواهینامه نداشته باشد، شرکت بیمه هیچ هزینه‌ای را تقبل نخواهد کرد.  

در صورت نداشتن گواهینامه آیا خسارات وارد شده را می‌توان از طریق بیمه شخص ثالث جبران نمود؟

نحوه محاسبه بیمه شخص ثالث ماشین به این صورت است که سالی 5 درصد به بیمه‌نامه اضافه می‌شود و این درصد از حق پایه بیمه کسر می‌شود. 

 بیمه شخص ثالث ماشین چگونه محاسبه می‌شود؟

حق بیمه شخص ثالث هر ساله بر اساس نرخ دیه اعلام شده توسط قوه قضاییه تعیین می‌شود. به دلیل تورم با افزایش نرخ دیه، سطح پوشش بیمه‌گزار افزایش پیدا می‌کند. هر زمانی که شخص بخواهد سطح پوشش بیمه شخص ثالث خود را افزایش دهد و یا اقدام به عوض کردن نام مندرج بر روی بیمه‌نامه کند، باید درخواست الحاقیه نماید.  
 

الحاقیه بیمه شخص ثالث چیست و چه زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد؟