thirdparty

خرید بیمه شخص ثالث رنو سیمبل

لطفا پلاک خودروی خود را وارد کنید:
الف
الف
ب
پ
ت
ث
ج
ح
د
ر
ز
ژ
س
ش
ص
ض
ط
ظ
ع
ف
ق
ک
گ
ل
م
ن
و
ه
ی
D
S
ایـران
پرچم
کد ملی مالک خودرو
شماره پلاک خود را ندارید؟

دانستنی‌های بیمه شخص ثالث

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

بیمه شخص ثالث رنو سیمبل

رنو سیمبل یک نوع سدان کوچک است که از سال 1999 تاکنون روی خط تولید قرار دارد. این خودرو مدل فعلی نسل سوم سیمبل محسوب می‌شود که در واقع همان نسل دوم رنو لوگان یا تندر 90 است. نسل سوم رنو سیمبل یا داچیا لوگان جدید، در سال 2012 معرفی شد و در حال حاضر در تمامی بازارهای جهانی عرضه می‌شود.

توصیه می‌شود که پس از خرید خودروی خود و تکمیل مراحل قانونی، به سرعت اقدام به خرید بیمه شخص ثالث نمایید. خرید بیمه شخص ثالث به منظور جلوگیری از زیان‌های وارده در یک سانحه‌ اعم از خسارات جانی و مالی که برای راننده، خودرو و سرنشینان رخ می‌دهد، ضروری است. در کنار بیمه شخص ثالث، بیمه بدنه رنو سیمبل نیز به کاهش خسارت‌های وارد شده به خودرو شما مکم می‌کند.

مدارک لازم جهت صدور بیمه نامه شخص ثالث رنو سیمبل

شما در زمان خرید بیمه شخص ثالث رنو سیمبل به تمامی موارد زیر نیاز خواهید داشت:

 • مدارک شناسایی خودرو (کارت یا سند مالکیت)؛
 • بیمه‌نامه سال قبل (در صورت دارا بودن)؛
 • همراه داشتن کارت ملی و کد پستی مالک خودرو؛
 • تکمیل فرم پیشنهاد بیمه شخص ثالث و حوادث راننده در واحدهای صدور بیمه‌نامه.

کدام موارد جز پوشش بیمه شخص ثالث نیست؟

در پوشش بیمه شخص ثالث رنو سیمبل موارد زیر قرار نخواهند گرفت:

 • خسارت ناشی از محکومیت جزائی و یا پرداخت جرائم؛
 • خسارت وارد شده به محموله‌های موجود در وسیله نقلیه مسبب حادثه؛
 • خسارت وارد شده به وسیله نقلیه مسبب حادثه (راننده مقصر)؛
 • خسارت وارده مستقیم و یا غیرمستقیم ناشی از تشعشعات اتمی و رادیواکتیو به خودرو.

مدت زمان اعتبار بیمه نامه شخص ثالث

معمولا اعتبار بیمه شخص ثالث هر خودرو تنها یک سال است. اما در برخی از موارد دریافت بیمه نامه شخص ثالث برای زمان‌های 3 ‌ماه، 6 ‌ماه و 9 ماه نیز ممکن است. قیمت بیمه شخص ثالث کوتاه ‌مدت ۳، ۶ و ۹ ماهه هم معمولا به شکل %۳۰ ، %۶۰ و %۹۰ از حق بیمه یکساله محاسبه می‌شود.

یعنی در چنین شرایطی ممکن است حق بیمه شخص ثالث کوتاه ‌مدت ۱۸ تا ۲۰ درصد بیشتر از یک بیمه ‌نامه یک‌ ساله تمام شود. به همین خاطر خرید بیمه شخص ثالث سالانه مقرون به‌صرفه‌تر خواهد بود. چرا که هرچه اعتبار بیمه شخص ثالث کوتاه‌تر باشد، در بازه زمانی کوتاه‌تری باید به فکر تمدید آن بود.

مدارک مورد نیاز برای انتقال بیمه شخص ثالث رنو سیمبل

مدارک مورد نیاز برای انتقال بیمه شخص ثالث رنو سیمبل عبارتند از:

 • تقاضانامه کتبی ‌بیمه‌گذار به همراه مدارک شناسایی وی؛
 • اصل برگه اسقاط خودرو؛
 • سند خودروی جدید؛
 • الحاقیه فسخ ‌بیمه نامه شخص ثالث قبلی؛
 • تصویر ‌بیمه نامه قبلی.

تخفیف بیمه شخص ثالث رنو سیمبل

در حال حاضر شرکت‌های بیمه به ازای هر سال عدم استفاده از بیمه شخص ثالث، ۵ درصد تخفیف به سایر تخفیفاتی که شامل حال خودرو می‌شوند، اضافه کرده و از عدد نهایی هزینه بیمه کم می‌کنند.

شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث رنو سیمبل

شما در صورت داشتن تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث خودرو رنو سیمبل، می‌توانید آن را به ماشین جدید یا خودروی بستگان درجه یک از جمله پدر، مادر، همسر و فرزند خود انتقال دهید. به این موضوع توجه داشته باشید که قبل از انتقال باید اتومبیل خود را فروخته و خودرو را فک پلاک کرده باشید. وکالت‌نامه و قولنامه برای بیمه‌گر معتبر نیست. قبل از ثبت بیمه ثالث به‌نام مالک جدید، ابتدا به شرکت بیمه صادرکننده بیمه نامه شخص ثالث مراجعه نمایید.

به این موضوع آگاه باشید که بیمه شخص ثالث قابل فسخ نیست. اگر بیمه نامه هنوز منقضی نشده باشد و مالک، خودروی خود را فروخته باشد، مراجعه به شعبه یا نمایندگی صدور بیمه نسبت به الحاقیه حذف و انتقال تخفیفات ضروری است. در این مورد هزینه‌ای بابت الحاقیه از بیمه گذار دریافت نمی‌شود.

انواع خسارت در بیمه شخص ثالث رنو سیمبل

بیمه شخص ثالث Renault Symbol انواع خسارات زیر  را تحت پوشش خود قرار می‌دهد:

 • خسارات جانی: آسیب جانی که در جریان حادثه به جسم انسان (و نه هر موجود زنده دیگری) وارد می‌شود، خسارت جانی نامیده می‌شود. خسارت‌های جانی به مواردی مانند فوت، نقص عضو و هزینه‌های درمان پزشکی ناشی از حادثه گفته می‌شود. خسارات بدنی شامل شکستگی، نقص عضو، از کار افتادگی جزئی یا کلی، دیه فوت و هزینه معالجه اشخاص ثالث نیز  به نوعی از دیه گفته می‌شود که مقدار آن‌ها در شرع تعیین نشده است؛
 • خسارات مالی: خسارت مالی در بیمه شخص ثالث، شامل خسارتی است که در جریان حادثه به اموال اشخاص ثالث وارد می‌شود؛ مانند تصادف و خسارت به خودروی ثالث. چنین خسارت‌هایی، زیان مادی شخص ثالث دارنده وسیله نقلیه موضوع بیمه را شامل می‌گردد؛
 • حوادث راننده: خسارت جانی راننده مقصر آسیب ‌دیده نیز به‌ شرط داشتن گواهینامه معتبر و مرتبط با خودرو، تحت پوشش بیمه شخص ثالث قرار می‌گیرد. خسارت خودروی راننده مقصر نیز با بیمه بدنه قابل جبران خواهد بود.

چگونگی محاسبه بیمه شخص ثالث رنو سیمبل

برای محاسبه قیمت بیمه شخص ثالث رنو سیمبل در هر سال، عوامل مختلفی از سمت شرکت بیمه در نظر گرفته می‌شوند. هر ساله میزان حداقل و حداکثر حق بیمه پایه شخص ثالث برای خودروهای مختلف توسط بیمه مرکزی به شرکت‌های مختلف بیمه اعلام می‌گردد. قیمت نهایی مبلغ بیمه شخص ثالث نیز با توجه به حداقل پوشش مالی در آن سال محاسبه خواهد شد.

اما  به صورت کلی عوامل اصلی تعیین کننده‌ نرخ بیمه شخص ثالث عبارتند از:

 • تعداد سیلندر خودرو؛
 • میزان پوشش‌های مالی و جانی؛
 • نوع کاربری خودرو؛
 • مقدار جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث (برای هر روز تاخیر تمدید بیمه ثالث مبلغی به ‌عنوان جریمه دیرکرد محاسبه می‌شود.)؛
 • میزان درصد تخفیف عدم خسارت بیمه‌نامه قبلی؛
 • مدت اعتبار بیمه شخص ثالث.

موارد مهم در زمان خرید بیمه شخص ثالث رنو سیمبل

شاخص‌های تاثیرگذار در تعیین بهترین بیمه شخص ثالث خودرو عبارتند از:

 • سطح توانگری شرکت‌ بیمه مد نظر؛
 • تعدد مراکز پرداخت خسارت؛
 • میزان تخفیفات بیمه شخص ثالث شرکت بیمه مورد نظر؛
 • پوشش‌های مالی و میزان رضایتمندی؛
 • سهم شرکت بیمه از بازار خود.

مشکلات ناشی از نداشتن بیمه شخص ثالث

برخی از مشکلات ناشی از نداشتن بیمه شخص ثالث خودرو که ممکن است با آن‌ها رو به رو شوید عبارتند از:

 • خرید و فروش خودروهای بدون بیمه ممنوع اعلام شده است؛
 • اگر تصادفی روی دهد و مقصر باشید هم شرکت بیمه‌گر خسارتی را جبران نخواهد کرد. در این شرایط مالک خودرو باید تمامی هزینه‌های ناشی از خسارات وارده را از جیب خود پرداخت کند و عواقب تصادف در صورت نداشتن بیمه شخص ثالث برای راننده مقصر بیشتر خواهد بود؛
 • در صورت وارد شدن خسارت جانی از جمله فوت و نداشتن بیمه خودرو نیز از نظر قانونی باید به زندان منتقل شوید؛
 • در شرایطی که شما اقدام به خرید بیمه شخص ثالث رنو سیمبل نکرده باشید و پلیس جلوی خودروی شما را بگیرد، خودرو به پارکینگ منتقل خواهد شد؛
 • نداشتن بیمه شخص ثالث در ایران جز جرایم ستاره دار محسوب می‌شود؛
 • برای ترخیص خودروی خود یا در هنگام تمدید، باید جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث نیز پرداخت شود.

بخشودگی جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث رنو سیمبل

دولت با هدف تشویق مالکان خودرو به خرید بیمه شخص ثالث و نیز نشان دادن میزان اهمیت خرید این بیمه ‌نامه، طرح بخشودگی جرایم دیرکرد را در نظر گرفته و اعلام کرده است. طرح بخشودگی جرایم دیرکرد بیمه ماشین هر ساله در بازه زمانی خاصی توسط دولت و بیمه مرکزی اعلام می‌شود. این طرح بهترین فرصت برای افرادی است که در زمان مقرر نسبت به تمدید بیمه ثالث خود اقدام نکرده‌اند.

روش اطمینان از صحت بیمه شخص ثالث رنو سیمبل

شما می‌توانید جهت بررسی صحت بیمه ‌نامه خودرو شخص ثالث خود با مراجعه به سایت بیمه مرکزی و سامانه سنهاب و پس از وارد کردن شماره بیمه نامه خودوری خود، از صحت اعتبار آن مطمئن شوید. در صورتی که بیمه شخص ثالث رنو سیمبل خود را از طریق بیمه بازار خریداری کرده‌اید نیز می‌توانید با همکاران ما در قسمت پشتیبانی تماس حاصل نمایید.

خرید قسطی بیمه شخص ثالث رنو سیمبل

در صورتی که تمایل به خرید بیمه شخص ثالث رنو سیمبل به صورت اقساطی دارید، می‌توانید از بیمه بازار اقدام به خرید بیمه خودروی خود کنید. همچنین می‌توانید هرگونه سوال یا درخواست مشاوره را از همکاران ما در واحد پشتیبانی بیمه بازار داشته باشید.

محاسبه آنلاین قیمت بیمه شخص ثالث

امکان محاسبه و استعلام قیمت بیمه شخص ثالث خودروی رنو سیمبل از طریق وبسایت بیمه بازار وجود دارد. شما بدون نیاز به هیچگونه تماس تلفنی یا مراجعه حضوری به دفاتر بیمه، می‌توانید از قیمت بیمه شخص ثالث شرکت‌های مختلف بیمه آگاه شوید.

نحوه خرید بیمه شخص ثالث رنو سیمبل از بیمه بازار

تفاوتی ندارد خودروی شما صفر باشد یا کارکرده، تمامی خودروها نیاز به خرید بیمه شخص ثالث دارند. خرید بیمه شخص ثالث همانطور که پیش از این نیز اشاره شد به صورت دلخواه نبوده و اجباری است.

شما برای استعلام بیمه شخص ثالث رنو سیمبل خود، می‌توانید با مقایسه قیمت شرکت‌های بیمه مختلف، مناسب‌ترین بیمه را برای خودروی خود انتخاب کنید. همچنین می‌توانید بدون هیچگونه مراجعه حضوری به دفاتر بیمه، اقدام به خرید بیمه مورد نظر خود از طریق وبسایت بیمه بازار کنید. بیمه بازار در تمامی مراحل خرید شما با پشتیبانی 24 ساعته همراهتان خواهد بود.

مشتریان بیمه بازار چه می‌گویند؟

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید

سوالات متداول

بعد از خرید آنلاین بیمه‌نامه در صورت تمایل می‌توانید نسخه فیزیکی آن را نیز سفارش دهید.

آیا بعد از خرید بیمه شخص ثالث از بیمه بازار، نسخه فیزیکی بیمه‌نامه را دریافت خواهیم کرد؟

اگر تمامی مدارک مورد نیاز به صورت کامل بارگذاری شده‌باشد؛ بیمه‌نامه شخص ثالث بعد از ۱۵ الی ۲۰ دقیقه صادر می‌شود. بارگذاری مدارک به صورت ناقص، روند صدور را طولانی خواهد کرد.

بیمه نامه شخص ثالث، چه مدت بعد از خرید صادر و فعال می‌شود؟

بهترین زمان برای تمدید بیمه‌نامه شخص ثالث، ۱۰ روز پیش از اتمام تاریخ اعتبار بیمه‌نامه است. هر زمانی از روز که بیمه‌نامه شخص ثالث خودرو تمدید شود، اعتبار آن از بامداد روز آتی آغاز خواهد شد.

چند روز پیش از تمام شدن اعتبار بیمه‌نامه باید برای تمدید آن اقدام کرد؟

برای بررسی صحت و اصالت بیمه‌نامه خودرو، می‌توانید با مراجعه به صفحه bimebazar.com/sanhabInquiry و وارد کردن شماره بیمه‌نامه، کد یکتا، کد VIN (شماره ۱۷ رقمیِ شناسایی خودرو) و کد ملی خود از صحت آن اطمینان حاصل نمایید. همچنین امکان بررسی اصالت بیمه‌نامه از طریق ارسال پیامک وجود دارد.

چگونه می‌توان از صحت بیمه‌نامه خودرو مطمئن شد؟

بخشش جریمه دیرکرد فرآیندی است که از سوی سازمان بیمه‌مرکزی انجام می‌شود و از قاعده خاصی پیروی نمی‌کند. این بخشش معمولا یک بار در فصل بهار، یک بارتابستان و یک بار زمستان از طرف بیمه‌مرکزی به شرکت‌های بیمه اعلام می‌شود.

بخشش جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث چه زمانی انجام می‌پذیرد؟

جریمه دیرکرد به صورت روزانه حساب می‌شود. یعنی به ازای هر روز تاخیر در خرید و تمدید، مبلغی به عنوان جریمه به بیمه‌نامه تعلق می‌گیرد. چون نرخ بیمه ثالث، سال به سال تغییر می‌کند ؛ نرخ جریمه دیرکرد آن هم  در هر سال متفاوت است و نرخ ثابتی ندارد.

جریمه تاخیر خرید بیمه شخص ثالث چگونه محاسبه می‌شود؟

از آنجا که تخفیف بیمه ثالث به شخص تعلق دارد؛ به دو شیوه می‌توان کار انتقال تخفیف را انجام داد. در صورتی که مالک ماشین قصد فروش داشته‌باشد؛ می‌تواند تخفیف بیمه‌اش را به خودروی جدیدی که خریده انتقال بدهد. درشرایطی دیگر، ممکن است صاحب بیمه‌نامه بخواهد تخفیفش را به شخص دیگری انتقال بدهد. در این صورت آن فرد حتما باید یکی از اعضای درجه یک خانواده‌ (پدر، مادر، همسر، فرزند) باشد. به جز این دو شیوه، امکان دیگری برای انتقال تخفیف وجود ندارد.

شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث چیست؟

به صورت کلی، انتقال تخفیف نیاز به دریافت الحاقیه دارد که ممکن است برای صاحب بیمه بار مالی داشته‌باشد. اما در صورتی که بیمه شخص ثالث را از بیمه‌بازار خریده باشید؛ می‌توانید تخفیف‌های مربوط به آن را بدون پرداخت هزینه، انتقال بدهید.

آیا امکان انتقال تخفیف بیمه ثالث از طریق خرید آنلاین بیمه در سایت بیمه بازار وجود دارد؟

در بیمه‌بازار امکان خرید بیمه شخص ثالث قسطی وجود دارد. فقط کافی است ‌هنگام خرید بیمه خود، مشخص کنید از کدام شرکت بیمه می‌خواهید بیمه ثالث خود را خریداری کنید. در مرحله ثبت سفارش تعداد اقساطی که شرکت بیمه در نظر گرفته است و مقدار هر قسط را مشاهده خواهید کرد. توجه داشته باشید که ممکن است شرکت قبلی که از آن بیمه خود را تهیه کرده‌اید، در سال جدید بیمه‌نامه را قسطی ارائه ندهد.

آیا می‌توان بیمه شخص ثالث را اقساطی تهیه کرد؟

خیر، در حال حاضر خرید قسطی بیمه شخص ثالث فقط با ارائه «چک صیاد» امکان‌پذیر است. علاوه بر آن، تنها ساکنین شهر تهران می‌توانند از این امکان استفاده کنند و در این مورد خاص، منظور از تهران، مجموع ۲۲ منطقه شهرداری است.

آیا امکان خرید قسطی بدون چک در سایت بیمه‌بازار وجود دارد؟

بله، بعد از خرید بیمه‌ثالث به صورت آنلاین طرف حساب شما «شرکت بیمه‌ای است که از آن بیمه خریده‌اید.» بنابراین برای جبران خسارت خارج از تهران باید به شعبه‌های آن شرکت بیمه خاص، مراجعه و روند دریافت خسارت را طی کنید. 

اگر بیمه ثالث را به صورت آنلاین بخریم؛  می‌توانیم خارج از تهران خسارت دریافت کنیم؟

بیمه‌بازار در حوزه صدور بیمه شخص ثالث با «تمامی شرکت‌های بیمه» همکاری دارد. شما در بیمه‌بازار می‌توانید برای خرید بیمه شخص ثالث از تخفیف‌ استفاده کنید و هزینه را به صورت قسطی بپردازید. 

بعد از خرید بیمه و ارسال تصویر مدارک، بیمه ثالث شما سریعا صادر می‌شود و در صورت درخواست، نسخه فیزیکی آن، بدون دریافت هزینه و به صورت رایگان، به آدرس درج شده در فرم ارسال خواهد شد.

خرید بیمه‌ ثالث از بیمه‌بازار چه امتیازی دارد؟

خیر، قانونِ لزوم ارائه نسخه کاغذی بیمه شخص ثالث لغو شده‌است. شما می‌توانید به راحتی از نسخه آنلاین و دیجیتالی که لینکش با پیامک به تلفن همراهتان ارسال می‌شود استفاده کنید.

آیا دریافت نسخه فیزیکی و کاغذی بیمه شخص ثالث ضروری است؟

قیمت بیمه شخص ثالث که روی بیمه‌نامه ذکر می‌شود برای همه شرکت‌های بیمه یکسان است. دلیل تفاوت قیمت‌ها در آفرهای ویژه‌ای است که بیمه‌بازار برای برخی از شرکت‌ها در نظر می‌گیرد. 

دلیل تخفیف‌ها و اختلاف قیمت بیمه شخص ثالث بین شرکت‌های مختلف در سایت بیمه‌بازار چیست؟

چون واحد صدور بیمه در شرکت‌ها به مدارک به روز شده نیاز دارد. 

چرا برای هر بار خرید و تمدید بیمه شخص ثالث باید مدارک را بارگذاری کنیم؟

بله، برای تمدید بیمه‌نامه شما می‌توانید به هر یک از شرکت‌های بیمه‌ای مورد نظر خود مراجعه کنید و در خواست تمدید بیمه‌نامه نمایید. همچنین تخفیفات بیمه شخص ثالث خودرو شما نیز حفظ خواهد شد. توجه داشته باشید که با تغییر شرکت بیمه تخفیف‌ها نیز منتقل می‌شوند.

آیا تغییر شرکت بیمه امکان‌پذیر است؟ قوانین و مقررات آن به چه صورت است؟ 

در صورت مفقودی بیمه‌نامه شخص ثالث، باید با در دست داشتن کارت خودرو و کارت شناسایی به نمایندگی صادرکننده بیمه مراجعه کرد. پس از انجام پروسه‌ی اعلام مفقودی برای فرد یک گواهی صادر خواهد شد که ارزش قانونی آن به اندازه اصل بیمه‌نامه است.

اگر بیمه‌نامه شخص ثالث گم شود چه کارهایی باید انجام داد؟ 

بیمه شخص ثالث هزینه‌های مربوط به درمان، فوت و خسارت‌های وارد شده به اموال را پوشش می‌دهد. بیمه شخص ثالث برای تمام وسایل نقلیه اجباری است.

منظور از بیمه شخص ثالث چیست؟

اشخاص ثالث در بیمه ثالث کسانی هستند که در حادثه دچار زیان مالی و جانی شده‌اند. 

شخص ثالث در بیمه شخص ثالث کیست؟

بله. داشتن بیمه شخص ثالث برای کلیه رانندگان وسایل نقلیه ( مسافری،بارکش، موتورسیکلت و…) اجباری است.

آیا داشتن بیمه شخص ثالث برای همه افراد اجباری است؟

رانندگی بدون بیمه شخص ثالث ممنوع است. در صورتی که وسیله نقلیه‌ای دچار حادثه شود و دارای بیمه شخص ثالث نباشد، راننده مقصر تا زمان پرداخت خسارت جانی و مالی اشخاص زیان دیده در حادثه، زندانی خواهد شد. همچنین خرید و فروش وسیله نقلیه بدون بیمه شخص ثالث امکان‌پذیر نیست.

نداشتن بیمه شخص ثالث چه عواقبی دارد؟

برای استعلام قیمت بیمه شخص ثالث می‌توانید اطلاعات خودروی خود را در سایت بیمه بازار وارد کنید تا لیستی ازتعرفه شرکت‌های بیمه برای شما نمایش داده شود. همچنین برای اطمینان از صحت بیمه شخص ثالث می‌توانید به سامانه سنهاب بیمه بازار مراجعه کنید. 

چگونه بیمه شخص ثالث را استعلام کنیم؟

 برخورداری از بیمه شخص ثالث برای تمام رانندگان اجباری است. این بیمه می‌تواند خسارات جانی و ملی بروز حادثه را به میزان قابل توجهی تحت پوشش قرار دهد. 

مزایای بیمه شخص ثالث چیست؟

این بیمه هزینه دیه و نقص عضو راننده را پرداخت می‌کند اما هزینه‌های پزشکی راننده مقصر را جبران نمی‌کند. راننده مقصر در صورتی که بخواهد خسارت پزشکی را پرداخت کند، باید از بیمه حوادث انفرادی استفاده نماید.

آیا بیمه شخص ثالث خسارت وارد شده به راننده را جبران می‌کند؟ 

مهم‌ترین شرط بیمه شخص ثالث داشتن گواهینامه است. در صورتی که راننده گواهینامه نداشته باشد، شرکت بیمه هیچ هزینه‌ای را تقبل نخواهد کرد.  

در صورت نداشتن گواهینامه آیا خسارات وارد شده را می‌توان از طریق بیمه شخص ثالث جبران نمود؟

نحوه محاسبه بیمه شخص ثالث ماشین به این صورت است که سالی 5 درصد به بیمه‌نامه اضافه می‌شود و این درصد از حق پایه بیمه کسر می‌شود. 

 بیمه شخص ثالث ماشین چگونه محاسبه می‌شود؟

حق بیمه شخص ثالث هر ساله بر اساس نرخ دیه اعلام شده توسط قوه قضاییه تعیین می‌شود. به دلیل تورم با افزایش نرخ دیه، سطح پوشش بیمه‌گزار افزایش پیدا می‌کند. هر زمانی که شخص بخواهد سطح پوشش بیمه شخص ثالث خود را افزایش دهد و یا اقدام به عوض کردن نام مندرج بر روی بیمه‌نامه کند، باید درخواست الحاقیه نماید.  
 

الحاقیه بیمه شخص ثالث چیست و چه زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد؟