thirdparty

خرید بیمه شخص ثالث کیا پیکانتو

لطفا پلاک خودروی خود را وارد کنید:
الف
الف
ب
پ
ت
ث
ج
ح
د
ر
ز
ژ
س
ش
ص
ض
ط
ظ
ع
ف
ق
ک
گ
ل
م
ن
و
ه
ی
D
S
ایـران
پرچم
کد ملی مالک خودرو
شماره پلاک خود را ندارید؟

دانستنی‌های بیمه شخص ثالث

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

بیمه شخص ثالث کیا پیکانتو

کیا پیکانتو (Kia Picanto) از هاچ‌بک‌های کوچکی است که در بازار موفقیت‌های زیادی به‌دست آورده و فروش خوبی دارد. این خودرو با ۴ سیلندر و موتوری با تنفس طبیعی کار می‌کند. جعبه دنده آن، از نوع ۴دنده خودکار تیپ ترونیک است و در آن امکانات جانبی مانند سانروف، فرمان هیدرولیک با قابلیت تنظیم ارتفاع، صندلی‌های عقب تاشو و سیستم کمکی شروع حرکت در سربالایی هم وجود دارد. طراحی جمع‌وجور و مدل اسپرت این هاچ‌بک باعث شده که گزینه‌ای جوان‌پسند و مطلوب برای بسیاری از مشتریان ایرانی باشد. این خودرو از نقطه‌نظر ایمنی هم خودروی مطلوبی است اما برای استفاده از این خودرو با خیال راحت باید حتما بیمه شخص ثالث کیا پیکانتو را هم خریداری کرده باشید. نداشتن این بیمه‌نامه می‌تواند عواقب سنگینی مانند توقیف خودرو به همراه داشته باشد.

بیمه شخص ثالث کیا پیکانتو

بیمه شخص ثالث اجباری است و برای رانندگی یا خریدوفروش خودرو باید حتما از آن بهره‌مند باشید. در هر حادثه رانندگی، سه طرف وجود دارد. شخص اول که راننده خاطی است، شخص دوم که شرکت بیمه و ارائه‌دهنده خدمات بیمه است و به آن بیمه‌گر هم می‌گویند. شخص ثالث یا سوم هم کسی است که در جریان تصادف دچار آسیب مالی یا جانی می‌شود. راننده خاطی با تهیه بیمه شخص ثالث می‌تواند در زمان پرداخت خسارت‌های مختلف از پشتیبانی شرکت بیمه استفاده کند. به شخص اول بیمه‌گذار هم می‌گویند. برای رانندگی با کیا پیکانتو هم باید بیمه شخص ثالث داشته باشید تا در تصادفات رانندگی، امکان مدیریت اوضاع و هزینه‌ها پیش بیاید. در صورت نداشتن بیمه مذکور، راننده خاطی باید تا زمان پرداخت کامل خسارت‌های مالی و جانی در زندان بماند. استفاده از خدمات بیمه هم در گروی داشتن بیمه‌نامه و گواهینامه معتبر است. در غیر این صورت، امکان استفاده از حمایت‌های شرکت‌های بیمه‌گر وجود نخواهد داشت.

قیمت بیمه شخص ثالث

نرخ پایه خدمات بیمه شخص ثالث از سوی سازمان بیمه مرکزی اعلام می‌شود و برای تمام شرکت‌ها یکسان است. با این‌حال، قیمت بیمه شخص ثالث در شرکت‌های مختلف با هم تفاوت‌هایی دارد. این تفاوت ریشه در خدمات اضافی و طرح‌های پیشنهادی هر بیمه‌گر دارد. به‌طور کلی هم هزینه بیمه شخص ثالث کیا پیکانتو به عوامل متنوعی از جمله موارد زیر وابسته است:

  • مدل خودرو؛
  • سال تولید خودرو؛
  • تخفیفات شرکت بیمه؛
  • پوشش‌های بیمه اضافی بیمه‌گر؛
  • تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث.

تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث کیا پیکانتو

بنا به این طرح تخفیفی، هرچقدر که شمار سال‌های تصادف‌نکردن خودرو بیشتر باشد، درصد تخفیف بالاتری هم برای خدمات بیمه به آن تعلق می‌گیرد. در واقع، به‌ازای سال‌هایی که یک خودرو تصادف نمی‌کند و از خدمات بیمه شخص ثالث بهره نمی‌برد، به او امتیاز و تخفیف عدم خسارت داده می‌شود.

جریمه دیرکرد پرداخت بیمه شخص ثالث

به‌ازای هر روز که خودرو بیمه شخص ثالث نداشته باشد، درصدی جریمه برای آن به‌ثبت می‌رسد. مبلغ این جریمه براساس نرخ بیمه در هر سال تعیین می‌شود. در فصولی از سال هم سازمان بیمه مرکزی اعلام بخشودگی می‌کند و طی دستوری به شرکت‌های بیمه اجازه می‌دهد که جریمه دیرکرد پرداخت بیمه شخص ثالث کیا پیکانتو و خودروهای دیگر را ببخشند. با چنین روندی، مبلغ جریمه‌ها صفر می‌شود و بیمه‌گذاران می‌توانند با عقد و تمدید قرارداد، به بیمه‌پردازی ادامه بدهند و از جرایم معاف شوند.

خرید بیمه شخص ثالث کیا پیکانتو

از آنجا که بیمه شخص ثالث اجباری است، تقاضای زیادی برای خرید آن وجود دارد. شرکت‌های بیمه مختلفی هم در این زمینه فعالیت می‌کنند. خریداران آزادی عمل زیادی در خرید دارند  و می‌توانند با بررسی نرخ و شرایط هر شرکت، اقدام به مقایسه و انتخاب کنند. این فرایند به‌طور معمولی و با تماس با تک‌تک شرکت‌ها کمی دشوار و زمان‌بر است. از سوی دیگر، بدون آگاهی از خدمات هر شرکت، رسیدن به انتخاب بهینه امکان‌پذیر نیست. با خرید اینترنتی، چنین مشکلاتی حل می‌شوند. به‌عبارت دقیق‌تر، وجود سامانه‌هایی مانند بیمه بازار به رصد و بررسی شرکت‌های بیمه و خرید مستقیم و آنلاین از آنها کمک می‌کنند.

 خرید بیمه شخص ثالث کیا پیکانتو

بیمه بازار بستری امن و بهینه برای خرید انواع بیمه از جمله شخص ثالث کیا پیکانتو فراهم کرده است. با ورود به این سایت و مراجعه به بخش محاسبه‌گر می‌توانید:

  • مشخصات خودرو را وارد کنید و فهرستی از شرکت‌های بیمه‌گر را مشاهده کنید؛
  • با مرور و مقایسه شرایط و تعرفه خدمات هر شرکت، گزینه مناسب را انتخاب کنید؛
  • مدارک لازم را بارگذاری و اطلاعات موردنظر را در سیستم وارد کنید؛
  • هزینه را به‌طور اینترنتی بپردازید و قرارداد بیمه با بیمه‌گر موردنظرتان را منعقد کنید.

فرایند خرید بیمه از بیمه بازار فقط ۱۵ تا ۲۰ دقیقه طول می‌کشد. اگر مدارک و اطلاعات را به‌طور کامل در سامانه وارد نکنید، این روند کمی طولانی‌تر خواهد شد. بعد از عقد قرارداد، نسخه دیجیتالی بیمه‌نامه در اختیارتان قرار می‌گیرد. در صورتی‌که تمایل به داشتن نسخه کاغذی داشته باشید، امکان اعلام این درخواست و دریافت آن درب منزل هم وجود دارد. ارسال بیمه‌نامه کاغذی درب منزل یا به هر نشانی دلخواه دیگر کاملا رایگان است. با مراجعه به سامانه سنهاب بیمه بازار می‌‌توانید از صحت بیمه‌نامه خریداری شده خود نیز استعلام دریافت نمایید.  

خرید اقساطی بیمه شخص ثالث

در خرید اینترنتی بیمه شخص ثالث کیا پیکانتو از بیمه بازار، امکان پرداخت به دو شیوه نقدی و قسطی وجود دارد. با خرید اقساطی بیمه شخص ثالث، مبلغی از هزینه بیمه را در زمان خرید و عقد قرارداد می‌پردازید و باقی را در یک یا چند قسط پرداخت می‌کنید. شمار و مبلغ اقساط وابسته به قوانین و سیاست‌هایی است که هر شرکت بیمه برای خود تعیین می‌کند.

مشتریان بیمه بازار چه می‌گویند؟

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید

سوالات متداول

بعد از خرید آنلاین بیمه‌نامه در صورت تمایل می‌توانید نسخه فیزیکی آن را نیز سفارش دهید.

آیا بعد از خرید بیمه شخص ثالث از بیمه بازار، نسخه فیزیکی بیمه‌نامه را دریافت خواهیم کرد؟

اگر تمامی مدارک مورد نیاز به صورت کامل بارگذاری شده‌باشد؛ بیمه‌نامه شخص ثالث بعد از ۱۵ الی ۲۰ دقیقه صادر می‌شود. بارگذاری مدارک به صورت ناقص، روند صدور را طولانی خواهد کرد.

بیمه نامه شخص ثالث، چه مدت بعد از خرید صادر و فعال می‌شود؟

بهترین زمان برای تمدید بیمه‌نامه شخص ثالث، ۱۰ روز پیش از اتمام تاریخ اعتبار بیمه‌نامه است. هر زمانی از روز که بیمه‌نامه شخص ثالث خودرو تمدید شود، اعتبار آن از بامداد روز آتی آغاز خواهد شد.

چند روز پیش از تمام شدن اعتبار بیمه‌نامه باید برای تمدید آن اقدام کرد؟

برای بررسی صحت و اصالت بیمه‌نامه خودرو، می‌توانید با مراجعه به صفحه bimebazar.com/sanhabInquiry و وارد کردن شماره بیمه‌نامه، کد یکتا، کد VIN (شماره ۱۷ رقمیِ شناسایی خودرو) و کد ملی خود از صحت آن اطمینان حاصل نمایید. همچنین امکان بررسی اصالت بیمه‌نامه از طریق ارسال پیامک وجود دارد.

چگونه می‌توان از صحت بیمه‌نامه خودرو مطمئن شد؟

بخشش جریمه دیرکرد فرآیندی است که از سوی سازمان بیمه‌مرکزی انجام می‌شود و از قاعده خاصی پیروی نمی‌کند. این بخشش معمولا یک بار در فصل بهار، یک بارتابستان و یک بار زمستان از طرف بیمه‌مرکزی به شرکت‌های بیمه اعلام می‌شود.

بخشش جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث چه زمانی انجام می‌پذیرد؟

جریمه دیرکرد به صورت روزانه حساب می‌شود. یعنی به ازای هر روز تاخیر در خرید و تمدید، مبلغی به عنوان جریمه به بیمه‌نامه تعلق می‌گیرد. چون نرخ بیمه ثالث، سال به سال تغییر می‌کند ؛ نرخ جریمه دیرکرد آن هم  در هر سال متفاوت است و نرخ ثابتی ندارد.

جریمه تاخیر خرید بیمه شخص ثالث چگونه محاسبه می‌شود؟

از آنجا که تخفیف بیمه ثالث به شخص تعلق دارد؛ به دو شیوه می‌توان کار انتقال تخفیف را انجام داد. در صورتی که مالک ماشین قصد فروش داشته‌باشد؛ می‌تواند تخفیف بیمه‌اش را به خودروی جدیدی که خریده انتقال بدهد. درشرایطی دیگر، ممکن است صاحب بیمه‌نامه بخواهد تخفیفش را به شخص دیگری انتقال بدهد. در این صورت آن فرد حتما باید یکی از اعضای درجه یک خانواده‌ (پدر، مادر، همسر، فرزند) باشد. به جز این دو شیوه، امکان دیگری برای انتقال تخفیف وجود ندارد.

شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث چیست؟

به صورت کلی، انتقال تخفیف نیاز به دریافت الحاقیه دارد که ممکن است برای صاحب بیمه بار مالی داشته‌باشد. اما در صورتی که بیمه شخص ثالث را از بیمه‌بازار خریده باشید؛ می‌توانید تخفیف‌های مربوط به آن را بدون پرداخت هزینه، انتقال بدهید.

آیا امکان انتقال تخفیف بیمه ثالث از طریق خرید آنلاین بیمه در سایت بیمه بازار وجود دارد؟

در بیمه‌بازار امکان خرید بیمه شخص ثالث قسطی وجود دارد. فقط کافی است ‌هنگام خرید بیمه خود، مشخص کنید از کدام شرکت بیمه می‌خواهید بیمه ثالث خود را خریداری کنید. در مرحله ثبت سفارش تعداد اقساطی که شرکت بیمه در نظر گرفته است و مقدار هر قسط را مشاهده خواهید کرد. توجه داشته باشید که ممکن است شرکت قبلی که از آن بیمه خود را تهیه کرده‌اید، در سال جدید بیمه‌نامه را قسطی ارائه ندهد.

آیا می‌توان بیمه شخص ثالث را اقساطی تهیه کرد؟

خیر، در حال حاضر خرید قسطی بیمه شخص ثالث فقط با ارائه «چک صیاد» امکان‌پذیر است. علاوه بر آن، تنها ساکنین شهر تهران می‌توانند از این امکان استفاده کنند و در این مورد خاص، منظور از تهران، مجموع ۲۲ منطقه شهرداری است.

آیا امکان خرید قسطی بدون چک در سایت بیمه‌بازار وجود دارد؟

بله، بعد از خرید بیمه‌ثالث به صورت آنلاین طرف حساب شما «شرکت بیمه‌ای است که از آن بیمه خریده‌اید.» بنابراین برای جبران خسارت خارج از تهران باید به شعبه‌های آن شرکت بیمه خاص، مراجعه و روند دریافت خسارت را طی کنید. 

اگر بیمه ثالث را به صورت آنلاین بخریم؛  می‌توانیم خارج از تهران خسارت دریافت کنیم؟

بیمه‌بازار در حوزه صدور بیمه شخص ثالث با «تمامی شرکت‌های بیمه» همکاری دارد. شما در بیمه‌بازار می‌توانید برای خرید بیمه شخص ثالث از تخفیف‌ استفاده کنید و هزینه را به صورت قسطی بپردازید. 

بعد از خرید بیمه و ارسال تصویر مدارک، بیمه ثالث شما سریعا صادر می‌شود و در صورت درخواست، نسخه فیزیکی آن، بدون دریافت هزینه و به صورت رایگان، به آدرس درج شده در فرم ارسال خواهد شد.

خرید بیمه‌ ثالث از بیمه‌بازار چه امتیازی دارد؟

خیر، قانونِ لزوم ارائه نسخه کاغذی بیمه شخص ثالث لغو شده‌است. شما می‌توانید به راحتی از نسخه آنلاین و دیجیتالی که لینکش با پیامک به تلفن همراهتان ارسال می‌شود استفاده کنید.

آیا دریافت نسخه فیزیکی و کاغذی بیمه شخص ثالث ضروری است؟

قیمت بیمه شخص ثالث که روی بیمه‌نامه ذکر می‌شود برای همه شرکت‌های بیمه یکسان است. دلیل تفاوت قیمت‌ها در آفرهای ویژه‌ای است که بیمه‌بازار برای برخی از شرکت‌ها در نظر می‌گیرد. 

دلیل تخفیف‌ها و اختلاف قیمت بیمه شخص ثالث بین شرکت‌های مختلف در سایت بیمه‌بازار چیست؟

چون واحد صدور بیمه در شرکت‌ها به مدارک به روز شده نیاز دارد. 

چرا برای هر بار خرید و تمدید بیمه شخص ثالث باید مدارک را بارگذاری کنیم؟

بله، برای تمدید بیمه‌نامه شما می‌توانید به هر یک از شرکت‌های بیمه‌ای مورد نظر خود مراجعه کنید و در خواست تمدید بیمه‌نامه نمایید. همچنین تخفیفات بیمه شخص ثالث خودرو شما نیز حفظ خواهد شد. توجه داشته باشید که با تغییر شرکت بیمه تخفیف‌ها نیز منتقل می‌شوند.

آیا تغییر شرکت بیمه امکان‌پذیر است؟ قوانین و مقررات آن به چه صورت است؟ 

در صورت مفقودی بیمه‌نامه شخص ثالث، باید با در دست داشتن کارت خودرو و کارت شناسایی به نمایندگی صادرکننده بیمه مراجعه کرد. پس از انجام پروسه‌ی اعلام مفقودی برای فرد یک گواهی صادر خواهد شد که ارزش قانونی آن به اندازه اصل بیمه‌نامه است.

اگر بیمه‌نامه شخص ثالث گم شود چه کارهایی باید انجام داد؟ 

بیمه شخص ثالث هزینه‌های مربوط به درمان، فوت و خسارت‌های وارد شده به اموال را پوشش می‌دهد. بیمه شخص ثالث برای تمام وسایل نقلیه اجباری است.

منظور از بیمه شخص ثالث چیست؟

اشخاص ثالث در بیمه ثالث کسانی هستند که در حادثه دچار زیان مالی و جانی شده‌اند. 

شخص ثالث در بیمه شخص ثالث کیست؟

بله. داشتن بیمه شخص ثالث برای کلیه رانندگان وسایل نقلیه ( مسافری،بارکش، موتورسیکلت و…) اجباری است.

آیا داشتن بیمه شخص ثالث برای همه افراد اجباری است؟

رانندگی بدون بیمه شخص ثالث ممنوع است. در صورتی که وسیله نقلیه‌ای دچار حادثه شود و دارای بیمه شخص ثالث نباشد، راننده مقصر تا زمان پرداخت خسارت جانی و مالی اشخاص زیان دیده در حادثه، زندانی خواهد شد. همچنین خرید و فروش وسیله نقلیه بدون بیمه شخص ثالث امکان‌پذیر نیست.

نداشتن بیمه شخص ثالث چه عواقبی دارد؟

برای استعلام قیمت بیمه شخص ثالث می‌توانید اطلاعات خودروی خود را در سایت بیمه بازار وارد کنید تا لیستی ازتعرفه شرکت‌های بیمه برای شما نمایش داده شود. همچنین برای اطمینان از صحت بیمه شخص ثالث می‌توانید به سامانه سنهاب بیمه بازار مراجعه کنید. 

چگونه بیمه شخص ثالث را استعلام کنیم؟

 برخورداری از بیمه شخص ثالث برای تمام رانندگان اجباری است. این بیمه می‌تواند خسارات جانی و ملی بروز حادثه را به میزان قابل توجهی تحت پوشش قرار دهد. 

مزایای بیمه شخص ثالث چیست؟

این بیمه هزینه دیه و نقص عضو راننده را پرداخت می‌کند اما هزینه‌های پزشکی راننده مقصر را جبران نمی‌کند. راننده مقصر در صورتی که بخواهد خسارت پزشکی را پرداخت کند، باید از بیمه حوادث انفرادی استفاده نماید.

آیا بیمه شخص ثالث خسارت وارد شده به راننده را جبران می‌کند؟ 

مهم‌ترین شرط بیمه شخص ثالث داشتن گواهینامه است. در صورتی که راننده گواهینامه نداشته باشد، شرکت بیمه هیچ هزینه‌ای را تقبل نخواهد کرد.  

در صورت نداشتن گواهینامه آیا خسارات وارد شده را می‌توان از طریق بیمه شخص ثالث جبران نمود؟

نحوه محاسبه بیمه شخص ثالث ماشین به این صورت است که سالی 5 درصد به بیمه‌نامه اضافه می‌شود و این درصد از حق پایه بیمه کسر می‌شود. 

 بیمه شخص ثالث ماشین چگونه محاسبه می‌شود؟

حق بیمه شخص ثالث هر ساله بر اساس نرخ دیه اعلام شده توسط قوه قضاییه تعیین می‌شود. به دلیل تورم با افزایش نرخ دیه، سطح پوشش بیمه‌گزار افزایش پیدا می‌کند. هر زمانی که شخص بخواهد سطح پوشش بیمه شخص ثالث خود را افزایش دهد و یا اقدام به عوض کردن نام مندرج بر روی بیمه‌نامه کند، باید درخواست الحاقیه نماید.  
 

الحاقیه بیمه شخص ثالث چیست و چه زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد؟