thirdparty

خرید بیمه شخص ثالث پژو روآ

لطفا پلاک خودروی خود را وارد کنید:
الف
الف
ب
پ
ت
ث
ج
ح
د
ر
ز
ژ
س
ش
ص
ض
ط
ظ
ع
ف
ق
ک
گ
ل
م
ن
و
ه
ی
D
S
ایـران
پرچم
کد ملی مالک خودرو
شماره پلاک خود را ندارید؟

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

بیمه شخص ثالث پژو روآ

خودرو پژو روآ (Roa) به عنوان یک نسخه بهبود یافته از پژو آر دی ارائه شد و توانست با ویژگی‌های فنی برتر خود نسبت به رقیبان به محبوبیت قابل توجهی دست یابد. با اینکه تولید این خودرو متوقف شده است، هنوز افراد زیادی آن را به دلیل قیمت مناسب و هندلینگ بهتر انتخاب می‌کنند. یکی از مهم‌ترین بیمه‌ها برای صاحب این مدل پژو، بیمه شخص ثالث است، زیرا داشتن آن الزامیست. اگر به دنبال خرید بیمه شخص ثالث پژو روآ برای خودرو خود هستید، بهتر است تمام گزینه‌های خود را بررسی کنید تا بتوانید صاحب بهترین بیمه موجود شوید.

بیمه بازار به شما کمک می‌کند به لیستی از تمامی بیمه‌های موجود برای خودروی روآ خود دسترسی داشته باشید و با مقایسه قیمت‌ها، تخفیف‌ها و رتبه هر شرکت بیمه، به انتخاب مناسب‌ترین بیمه بپردازید. همچنین پس از انتخاب، می‌توانید مراحل ثبت‌نام را در چند دقیقه تکمیل کنید و با بررسی مدارک‌تان صاحب بیمه شخص ثالث شوید. تیم پشتیبانی بیمه بازار از مرحله خرید تا صدور بیمه در کنار شما خواهد بود. 

بیمه شخص ثالث چیست؟

پیش از معرفی بیمه شخص ثالث، خوب است بدانید که شخص ثالث کیست. در یک قرارداد بیمه، فردی که بیمه را خریداری کرده شخص اول، شرکتی که بیمه را فراهم کرده شخص ثانی و کسی که در یک سانحه رانندگی زیان‌دیده اما مقصر نیست شخص ثالث است. این بیمه برای حمایت از شخص ثالث در صورت بروز خسارت مالی یا جانی ارائه می‌شود.

در واقع خرید بیمه شخص ثالث به رانندگان مقصر کمک می‌کند هزینه‌های مالی و جانی خودرو زیان‌دیده و سرنشینان آن را جبران کند. همچنین، خسارت‌های جانی سرنشینان خودرو مقصر (بجز راننده) تحت پوشش این بیمه قرار می‌گیرند. این یعنی بیمه شخص ثالث پژو روآ در تعمیر خودرو آسیب‌دیده و آسیب‌های جانی همه افراد حاضر در تصادف بغیر از راننده کمک می‌کند، از جمله خسارت‌هایی مانند فوت، نقص عضو و هزینه‌های درمانی بیمارستان. خوب است بدانید برای پوشش خسارت‌های جانی راننده، لازم است شاخه‌‌ای از بیمه شخص ثالث، با نام بیمه حوادث راننده را تهیه کنید. همچنین برای دریافت هزینه تعمیرات خودرو مقصر، به بیمه بدنه پژو روآ نیاز خواهید داشت.

چرا بیمه شخص ثالث پژو روآ بخریم؟

سه دلیل ساده برای خرید بیمه شخص ثالث وجود دارد. اولین دلیل اجباری بودن آن است. اگر با خودرویی که بیمه شخص ثالث ندارد رانندگی کنید، مشمول جریمه می‌شوید و خودرو شما توقیف خواهد شد. حتی اگر قصد رانندگی با خودرو را نداشته باشید، باید برای خرید یا فروش خودرو برای آن بیمه تهیه کرده باشید، زیرا فروش خودرویی که بیمه شخص ثالث ندارد مجاز نیست. مهم‌تر از همه، جبران خسارت‌های مالی و جانی افراد در تصادفات رانندگی می‌تواند ضربه مالی قابل‌توجهی به شما وارد کند و حتی در بعضی موارد غیر ممکن باشد.

خوب است بدانید دلیل اجباری شدن این بیمه هزینه‌های روز‌افزون دیه و تعمیر خودرو است. با افزایش خودروها در سطح کشور، تعداد تصادفات نیز در سال‌های اخیر افزایش یافته است، اما همه قادر نیستند هزینه‌های مربوط به این تصادفات را جبران کنند. همین امر موجب شد تا افرادی که در پرداخت این خسارت‌ها ناتوان بودند وادار با فروش سرمایه‌های خود یا حتی رفتن به زندان شوند. اجباری شدن بیمه شخص ثالث برای جلوگیری از این عواقب ناگوار بود.

معرفی خودرو پژو روآ

بعضی ویژگی‌های منحصربه‌فرد هر خودرو در قیمت نهایی بیمه شخص ثالث آن تأثیرگذار خواهند بود، به همین دلیل خوب است با ویژگی‌های فنی خودرو پژو روآ Peugeot Roa و مدل‌های مختلف آن آشنا باشید. خودرو روآ هنگامی تولید شد که ایران خودرو قصد داشت محصولی با قیمت و موتور مشابه پیکان اما ظاهر مدرن پژو ۴۰۵ وارد بازار کند. محصول اولیه این طراحی خودرو پژو آر دی بود، اما برای بهبود اشکالات فنی آر دی، ایران خودرو در سال ۱۳۸۵ پژو روآ را عرضه کرد. این خودرو در دسته خودروهای ۴ سیلندری قرار می‌گیرد و در دو نوع پژو روآ معمولی و پژو روآ سال در بازار یافت می‌شود.

هر دو نوع پژو روآ دارای ۴ سیلندر، جعبه دنده ۵ سرعته دستی و محور محرک دیفرانسیل عقب هستند، اما سایر ویژگی‌های پژو روآ سال از مدل معمولی آن کمی بهتر است. پژو روآ معمولی می‌تواند حداکثر ۸۲ اسب بخار در ۵۰۰۰ دور در دقیقه تولید کند، اما این عدد برای روآ سال ۸۸ اسب بخار در ۵۲۵۰ دور دقیقه است. همین باعث شده تا حداکثر سرعت مدل معمولی ۱۷۵ کیلومتر بر ساعت و شتاب ۰ تا ۱۰۰ آن ۱۵.۲ ثانیه باشد، در حالی که سرعت حداکثری پژو روآ سال به ۱۸۷ کیلومتر بر ساعت می‌رسد و شتاب ۰ تا ۱۰۰ آن ۱۲.۷ ثانیه است.

قیمت بیمه شخص ثالث پژو روآ

هزینه بیمه شخص ثالث پژو روآ توسط عوامل مختلفی تعیین می‌شود و آشنایی با این عوامل در محاسبه مبلغ نهایی به شما کمک خواهد کرد. مواردی که بر نرخ نهایی بیمه تأثیر می‌گذارند شامل:

 • مبلغ دیه کامل ماه‌های حرام: بیمه شخص ثالث در صورت لزوم در پرداخت دیه کامل به راننده مقصر کمک می‌کند، به همین دلیل هزینه آن هر سال بر اساس نرخ دیه کامل در ماه حرام تعیین می‌شود. در کمترین حالت، تعهد شرکت بیمه ۲.۵ درصد دیه کامل و در بیشترین حالت ۵۰ درصد دیه است.
 • مشخصات فنی خودرو: تعداد سیلندرهای خودرو در تعیین نرخ بیمه شخص ثالث تأثیرگذار است. پژو روآ در دسته خودروهای ۴ سیلندری قرار می‌گیرد و بیمه‌ای گران‌تر از خودروهایی با کمتر از ۴ سیلندر، اما ارزان‌تر از خودروهایی با بیشتر از ۴ سیلندر دارد.
 • کاربری:صاحبان خودروهایی با کاربری خاص باید هزینه بیشتری برای بیمه شخص ثالث بپردازند. برای مثال، بیمه خودرو روآیی به عنوان تاکسی کاربری دارد نسبت به خودرو روآ شخصی گران‌تر است.
 • جریمه نمره منفی: رانندگانی که به دلیل تخلفات رانندگی نمره منفی کسب کرد‌ه‌اند بیشتر در معرض تصادف هستند و به همین دلیل باید به ازای هر نمره منفی، ۱ درصد از هزینه کل بیمه را به عنوان جریمه بپردازند. سقف این جریمه ۳۰ درصد است.
 • جریمه دیرکرد تمدید: نه تنها در صورت نداشتن پوشش بیمه شخص ثالث مشمول جریمه می‌شوید، بلکه باید برای هر روز تأخیر در تمدید این بیمه جریمه بپردازید. مبلغ جریمه برابر با هزینه هر روز بیمه است که با تقسیم هزینه کل بیمه بر ۳۶۵ روز سال به دست می‌آید.
 • جریمه معاینه فنی: رانندگانی که برگه معاینه فنی مناسب را ارائه نکنند باید معادل ۵ درصد از حق بیمه را به عنوان جریمه بپردازند.

تخفیف‌های بیمه شخص ثالث پژو روآ

اصلی‌ترین تخفیف بیمه شخص ثالث تخفیف عدم خسارت است که می‌تواند تا سقف ۷۰% از هزینه نهایی بیمه شما بکاهد. در صورتی مشمول این بیمه می‌شوید که در گذشته از بیمه شخص ثالث خودرو استفاده نکرده باشید، به همین دلیل بیشتر افراد در تصادفات جزئی از بیمه خود استفاده نمی‌کنند. بسته به سال‌های عدم دریافت خسارت، این تخفیف‌ها شامل حال شما خواهند شد:

 • پس از سال اول، ۵ درصد تخفیف 
 • پس از سال دوم، ۱۰ درصد تخفیف 
 • پس از سال سوم، ۱۵ درصد تخفیف 
 • پس از سال چهارم، ۲۰ درصد تخفیف 
 • پس از سال پنجم، ۲۵ درصد تخفیف 
 • پس از سال ششم، ۳۰ درصد تخفیف 
 • پس از سال هفتم، ۳۵ درصد تخفیف 
 • پس از سال هشتم، ۴۰ درصد تخفیف 
 • پس از سال نهم، ۴۵ درصد تخفیف 
 • پس از سال دهم، ۵۰ درصد تخفیف 
 • پس از سال یازدهم، ۵۵ درصد تخفیف 
 • پس از سال دوازدهم، ۶۰ درصد تخفیف 
 • پس از سال سیزدهم، ۶۵ درصد تخفیف 
 • پس از سال چهاردهم، ۷۰ درصد تخفیف 

راهنمای خرید بیمه شخص ثالث پژو روآ

دیگر لازم نیست برای خرید بیمه شخص ثالث به دفاتر مختلف بیمه مراجعه کنید تا درباره قیمت‌ها و ویژگی‌های آن‌ها بپرسید، بلکه با دنبال کردن چند قدم ساده می‌توانید بیمه را به کمک بیمه بازار آنلاین خریداری کنید. برای این کار، لازم است ابتدا مشخصات خودروی خود را با دقت وارد کنید تا بتوانید بیمه‌های موجود برای پژو روآ را استعلام بگیرید. سپس، می‌توانید بیمه‌های متنوع را بر اساس ویژگی‌های مختلف، از جمله قیمت بیمه، شعب پرداخت، رتبه رضایت‌مندی مشتریان از پرداختی‌های شرکت و توانگری مالی شرکت بیمه مقایسه کنید. همچنین تخفیف‌های خاص و روش قسط‌بندی هر شرکت نیز برای شما مشخص خواهند شد.

با انتخاب بهترین بیمه شخص ثالث پژو روآ، می‌توانید بارگذاری مدارک خود، از جمله کارت ماشین، گواهینامه و بیمه‌نامه‌های پیشین را انجام دهید و همه یا قسمتی از هزینه بیمه را پرداخت کنید. هنگامی که مدارک شما توسط کارشناسان بیمه بازار بررسی شدند، در همان روز صاحب بیمه‌نامه می‌شوید. به دلیل دیجیتالی شدن بیمه شخص ثالث، نیازی نیست منتظر بیمه‌نامه کاغذی باشید، بلکه می‌توانید با ارائه کد QR یا یک کد منحصر به فرد از خدمات این بیمه استفاده کنید.

صفحات مرتبط:

استعلام بیمه شخص ثالث

بیمه بدنه پژو روآ

بیمه شخص ثالث ایران

مشتریان بیمه بازار چه می‌گویند؟

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید

سوالات متداول

بعد از خرید آنلاین بیمه‌نامه در صورت تمایل می‌توانید نسخه فیزیکی آن را نیز سفارش دهید.

آیا بعد از خرید بیمه شخص ثالث از بیمه بازار، نسخه فیزیکی بیمه‌نامه را دریافت خواهیم کرد؟

اگر تمامی مدارک مورد نیاز به صورت کامل بارگذاری شده‌باشد؛ بیمه‌نامه شخص ثالث بعد از ۱۵ الی ۲۰ دقیقه صادر می‌شود. بارگذاری مدارک به صورت ناقص، روند صدور را طولانی خواهد کرد.

بیمه نامه شخص ثالث، چه مدت بعد از خرید صادر و فعال می‌شود؟

بهترین زمان برای تمدید بیمه‌نامه شخص ثالث، ۱۰ روز پیش از اتمام تاریخ اعتبار بیمه‌نامه است. هر زمانی از روز که بیمه‌نامه شخص ثالث خودرو تمدید شود، اعتبار آن از بامداد روز آتی آغاز خواهد شد.

چند روز پیش از تمام شدن اعتبار بیمه‌نامه باید برای تمدید آن اقدام کرد؟

برای بررسی صحت و اصالت بیمه‌نامه خودرو، می‌توانید با مراجعه به صفحه bimebazar.com/sanhabInquiry و وارد کردن شماره بیمه‌نامه، کد یکتا، کد VIN (شماره ۱۷ رقمیِ شناسایی خودرو) و کد ملی خود از صحت آن اطمینان حاصل نمایید. همچنین امکان بررسی اصالت بیمه‌نامه از طریق ارسال پیامک وجود دارد.

چگونه می‌توان از صحت بیمه‌نامه خودرو مطمئن شد؟

بخشش جریمه دیرکرد فرآیندی است که از سوی سازمان بیمه‌مرکزی انجام می‌شود و از قاعده خاصی پیروی نمی‌کند. این بخشش معمولا یک بار در فصل بهار، یک بارتابستان و یک بار زمستان از طرف بیمه‌مرکزی به شرکت‌های بیمه اعلام می‌شود.

بخشش جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث چه زمانی انجام می‌پذیرد؟

جریمه دیرکرد به صورت روزانه حساب می‌شود. یعنی به ازای هر روز تاخیر در خرید و تمدید، مبلغی به عنوان جریمه به بیمه‌نامه تعلق می‌گیرد. چون نرخ بیمه ثالث، سال به سال تغییر می‌کند ؛ نرخ جریمه دیرکرد آن هم  در هر سال متفاوت است و نرخ ثابتی ندارد.

جریمه تاخیر خرید بیمه شخص ثالث چگونه محاسبه می‌شود؟

از آنجا که تخفیف بیمه ثالث به شخص تعلق دارد؛ به دو شیوه می‌توان کار انتقال تخفیف را انجام داد. در صورتی که مالک ماشین قصد فروش داشته‌باشد؛ می‌تواند تخفیف بیمه‌اش را به خودروی جدیدی که خریده انتقال بدهد. درشرایطی دیگر، ممکن است صاحب بیمه‌نامه بخواهد تخفیفش را به شخص دیگری انتقال بدهد. در این صورت آن فرد حتما باید یکی از اعضای درجه یک خانواده‌ (پدر، مادر، همسر، فرزند) باشد. به جز این دو شیوه، امکان دیگری برای انتقال تخفیف وجود ندارد.

شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث چیست؟

به صورت کلی، انتقال تخفیف نیاز به دریافت الحاقیه دارد که ممکن است برای صاحب بیمه بار مالی داشته‌باشد. اما در صورتی که بیمه شخص ثالث را از بیمه‌بازار خریده باشید؛ می‌توانید تخفیف‌های مربوط به آن را بدون پرداخت هزینه، انتقال بدهید.

آیا امکان انتقال تخفیف بیمه ثالث از طریق خرید آنلاین بیمه در سایت بیمه بازار وجود دارد؟

در بیمه‌بازار امکان خرید بیمه شخص ثالث قسطی وجود دارد. فقط کافی است ‌هنگام خرید بیمه خود، مشخص کنید از کدام شرکت بیمه می‌خواهید بیمه ثالث خود را خریداری کنید. در مرحله ثبت سفارش تعداد اقساطی که شرکت بیمه در نظر گرفته است و مقدار هر قسط را مشاهده خواهید کرد. توجه داشته باشید که ممکن است شرکت قبلی که از آن بیمه خود را تهیه کرده‌اید، در سال جدید بیمه‌نامه را قسطی ارائه ندهد.

آیا می‌توان بیمه شخص ثالث را اقساطی تهیه کرد؟

خیر، در حال حاضر خرید قسطی بیمه شخص ثالث فقط با ارائه «چک صیاد» امکان‌پذیر است. علاوه بر آن، تنها ساکنین شهر تهران می‌توانند از این امکان استفاده کنند و در این مورد خاص، منظور از تهران، مجموع ۲۲ منطقه شهرداری است.

آیا امکان خرید قسطی بدون چک در سایت بیمه‌بازار وجود دارد؟

بله، بعد از خرید بیمه‌ثالث به صورت آنلاین طرف حساب شما «شرکت بیمه‌ای است که از آن بیمه خریده‌اید.» بنابراین برای جبران خسارت خارج از تهران باید به شعبه‌های آن شرکت بیمه خاص، مراجعه و روند دریافت خسارت را طی کنید. 

اگر بیمه ثالث را به صورت آنلاین بخریم؛  می‌توانیم خارج از تهران خسارت دریافت کنیم؟

بیمه‌بازار در حوزه صدور بیمه شخص ثالث با «تمامی شرکت‌های بیمه» همکاری دارد. شما در بیمه‌بازار می‌توانید برای خرید بیمه شخص ثالث از تخفیف‌ استفاده کنید و هزینه را به صورت قسطی بپردازید. 

بعد از خرید بیمه و ارسال تصویر مدارک، بیمه ثالث شما سریعا صادر می‌شود و در صورت درخواست، نسخه فیزیکی آن، بدون دریافت هزینه و به صورت رایگان، به آدرس درج شده در فرم ارسال خواهد شد.

خرید بیمه‌ ثالث از بیمه‌بازار چه امتیازی دارد؟

خیر، قانونِ لزوم ارائه نسخه کاغذی بیمه شخص ثالث لغو شده‌است. شما می‌توانید به راحتی از نسخه آنلاین و دیجیتالی که لینکش با پیامک به تلفن همراهتان ارسال می‌شود استفاده کنید.

آیا دریافت نسخه فیزیکی و کاغذی بیمه شخص ثالث ضروری است؟

قیمت بیمه شخص ثالث که روی بیمه‌نامه ذکر می‌شود برای همه شرکت‌های بیمه یکسان است. دلیل تفاوت قیمت‌ها در آفرهای ویژه‌ای است که بیمه‌بازار برای برخی از شرکت‌ها در نظر می‌گیرد. 

دلیل تخفیف‌ها و اختلاف قیمت بیمه شخص ثالث بین شرکت‌های مختلف در سایت بیمه‌بازار چیست؟

چون واحد صدور بیمه در شرکت‌ها به مدارک به روز شده نیاز دارد. 

چرا برای هر بار خرید و تمدید بیمه شخص ثالث باید مدارک را بارگذاری کنیم؟

بله، برای تمدید بیمه‌نامه شما می‌توانید به هر یک از شرکت‌های بیمه‌ای مورد نظر خود مراجعه کنید و در خواست تمدید بیمه‌نامه نمایید. همچنین تخفیفات بیمه شخص ثالث خودرو شما نیز حفظ خواهد شد. توجه داشته باشید که با تغییر شرکت بیمه تخفیف‌ها نیز منتقل می‌شوند.

آیا تغییر شرکت بیمه امکان‌پذیر است؟ قوانین و مقررات آن به چه صورت است؟ 

در صورت مفقودی بیمه‌نامه شخص ثالث، باید با در دست داشتن کارت خودرو و کارت شناسایی به نمایندگی صادرکننده بیمه مراجعه کرد. پس از انجام پروسه‌ی اعلام مفقودی برای فرد یک گواهی صادر خواهد شد که ارزش قانونی آن به اندازه اصل بیمه‌نامه است.

اگر بیمه‌نامه شخص ثالث گم شود چه کارهایی باید انجام داد؟ 

بیمه شخص ثالث هزینه‌های مربوط به درمان، فوت و خسارت‌های وارد شده به اموال را پوشش می‌دهد. بیمه شخص ثالث برای تمام وسایل نقلیه اجباری است.

منظور از بیمه شخص ثالث چیست؟

اشخاص ثالث در بیمه ثالث کسانی هستند که در حادثه دچار زیان مالی و جانی شده‌اند. 

شخص ثالث در بیمه شخص ثالث کیست؟

بله. داشتن بیمه شخص ثالث برای کلیه رانندگان وسایل نقلیه ( مسافری،بارکش، موتورسیکلت و…) اجباری است.

آیا داشتن بیمه شخص ثالث برای همه افراد اجباری است؟

رانندگی بدون بیمه شخص ثالث ممنوع است. در صورتی که وسیله نقلیه‌ای دچار حادثه شود و دارای بیمه شخص ثالث نباشد، راننده مقصر تا زمان پرداخت خسارت جانی و مالی اشخاص زیان دیده در حادثه، زندانی خواهد شد. همچنین خرید و فروش وسیله نقلیه بدون بیمه شخص ثالث امکان‌پذیر نیست.

نداشتن بیمه شخص ثالث چه عواقبی دارد؟

برای استعلام قیمت بیمه شخص ثالث می‌توانید اطلاعات خودروی خود را در سایت بیمه بازار وارد کنید تا لیستی ازتعرفه شرکت‌های بیمه برای شما نمایش داده شود. همچنین برای اطمینان از صحت بیمه شخص ثالث می‌توانید به سامانه سنهاب بیمه بازار مراجعه کنید. 

چگونه بیمه شخص ثالث را استعلام کنیم؟

 برخورداری از بیمه شخص ثالث برای تمام رانندگان اجباری است. این بیمه می‌تواند خسارات جانی و ملی بروز حادثه را به میزان قابل توجهی تحت پوشش قرار دهد. 

مزایای بیمه شخص ثالث چیست؟

این بیمه هزینه دیه و نقص عضو راننده را پرداخت می‌کند اما هزینه‌های پزشکی راننده مقصر را جبران نمی‌کند. راننده مقصر در صورتی که بخواهد خسارت پزشکی را پرداخت کند، باید از بیمه حوادث انفرادی استفاده نماید.

آیا بیمه شخص ثالث خسارت وارد شده به راننده را جبران می‌کند؟ 

مهم‌ترین شرط بیمه شخص ثالث داشتن گواهینامه است. در صورتی که راننده گواهینامه نداشته باشد، شرکت بیمه هیچ هزینه‌ای را تقبل نخواهد کرد.  

در صورت نداشتن گواهینامه آیا خسارات وارد شده را می‌توان از طریق بیمه شخص ثالث جبران نمود؟

نحوه محاسبه بیمه شخص ثالث ماشین به این صورت است که سالی 5 درصد به بیمه‌نامه اضافه می‌شود و این درصد از حق پایه بیمه کسر می‌شود. 

 بیمه شخص ثالث ماشین چگونه محاسبه می‌شود؟

حق بیمه شخص ثالث هر ساله بر اساس نرخ دیه اعلام شده توسط قوه قضاییه تعیین می‌شود. به دلیل تورم با افزایش نرخ دیه، سطح پوشش بیمه‌گزار افزایش پیدا می‌کند. هر زمانی که شخص بخواهد سطح پوشش بیمه شخص ثالث خود را افزایش دهد و یا اقدام به عوض کردن نام مندرج بر روی بیمه‌نامه کند، باید درخواست الحاقیه نماید.  
 

الحاقیه بیمه شخص ثالث چیست و چه زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد؟