thirdparty

خرید بیمه شخص ثالث رنو پی کی

لطفا پلاک خودروی خود را وارد کنید:
الف
الف
ب
پ
ت
ث
ج
ح
د
ر
ز
ژ
س
ش
ص
ض
ط
ظ
ع
ف
ق
ک
گ
ل
م
ن
و
ه
ی
D
S
ایـران
پرچم
کد ملی مالک خودرو
شماره پلاک خود را ندارید؟

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

بیمه شخص ثالث رنو پی کی

رنو پی کی از خودروهای شناخته شده بازار ایران است و از ۲۰ سال پیش تا به حال یکی از گزینه‌های مناسب رانندگی شهری به شمار می‌رود. این خودرو ارزان‌ترین خودروی موجود در ایران است، ولی به دلیل داشتن موتور پراید، قدرت مناسبی دارد. اگر از رانندگان این خودرو هستید، باید بیمه شخص ثالث رنو پی کی را نیز تهیه کرده باشید، زیرا داشتن این بیمه برای تمامی رانندگان الزامیست. البته با وجود گزینه خرید آنلاین بیمه شخص ثالث از بیمه بازار، دیگر نیازی نیست نگران مراحل طولانی خرید بیمه باشید.

با مراجعه به بیمه بازار، می‌توانید طی چند دقیقه تمامی بیمه‌های شخص ثالث موجود برای خودروی پی کی را با یکدیگر مقایسه کنید و با توجه به اولویت‌های خود، بهترین بیمه را سفارش دهید. با تکمیل مراحل خرید بیمه تا پیش از ساعت ۲۱ هر روز، در همان روز صاحب بیمه شخص ثالث خواهید شد. برای راهنمایی بیشتر یا دریافت مشاوره، تیم پشتیبانی بیمه بازار پاسخگوی شما خواهد بود.

بیمه شخص ثالث چیست؟

برای درک دلیل اجباری بودن این بیمه، باید ابتدا بعضی تعاریف این بیمه را بدانید. در قرارداد این بیمه، نقش افراد اینگونه تعریف شده است:

 • شخص اول: بیمه‌‌گذار یا کسی که با پرداخت حق‌بیمه برای خودروی خود بیمه شخص ثالث خریده است.
 • شخص ثانی: منظور شرکتی است که با دریافت هزینه‌ای مشخص، پوشش‌های بیمه را به شخص اول ارائه می‌دهد.
 • شخص ثالث: به فرد یا افرادی اشاره دارد که در یک سانحه رانندگی دچار خسارت مالی یا جانی می‌شوند، البته به جز راننده مقصر.

طبق این تعاریف، اگر در یک تصادف رانندگی مقصر باشید، شرکت بیمه به شما کمک می‌کند خسارات شخص ثالث آسیب‌دیده را بپردازید، از جمله خساراتی مانند هزینه تعمیر ماشین، هزینه‌های درمانی افراد آسیب‌دیده، خسارت نقص عضو و دیه فوت افراد. خسارات خودروی مقابل، به همراه خسارت آسیب‌های راننده و سرنشینان خودروی مقابل و سرنشینان خودروی مقصر تحت پوشش هستند.

پوشش حوادث راننده از زیرمجموعه‌های بیمه شخص ثالث است و در صورت تهیه آن، خسارات جانی راننده مقصر نیز پرداخته می‌شوند. همانطور که می‌دانید، پرداخت همه این خسارت‌ها بدون بیمه برای بسیاری از افراد غیرممکن است و می‌تواند باعث به زندان رفتن رانندگان مقصر شود؛ به همین دلیل داشتن آن برای همه اجباری است. برای جبران خسارات‌های خودروی خود، باید بیمه بدنه رنو پی کی داشته باشید، البته در نظر داشته باشید که تنها بعضی شرکت‌های بیمه برای خودروهای قدیمی‌تر از ۱۵ سال بیمه بدنه ارائه می‌کنند.

مزایای خرید بیمه شخص ثالث رنو پی کی

حتی با وجود اجباری بودن بیمه شخص ثالث برای تمامی رانندگان و خودروها، بعضی افراد این قانون را نادیده می‌گیرند. البته علاوه بر الزامی بودن این بیمه، انگیزه‌های دیگری برای خرید آن وجود دارد. حادثه خبر نمی‌کند و اگر شما در یک تصادف رانندگی مقصر باشید، وادار به پرداخت هزینه‌های سنگینی به عنوان خسارت خواهید شد. حتی اگر خسارات سنگین دیه و نقص عضو در این تصادف پیش نیایند، ممکن است برای تعمیر خودروی آسیب‌دیده هزینه‌های زیادی به شما تحمیل شود. همچنین در خرید و فروش خودرو نیز با مشکل مواجه خواهید شد و نمی‌توانید کارت سوخت دریافت کنید.

در نظر داشته باشید که اجباری بودن بیمه شخص ثالث به این معناست که اگر بدون پوشش بیمه رانندگی کنید، پلیس می‌تواند در صورت شناسایی خودرو آن را متوقف و به پارکینگ منتقل کند. برای آزاد کردن خودروی خود از پارکینگ، چاره‌ای به جز خرید بیمه شخص ثالث نخواهید داشت و علاوه بر آن، مجبورید هزینه‌های پارکینگ و جریمه دیرکرد تمدید بیمه خود را نیز بپردازید.

مشخصات رنو پی کی

بر خلاف بیمه بدنه، ارزش روز خودرو و امکانات آن تأثیر چندانی بر قیمت بیمه شخص ثالث Renault PK ندارند، اما بعضی ویژگی‌های فنی خودرو در تعیین این قیمت مؤثر هستند. انواع خودروهای رنو طی سال‌ها مهمان جاده‌های ایران بوده‌اند و رنوی پی کی (که توسط پارس خودرو مونتاژ شده و نام پی کی را از این شرکت می‌گیرد) از اواخر سال ۱۳۸۰ به عنوان یک جایگزین ارزان‌تر برای پراید تولید شد. از سال ۱۳۸۰ تا ۱۳۸۶، این خودرو به عنوان پی کی و از ۱۳۸۶ تا ۱۳۹۴ با نام نیو پی کی تولید می‌شد، اما تفاوت چندانی به‌جز تغییرات ظاهری و اضافه شدن کولر نداشتند.

این خودروی طراحی فرانسه با موتور ۴ سیلندر خطی-بنزینی تولید شده و حجم موتور آن ۱.۳ لیتر است. حداکثر قدرت خودرو ۵۳ اسب بخار در ۵۵۰۰ دور در دقیقه است و به همین دلیل تنها به سرعت ۱۲۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد. به دلیل ایمنی و قدرت خودرو، پی کی یک ماشین شهری محسوب می‌شود و برای رانندگی در جاده‌های بین‌شهری ایده‌آل نیست. از امکانات آن می‌توان به کولر (در مدل‌های بعد از ۸۳)، بخاری و سیستم پخش رادیو و کاست اشاره کرد.

قیمت بیمه شخص ثالث رنو پی کی

دسترسی به قیمتی که شرکت‌های مختلف برای این بیمه تعیین کرده‌اند کار دشواری نیست و می‌توانید با وارد کردن مشخصات خودروی در فرم محاسبه‌گر بیمه بازار، سریعا به لیست کاملی از قیمت‌ها دسترسی داشته باشید. اما خوب است بدانید که این قیمت تحت تأثیر عوامل مختلفی تغییر می‌کند و با توجه به این فاکتورها تعیین می‌شود:

مبلغ دیه ماه‌های حرام

هر سال در زمانی مشخص بیمه مرکزی مبلغی پایه برای بیمه شخص ثالث مشخص می‌کند و این مبلغ ارتباطی مستقیم با دیه کامل در ماه‌ حرام دارد. در واقع دیه کامل برای تعیین میزان پوششی که بیمه ارائه می‌کند استفاده می‌شود، به طوری که کمترین پوشش ممکن برای بیمه شخص ثالث ۲.۵ درصد دیه کامل در ماه حرام است و بیشترین پوشش ممکن به ۵۰ درصد دیه می‌رسد. البته شما آزادید که کمترین میزان پوشش، بیشترین پوشش یا مبلغی بین این دو انتخاب کنید و با توجه به پوشش انتخابی، قیمت بیمه شخص ثالث خود را تغییر دهید.

مشخصات خودرو

بعضی ویژگی‌های خودروی رنو پی شما بر قیمت بیمه تأثیر دارند. برای مثال، قیمت بیمه خودروهایی که کمتر از ۴ سیلندر، ۴ سیلندر و بیشتر از ۴ سیلندر دارند با یکدیگر متفاوت‌اند. شما باید قیمت مربوط به خودروهایی با ۴ سیلندر را بپردازید. همچنین اگر از خودروی‌تان برای کار در آژانس یا تعلیم رانندگی استفاده می‌کنید، درصد مشخصی به مبلغ بیمه شما اضافه می‌شود.

جریمه‌ها و عوامل افزایش حق بیمه

اگر بیمه شخص ثالث خود را پس از پایان اعتبارش به موقع تمدید نکنید، باید جریمه دیرکرد شخص ثالث بپردازید. این جریمه به صورت روزانه به مبلغ بیمه شما اضافه می‌شود و برای محاسبه آن، باید مبلغ قرارداد یکساله بیمه خود را بر ۳۶۵ تقسیم کرده و در تعداد روزهایی که در تمدید بیمه تأخیر داشتید ضرب کنید. البته اگر بیش از یکسال از آخرین تمدید بیمه شخص ثالث شما می‌گذرد، این جریمه تنها تا سقف ۳۶۵ روز محاسبه می‌شود.

در نظر داشته باشید که رانندگی شما نیز می‌تواند قیمت بیمه‌تان را افزایش دهد. برای مثال، رانندگان ناچارند برای هر نمره منفی خود ۱ درصد هزینه بیمه بیشتری پرداخت کنند و این جریمه تا سقف ۳۰ درصد اعمال می‌شود. همچنین تخلفات حادثه‌ساز نیز نیم درصد جریمه بیمه شخص ثالث دارند، اما تا حداکثر ۳ درصد. اگر معاینه فنی ضروری را هنگام خرید بیمه نداشته باشید، باید ۵ درصد جریمه بپردازید. همچنین هر یدک اضافی می‌تواند با ۱۵ درصد افزایش نرخ بیمه همراه باشد. اگر ۱۵ سال از سال ساخت خودرو گذشته باشد، باید ۲ درصد به ازای هر سال (تا حداکثر ۲۰ درصد) هزینه بیشتری بپردازید.

تخفیف بیمه شخص ثالث

شاید پرداخت سالانه هزینه بیمه شخص ثالث خودرو برای شما هزینه‌ی سنگینی باشد، اما می‌توانید با رانندگی ایمن و عدم دریافت خسارات در سوانح این مبلغ را تا سقف ۷۰ درصد کاهش دهید. تخفیف عدم خسارت یا «ت.ع.خ» به رانندگان اجازه می‌دهد به ازای هر سالی که بیمه شخص ثالث را خریداری کرده اما خسارتی برای تصادفات رانندگی دریافت نمی‌کنند درصد کمتری حق بیمه پرداخت کنند. مبلغ این تخفیف به این شکل محاسبه می‌شود:

 • پس از ۱ سال عدم دریافت خسارت، ۵ درصد تخفیف بیمه؛
 • پس از ۲ سال عدم دریافت خسارت، ۱۰ درصد تخفیف بیمه؛
 • پس از ۳ سال عدم دریافت خسارت، ۱۵ درصد تخفیف بیمه؛
 • پس از ۴ سال عدم دریافت خسارت، ۲۰ درصد تخفیف بیمه؛
 • پس از ۵ سال عدم دریافت خسارت، ۲۵ درصد تخفیف بیمه؛
 • پس از ۶ سال عدم دریافت خسارت، ۳۰ درصد تخفیف بیمه؛
 • پس از ۷ سال عدم دریافت خسارت، ۳۵ درصد تخفیف بیمه؛
 • پس از ۸ سال عدم دریافت خسارت، ۴۰ درصد تخفیف بیمه؛
 • پس از ۹ سال عدم دریافت خسارت، ۴۵ درصد تخفیف بیمه؛
 • پس از ۱۰ سال عدم دریافت خسارت، ۵۰ درصد تخفیف بیمه؛
 • پس از ۱۱ سال عدم دریافت خسارت، ۵۵ درصد تخفیف بیمه؛
 • پس از ۱۲ سال عدم دریافت خسارت، ۶۰ درصد تخفیف بیمه؛
 • پس از ۱۳ سال عدم دریافت خسارت، ۶۵ درصد تخفیف بیمه؛
 • پس از ۱۴ سال عدم دریافت خسارت، ۷۰ درصد تخفیف بیمه.

خرید بیمه شخص ثالث رنو پی کی از بیمه بازار

خرید این بیمه کار دشواری نیست و می‌تواند در زمان کوتاهی به انجام برسد. برای اینکار، تنها لازم است  مراحل زیر را دنبال کنید:

 • در فرم محاسبه‌گر بیمه شخص ثالث بیمه بازار، اطلاعاتی مانند نوع ، کاربری، برند (رنو)، مدل (پی کی)، سال ساخت و سوابق بیمه خودروی خود را مشخص کنید.
 • در ادامه، لیستی از تمام شرکت‌های بیمه موجود برای خرید بیمه شخص ثالث رنو پی کی در اختیار شما قرار می‌گیرد و می‌توانید با بررسی ویژگی‌های مختلف، بهترین بیمه را با توجه به اولویت‌هایتان انتخاب کنید.
 • پیش از انتخاب نهایی بیمه، می‌توانید میزان پوشش مورد نظر خود را (از ۲.۵ تا ۵۰ درصد دیه) مشخص کنید و کد تخفیف خود را نیز وارد کنید.
 • پس از پیدا کردن مناسب‌ترین گزینه ممکن، با انتخاب سفارش مراحل خرید را ادامه دهید. در این مرحله لازم است مدارک خودرو را بارگذاری کرده و هزینه کامل بیمه یا پیش‌قسط آن را پرداخت کنید.
 • با انجام مراحل تا پیش از ساعت ۲۱، مدارک شما در همان روز بررسی می‌شوند و می‌توانید بیمه شخص ثالث رنو پی کی را دریافت کنید. با استفاده از کد QR منحصر به فردتان از خدمات این بیمه بهره‌مند خواهید شد.

صفحات مرتبط:

استعلام بیمه شخص ثالث با کد ملی

بیمه شخص ثالث ایران

مشتریان بیمه بازار چه می‌گویند؟

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید

سوالات متداول

بعد از خرید آنلاین بیمه‌نامه در صورت تمایل می‌توانید نسخه فیزیکی آن را نیز سفارش دهید.

آیا بعد از خرید بیمه شخص ثالث از بیمه بازار، نسخه فیزیکی بیمه‌نامه را دریافت خواهیم کرد؟

اگر تمامی مدارک مورد نیاز به صورت کامل بارگذاری شده‌باشد؛ بیمه‌نامه شخص ثالث بعد از ۱۵ الی ۲۰ دقیقه صادر می‌شود. بارگذاری مدارک به صورت ناقص، روند صدور را طولانی خواهد کرد.

بیمه نامه شخص ثالث، چه مدت بعد از خرید صادر و فعال می‌شود؟

بهترین زمان برای تمدید بیمه‌نامه شخص ثالث، ۱۰ روز پیش از اتمام تاریخ اعتبار بیمه‌نامه است. هر زمانی از روز که بیمه‌نامه شخص ثالث خودرو تمدید شود، اعتبار آن از بامداد روز آتی آغاز خواهد شد.

چند روز پیش از تمام شدن اعتبار بیمه‌نامه باید برای تمدید آن اقدام کرد؟

برای بررسی صحت و اصالت بیمه‌نامه خودرو، می‌توانید با مراجعه به صفحه bimebazar.com/sanhabInquiry و وارد کردن شماره بیمه‌نامه، کد یکتا، کد VIN (شماره ۱۷ رقمیِ شناسایی خودرو) و کد ملی خود از صحت آن اطمینان حاصل نمایید. همچنین امکان بررسی اصالت بیمه‌نامه از طریق ارسال پیامک وجود دارد.

چگونه می‌توان از صحت بیمه‌نامه خودرو مطمئن شد؟

بخشش جریمه دیرکرد فرآیندی است که از سوی سازمان بیمه‌مرکزی انجام می‌شود و از قاعده خاصی پیروی نمی‌کند. این بخشش معمولا یک بار در فصل بهار، یک بارتابستان و یک بار زمستان از طرف بیمه‌مرکزی به شرکت‌های بیمه اعلام می‌شود.

بخشش جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث چه زمانی انجام می‌پذیرد؟

جریمه دیرکرد به صورت روزانه حساب می‌شود. یعنی به ازای هر روز تاخیر در خرید و تمدید، مبلغی به عنوان جریمه به بیمه‌نامه تعلق می‌گیرد. چون نرخ بیمه ثالث، سال به سال تغییر می‌کند ؛ نرخ جریمه دیرکرد آن هم  در هر سال متفاوت است و نرخ ثابتی ندارد.

جریمه تاخیر خرید بیمه شخص ثالث چگونه محاسبه می‌شود؟

از آنجا که تخفیف بیمه ثالث به شخص تعلق دارد؛ به دو شیوه می‌توان کار انتقال تخفیف را انجام داد. در صورتی که مالک ماشین قصد فروش داشته‌باشد؛ می‌تواند تخفیف بیمه‌اش را به خودروی جدیدی که خریده انتقال بدهد. درشرایطی دیگر، ممکن است صاحب بیمه‌نامه بخواهد تخفیفش را به شخص دیگری انتقال بدهد. در این صورت آن فرد حتما باید یکی از اعضای درجه یک خانواده‌ (پدر، مادر، همسر، فرزند) باشد. به جز این دو شیوه، امکان دیگری برای انتقال تخفیف وجود ندارد.

شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث چیست؟

به صورت کلی، انتقال تخفیف نیاز به دریافت الحاقیه دارد که ممکن است برای صاحب بیمه بار مالی داشته‌باشد. اما در صورتی که بیمه شخص ثالث را از بیمه‌بازار خریده باشید؛ می‌توانید تخفیف‌های مربوط به آن را بدون پرداخت هزینه، انتقال بدهید.

آیا امکان انتقال تخفیف بیمه ثالث از طریق خرید آنلاین بیمه در سایت بیمه بازار وجود دارد؟

در بیمه‌بازار امکان خرید بیمه شخص ثالث قسطی وجود دارد. فقط کافی است ‌هنگام خرید بیمه خود، مشخص کنید از کدام شرکت بیمه می‌خواهید بیمه ثالث خود را خریداری کنید. در مرحله ثبت سفارش تعداد اقساطی که شرکت بیمه در نظر گرفته است و مقدار هر قسط را مشاهده خواهید کرد. توجه داشته باشید که ممکن است شرکت قبلی که از آن بیمه خود را تهیه کرده‌اید، در سال جدید بیمه‌نامه را قسطی ارائه ندهد.

آیا می‌توان بیمه شخص ثالث را اقساطی تهیه کرد؟

خیر، در حال حاضر خرید قسطی بیمه شخص ثالث فقط با ارائه «چک صیاد» امکان‌پذیر است. علاوه بر آن، تنها ساکنین شهر تهران می‌توانند از این امکان استفاده کنند و در این مورد خاص، منظور از تهران، مجموع ۲۲ منطقه شهرداری است.

آیا امکان خرید قسطی بدون چک در سایت بیمه‌بازار وجود دارد؟

بله، بعد از خرید بیمه‌ثالث به صورت آنلاین طرف حساب شما «شرکت بیمه‌ای است که از آن بیمه خریده‌اید.» بنابراین برای جبران خسارت خارج از تهران باید به شعبه‌های آن شرکت بیمه خاص، مراجعه و روند دریافت خسارت را طی کنید. 

اگر بیمه ثالث را به صورت آنلاین بخریم؛  می‌توانیم خارج از تهران خسارت دریافت کنیم؟

بیمه‌بازار در حوزه صدور بیمه شخص ثالث با «تمامی شرکت‌های بیمه» همکاری دارد. شما در بیمه‌بازار می‌توانید برای خرید بیمه شخص ثالث از تخفیف‌ استفاده کنید و هزینه را به صورت قسطی بپردازید. 

بعد از خرید بیمه و ارسال تصویر مدارک، بیمه ثالث شما سریعا صادر می‌شود و در صورت درخواست، نسخه فیزیکی آن، بدون دریافت هزینه و به صورت رایگان، به آدرس درج شده در فرم ارسال خواهد شد.

خرید بیمه‌ ثالث از بیمه‌بازار چه امتیازی دارد؟

خیر، قانونِ لزوم ارائه نسخه کاغذی بیمه شخص ثالث لغو شده‌است. شما می‌توانید به راحتی از نسخه آنلاین و دیجیتالی که لینکش با پیامک به تلفن همراهتان ارسال می‌شود استفاده کنید.

آیا دریافت نسخه فیزیکی و کاغذی بیمه شخص ثالث ضروری است؟

قیمت بیمه شخص ثالث که روی بیمه‌نامه ذکر می‌شود برای همه شرکت‌های بیمه یکسان است. دلیل تفاوت قیمت‌ها در آفرهای ویژه‌ای است که بیمه‌بازار برای برخی از شرکت‌ها در نظر می‌گیرد. 

دلیل تخفیف‌ها و اختلاف قیمت بیمه شخص ثالث بین شرکت‌های مختلف در سایت بیمه‌بازار چیست؟

چون واحد صدور بیمه در شرکت‌ها به مدارک به روز شده نیاز دارد. 

چرا برای هر بار خرید و تمدید بیمه شخص ثالث باید مدارک را بارگذاری کنیم؟

بله، برای تمدید بیمه‌نامه شما می‌توانید به هر یک از شرکت‌های بیمه‌ای مورد نظر خود مراجعه کنید و در خواست تمدید بیمه‌نامه نمایید. همچنین تخفیفات بیمه شخص ثالث خودرو شما نیز حفظ خواهد شد. توجه داشته باشید که با تغییر شرکت بیمه تخفیف‌ها نیز منتقل می‌شوند.

آیا تغییر شرکت بیمه امکان‌پذیر است؟ قوانین و مقررات آن به چه صورت است؟ 

در صورت مفقودی بیمه‌نامه شخص ثالث، باید با در دست داشتن کارت خودرو و کارت شناسایی به نمایندگی صادرکننده بیمه مراجعه کرد. پس از انجام پروسه‌ی اعلام مفقودی برای فرد یک گواهی صادر خواهد شد که ارزش قانونی آن به اندازه اصل بیمه‌نامه است.

اگر بیمه‌نامه شخص ثالث گم شود چه کارهایی باید انجام داد؟ 

بیمه شخص ثالث هزینه‌های مربوط به درمان، فوت و خسارت‌های وارد شده به اموال را پوشش می‌دهد. بیمه شخص ثالث برای تمام وسایل نقلیه اجباری است.

منظور از بیمه شخص ثالث چیست؟

اشخاص ثالث در بیمه ثالث کسانی هستند که در حادثه دچار زیان مالی و جانی شده‌اند. 

شخص ثالث در بیمه شخص ثالث کیست؟

بله. داشتن بیمه شخص ثالث برای کلیه رانندگان وسایل نقلیه ( مسافری،بارکش، موتورسیکلت و…) اجباری است.

آیا داشتن بیمه شخص ثالث برای همه افراد اجباری است؟

رانندگی بدون بیمه شخص ثالث ممنوع است. در صورتی که وسیله نقلیه‌ای دچار حادثه شود و دارای بیمه شخص ثالث نباشد، راننده مقصر تا زمان پرداخت خسارت جانی و مالی اشخاص زیان دیده در حادثه، زندانی خواهد شد. همچنین خرید و فروش وسیله نقلیه بدون بیمه شخص ثالث امکان‌پذیر نیست.

نداشتن بیمه شخص ثالث چه عواقبی دارد؟

برای استعلام قیمت بیمه شخص ثالث می‌توانید اطلاعات خودروی خود را در سایت بیمه بازار وارد کنید تا لیستی ازتعرفه شرکت‌های بیمه برای شما نمایش داده شود. همچنین برای اطمینان از صحت بیمه شخص ثالث می‌توانید به سامانه سنهاب بیمه بازار مراجعه کنید. 

چگونه بیمه شخص ثالث را استعلام کنیم؟

 برخورداری از بیمه شخص ثالث برای تمام رانندگان اجباری است. این بیمه می‌تواند خسارات جانی و ملی بروز حادثه را به میزان قابل توجهی تحت پوشش قرار دهد. 

مزایای بیمه شخص ثالث چیست؟

این بیمه هزینه دیه و نقص عضو راننده را پرداخت می‌کند اما هزینه‌های پزشکی راننده مقصر را جبران نمی‌کند. راننده مقصر در صورتی که بخواهد خسارت پزشکی را پرداخت کند، باید از بیمه حوادث انفرادی استفاده نماید.

آیا بیمه شخص ثالث خسارت وارد شده به راننده را جبران می‌کند؟ 

مهم‌ترین شرط بیمه شخص ثالث داشتن گواهینامه است. در صورتی که راننده گواهینامه نداشته باشد، شرکت بیمه هیچ هزینه‌ای را تقبل نخواهد کرد.  

در صورت نداشتن گواهینامه آیا خسارات وارد شده را می‌توان از طریق بیمه شخص ثالث جبران نمود؟

نحوه محاسبه بیمه شخص ثالث ماشین به این صورت است که سالی 5 درصد به بیمه‌نامه اضافه می‌شود و این درصد از حق پایه بیمه کسر می‌شود. 

 بیمه شخص ثالث ماشین چگونه محاسبه می‌شود؟

حق بیمه شخص ثالث هر ساله بر اساس نرخ دیه اعلام شده توسط قوه قضاییه تعیین می‌شود. به دلیل تورم با افزایش نرخ دیه، سطح پوشش بیمه‌گزار افزایش پیدا می‌کند. هر زمانی که شخص بخواهد سطح پوشش بیمه شخص ثالث خود را افزایش دهد و یا اقدام به عوض کردن نام مندرج بر روی بیمه‌نامه کند، باید درخواست الحاقیه نماید.  
 

الحاقیه بیمه شخص ثالث چیست و چه زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد؟