سیاست استفاده از کوکی
بیمه‌بازار، به منظور بهبود تجربه کاربران و بهینه‌سازی ارتباط با آنها، از کوکی استفاده می‌کند. با زدن دکمه «پذیرش همه» و بستن این پیام، با جمع‌آوری کوکی موافقت می‌کنید.
کوکی‌های ضروری
از این کوکی‌ها برای امنیت وب‌سایت و کارکردهای پایه‌ای آن استفاده می‌شود. بدون پذیرش این کوکی‌ها وب‌سایت قادر به کار کردن نخواهد بود.
کوکی‌های کاربردی
این کوکی‌های به انجام ویژگی‌های خاصی مانند به اشتراک‌گذاری محتوای وب‌سایت در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی کمک می‌کنند.
کوکی‌های تجزیه تحلیلی
این کوکی‌های برای درک نحوه تعامل بازدیدکنندگان با وب‌سایت استفاده می‌شوند.
کوکی‌های تبلیغاتی
این کوکی‌های برای ارائه تبلیغات سفارشی بر اساس صفحاتی که قبلاً بازدید کرده‌اید استفاده می‌شوند.
جزئیات
thirdparty

خرید بیمه شخص ثالث کیا اپتیما

لطفا پلاک خودروی خود را وارد کنید:
الف
الف
ب
پ
ت
ث
ج
ح
د
ر
ز
ژ
س
ش
ص
ض
ط
ظ
ع
ف
ق
ک
گ
ل
م
ن
و
ه
ی
D
S
ایـران
پرچم
کد ملی مالک خودرو
شماره پلاک خود را ندارید؟

دانستنی‌های بیمه شخص ثالث

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

بیمه شخص ثالث کیا اپتیما

خودروی کیا اپتیما، یک خودروی سایز متوسط اما باکیفیت از شرکت کره‌ای کیاست که تاریخچه طراحی آن به سال ۱۳۸۰ برمی‌گردد و در نسل‌های مختلف به جاده‌های ایران یافته‌ است. صاحبان این خودرو رضایت بالایی از کیفیت سواری و آپشن‌های آن دارند و اگر شما نیز از این دسته هستید، لازم است حتما بیمه شخص ثالث کیا اپتیما را تهیه کرده باشید. داشتن این بیمه‌نامه برای رانندگی اجباریست و علاوه بر آن، خسارت‌های گزافی را برای شما جبران می‌کند؛ به همین دلیل لازم است به دنبال خرید آسان بیمه شخص ثالث برای خودروی خود باشید.

آشنایی با بیمه شخص ثالث کیا اپتیما

به دلیل اجباری بودن بیمه شخص ثالث، همه رانندگان و صاحبان خودرو با نام آن آشنا هستند، اما آشنایی با پوشش‌ها و تعاریف آن به شما کمک می‌کند بهتر از این بیمه استفاده کنید. این بیمه خسارت‌هایی را جبران می‌کند که به مال یا جان یک شخص ثالث وارده شده‌اند، اما شخص ثالث کیست؟ طبق تعاریف قراردادهای بیمه، شخص اول به فردی اشاره دارد که خودروی خود را بیمه کرده است، شخص ثانی همان شرکت بیمه‌گر شماست و شخص ثالث به افرادی گفته می‌شود که در تصادفات رانندگی دچار خسارت و آسیب‌شده‌اند، اما راننده مقصر نیستند.

بر اساس این تعاریف، اگر در یک تصادف رانندگی مقصر باشید، بیمه شخص ثالث هزینه‌های تعمیر خودروی مقابل، هزینه آسیب‌های جانی راننده و سرنشینان خودروی مقابل و هزینه آسیب‌های جانی سرنشینان خودروی شما را پرداخت می‌کند. اگر می‌خواهید به عنوان راننده مقصر خسارات جانی خود را دریافت کنید، باید از پوشش حوادث راننده برخوردار باشید. برای جبران خسارات خودروی خود به عنوان راننده مقصر نیز به بیمه بدنه کیا اپتیما نیاز خواهید داشت.

ضرورت خرید بیمه شخص ثالث

دلایل متنوعی برای خرید بیمه شخص ثالث وجود دارد و مهم‌ترین آن‌ها، جبران خسارات تصادفات رانندگی است. حتی در تصادفات جزئی، ممکن است هزینه‌های تعمیر خودروی مقابل بسیار گزاف و سنگین باشند و جبران آن‌ها بدون بیمه دشوار باشد. اگر تصادف به خسارات جانی منجر شود، وادار خواهید شد که هزینه‌های درمانی، دیه نقص عضو جزئی یا کلی و موقت یا دائم و حتی دیه فوت افراد را بپردازید که بدون بیمه شخص ثالث غیرممکن خواهد بود.

علاوه بر آن، داشتن این بیمه اجبار قانونی دارد، یعنی اگر بدون این بیمه خودروی کیا اپتیمای خود را به جاده ببرید، خودروی شما توسط پلیس شناسایی و توقیف خواهد شد. برای آزاد کردن خودرو، باید جریمه‌های پارکینگ را پرداخت کنید، بیمه شخص ثالث بخرید و جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث خود را نیز بپردازید. همچنین بدون این بیمه امکان خرید و فروش خودرو یا دریافت کارت سوخت را نخواهید داشت.

معرفی خودروی کیا اپتیما

پیش از آن که به قیمت بیمه شخص ثالث کیا اپتیما بپردازیم، خوب است بعضی ویژگی‌های این خودرو را بشناسید، زیرا خودروی شما نیز در تعیین حق بیمه نقش دارد. خودروی کیا اپتیما (Kia Optima) برای اولین بار در سال ۲۰۰۰ به بازار جهانی معرفی شد و نسل آخر و پنجم آن، از سال ۲۰۲۰ به جاده‌ها راه یافت. تا به حال سه نسل از خودروهای کیا اپتیما وارد ایران شده است، که شامل نسل دوم، سوم و چهارم آن است. نسل دوم خودرو با کد MG بین سال‌های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۰، نسل سوم خودرو با کد TF از سال ۲۰۱۱ و نسل چهارم آن با کد JF از سال ۲۰۱۶ ارائه شده است. پرفروش‌ترین نسل کیا اپتیما در ایران نسل سوم آن بود و نسل چهارم آن نیز در دو نوع جی تی و ای ایکس به محبوبیت قابل‌توجهی دست یافت.

خودروهای کیا اپتیما از نظر فنی ویژگی‌های مشابهی دارند، به همین دلیل به توضیح مشخصات فنی کیا اپتیما نسل چهارم جی تی لاین می‌پردازیم. این خودرو با گیربکس ۶ دنده اتومات ارائه شد و موتوری ۴ سیلندری با حجم ۲.۴ لیتر دارد، البته کیا اپتیما مدل‌های ۶ سیلندری نیز دارد. این خودرو قدرتی معادل ۱۷۸ اسب بخار تولید می‌کند و به همین دلیل به سرعتی معادل ۲۰۸ کیلومتر بر ساعت می‌رسد. این سدان متوسط آپشن‌های بی‌نظیر و گوناگونی ارائه می‌کند، از جمله کروز کنترل، اتوپارک، سنسورهای جلو، عقب و باران، مانیتور ۵ اینچی لمسی، سیستم صوتی پیشرفته با ۱۰ اسپیکر و دوربین ۳۶۰.

قیمت بیمه شخص ثالث کیا اپتیما

بیمه بازار به شما اجازه می‌دهد در چند ثانیه با وارد کردن اطلاعات خودروی خود به استعلام بیمه شخص ثالث بپردازید و قیمت شرکت‌های مختلف بیمه را نیز با یکدیگر مقایسه کنید. البته خوب است بدانید که این عوامل در تعیین قیمت بیمه شخص ثالث خودرو شما نقش خواهد داشت:

نرخ پایه بیمه شخص ثالث

عامل اصلی تعیین قیمت این بیمه، نرخ پایه‌ای است که توسط بیمه مرکزی و با توجه به دیه کامل در ماه‌های حرام مشخص می‌شود. این بیمه هر سال با توجه به نرخ دیه دچار تغییر می‌شود، زیرا یکی از مهم‌ترین پوشش‌های بیمه شخص ثالث، دیه فوت است و این مبلغ در تعیین پوشش‌های آن نیز نقش دارد. هنگام خرید بیمه، شما می‌توانید میزان ‍پوشش دلخواه خود را انتخاب کنید. حداقل ‍پوشش بیمه شخص ثالث، ۲.۵ درصد دیه کامل در ماه‌های حرام است و حداکثر پوشش دریافتی، ۵۰ درصد این مبلغ می‌باشد. با انتخاب کمترین پوشش، طبعا ارزان‌ترین بیمه شخص ثالث را دریافت خواهید کرد و با انتخاب بیشترین پوشش، باید هزینه بیشتری بپردازید.

جریمه‌های بیمه شخص ثالث

بعضی شرایط به افزایش حق بیمه شخص ثالث شما منجر خواهند شد. اصلی‌ترین جریمه این بیمه، جریمه دیرکرد تمدید است. اگر پس از پایان اعتبار قرارداد بیمه، آن را سر وقت تمدید نکنید، باید روزانه جریمه دیرکرد تمدید را بپردازید. مبلغ جریمه با تقسیم حق بیمه سالانه بر ۳۶۵ محاسبه می‌شود و سقف محاسبه آن برای یک سال است. رانندگی پرخطر نیز یکی دیگر از عوامل افزایش حق بیمه است. هر نمره منفی راننده صاحب خودرو برابر با ۱ درصد افزایش حق بیمه خواهد بود و این مبلغ می‌تواند تا سقف ۳۰ درصد افزایش یابد. هر تخلف حادثه‌ساز نیز با جریمه‌ای نیم درصدی همراه است و حداکثر به ۳ درصد افزایش می‌رسد. جزئیات دیگری نیز موجب افزایش خواهند شد، از جمله نداشتن معاینه فنی ضرروی یا هر یدک اضافه.

تخفیف بیمه شخص ثالث کیا اپتیما

اگر به دنبال پرداخت کم‌ترین هزینه با تخفیف بیمه شخص ثالث هستید، باید بدانید که اصلی‌ترین تخفیف آن، تخفیف عدم خسارت است. تخفیف عدم خسارت به رانندگانی تعلق می‌گیرد که در گذشته حداقل یک سال تحت پوشش بیمه شخص ثالث بوده‌اند، اما مبلغی برای جبران خسارات ناشی از تصادف دریافت نکرده‌اند. مبلغ این تخفیف پس از هر سال افزایش می‌یابد و این گونه محاسبه می‌شود:

 • ۵ درصد تخفیف پس از یک سال عدم خسارت؛

 • ۱۰ درصد تخفیف پس از دو سال عدم خسارت؛

 • ۱۵ درصد تخفیف پس از یک سال عدم خسارت؛

 • ۲۰ درصد تخفیف پس از یک سال عدم خسارت؛

 • ۲۵ درصد تخفیف پس از یک سال عدم خسارت؛

 • ۳۰ درصد تخفیف پس از یک سال عدم خسارت؛

 • ۳۵ درصد تخفیف پس از یک سال عدم خسارت؛

 • ۴۰ درصد تخفیف پس از یک سال عدم خسارت؛

 • ۴۵ درصد تخفیف پس از یک سال عدم خسارت؛

 • ۵۰ درصد تخفیف پس از یک سال عدم خسارت؛

 • ۵۵ درصد تخفیف پس از یک سال عدم خسارت؛

 • ۶۰ درصد تخفیف پس از یک سال عدم خسارت؛

 • ۶۵ درصد تخفیف پس از یک سال عدم خسارت؛

 • ۷۰ درصد تخفیف پس از یک سال عدم خسارت.

راهنمای خرید بیمه شخص ثالث کیا اپتیما

اگر به دنبال روشی ساده و بی‌دردسر برای خرید بیمه شخص ثالث کیا اپتیما هستید و نمی‌خواهید وقت کاری ارزشمند خود را برای خرید حضوری بیمه سپری کنید، خرید از بیمه بازار را به شما پیشنهاد می‌کنیم. به این روش، همه مراحل خرید به صورت آنلاین و غیرحضوری انجام خواهند شد و شما می‌توانید با تکمیل مراحل تا پیش از ساعت ۲۱، همان روز بیمه‌نامه دیجیتال خود را تحویل بگیرید یا در صورت تمایل، بیمه‌نامه کاغذی خود را درخواست کنید. مراحل خرید از بیمه بازار، شامل این قدم‌ها هستند:

 • در فرم محاسبه‌گر بیمه شخص ثالث بیمه بازار، اطلاعات خودروی خود را وارد کنید. این اطلاعات می‌توانند شامل شماره پلاک خودرو یا جزئیاتی درباره ماشین، یعنی برند، مدل، سال ساخت و سوابق بیمه باشند.
 • در قدم بعد، لازم است از بین همه شرکت‌های بیمه موجود، یک گزینه را انتخاب کنید. خوب است ابتدا میزان پوشش مورد نظر خود را مشخص کنید و سپس به مقایسه ویژگی‌هایی مانند قیمت، رتبه رضایتمندی، توانگری مالی، زمان پاسخگویی و... بپردازید.
 • پس از انتخاب و سفارش یک بیمه، می‌توانید مدارکی مانند گواهینامه، کارت خودرو و سوابق بیمه را بارگذاری کنید و سپس حق بیمه را به صورت نقدی یا قسطی بپردازید. با تکمیل این مراحل، مدارک شما بررسی خواهند شد و بیمه شخص ثالث کیا اپتیما شما در یک روز کاری صادر می‌شود.

صفحات مرتبط:

بیمه بدنه اپتیما

بیمه شخص ثالث ایران

بیمه شخص ثالث کیا اپتیما

خودروی کیا اپتیما، یک خودروی سایز متوسط اما باکیفیت از شرکت کره‌ای کیاست که تاریخچه طراحی آن به سال ۱۳۸۰ برمی‌گردد و در نسل‌های مختلف به جاده‌های ایران یافته‌ است. صاحبان این خودرو رضایت بالایی از کیفیت سواری و آپشن‌های آن دارند و اگر شما نیز از این دسته هستید، لازم است حتما بیمه شخص ثالث کیا اپتیما را تهیه کرده باشید. داشتن این بیمه‌نامه برای رانندگی اجباریست و علاوه بر آن، خسارت‌های گزافی را برای شما جبران می‌کند؛ به همین دلیل لازم است به دنبال خرید آسان بیمه شخص ثالث باشید.

با استفاده از سایت بیمه بازار پلتفرم خرید آنلاین بیمه می‌توانید خودروی خود را کاملا غیرحضوری و طی چند دقیقه خریداری کنید و در صورت تکمیل مراحل خرید تا پیش از ساعت ۲۱، در همان روز تحت پوشش بیمه قرار بگیرید. 

آشنایی با بیمه شخص ثالث کیا اپتیما

به دلیل اجباری بودن خرید بیمه شخص ثالث، همه رانندگان و صاحبان خودرو با نام آن آشنا هستند، اما آشنایی با پوشش‌ها و تعاریف آن به شما کمک می‌کند بهتر از این بیمه استفاده کنید. این بیمه خسارت‌هایی را جبران می‌کند که به مال یا جان یک شخص ثالث وارده شده‌اند، اما شخص ثالث کیست؟ طبق تعاریف قراردادهای بیمه، شخص اول به فردی اشاره دارد که خودروی خود را بیمه کرده است، شخص ثانی همان شرکت بیمه‌گر شماست و شخص ثالث به افرادی گفته می‌شود که در تصادفات رانندگی دچار خسارت و آسیب‌شده‌اند، اما راننده مقصر نیستند.

بر اساس این تعاریف، اگر در یک تصادف رانندگی مقصر باشید، بیمه شخص ثالث هزینه‌های تعمیر خودروی مقابل، هزینه آسیب‌های جانی راننده و سرنشینان خودروی مقابل و هزینه آسیب‌های جانی سرنشینان خودروی شما را پرداخت می‌کند. اگر می‌خواهید به عنوان راننده مقصر خسارات جانی خود را دریافت کنید، باید از پوشش حوادث راننده برخوردار باشید. برای جبران خسارات خودروی خود به عنوان راننده مقصر نیز به بیمه بدنه کیا اپتیما نیاز خواهید داشت.

ضرورت خرید بیمه شخص ثالث

دلایل متنوعی برای خرید بیمه شخص ثالث وجود دارد و مهم‌ترین آن‌ها، جبران خسارات تصادفات رانندگی است. حتی در تصادفات جزئی، ممکن است هزینه‌های تعمیر خودروی مقابل بسیار گزاف و سنگین باشند و جبران آن‌ها بدون بیمه دشوار باشد. اگر تصادف به خسارات جانی منجر شود، وادار خواهید شد که هزینه‌های درمانی، دیه نقص عضو جزئی یا کلی و موقت یا دائم و حتی دیه فوت افراد را بپردازید که بدون بیمه شخص ثالث غیرممکن خواهد بود.

علاوه بر آن، داشتن این بیمه اجبار قانونی دارد، یعنی اگر بدون این بیمه خودروی کیا اپتیمای خود را به جاده ببرید، خودروی شما توسط پلیس شناسایی و توقیف خواهد شد. برای آزاد کردن خودرو، باید جریمه‌های پارکینگ را پرداخت کنید، بیمه ماشین بخرید و جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث خود را نیز بپردازید. همچنین بدون این بیمه امکان خرید و فروش خودرو یا دریافت کارت سوخت را نخواهید داشت.

استعلام بیمه شخص ثالث کیا اپتیما

برای کسب بیشترین اطلاعات ممکن، می‌توانید به استعلام بیمه شخص ثالث، استعلام قیمت آن و استعلام اصالت بیمه‌نامه بپردازید و بیمه بازار امکان این کارها را در اختیار شما قرار می‌دهد. برای استعلام قیمت بیمه شخص ثالث، می‌توانید از دو روش استعلام بیمه‌نامه با پلاک و استعلام بیمه‌نامه بدون پلاک استفاده کنید. همچنین برای اطمینان از اصالت بیمه، امکان استفاده از سامانه سنهاب بیمه بازار را خواهد داشت.

معرفی خودروی کیا اپتیما

پیش از آن که به قیمت بیمه شخص ثالث کیا اپتیما بپردازیم، خوب است بعضی ویژگی‌های این خودرو را بشناسید، زیرا خودروی شما نیز در تعیین حق بیمه نقش دارد. خودروی کیا اپتیما (Kia Optima) برای اولین بار در سال ۲۰۰۰ به بازار جهانی معرفی شد و نسل آخر و پنجم آن، از سال ۲۰۲۰ به جاده‌ها راه یافت. تا به حال سه نسل از خودروهای کیا اپتیما وارد ایران شده است، که شامل نسل دوم، سوم و چهارم آن است. نسل دوم خودرو با کد MG بین سال‌های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۰، نسل سوم خودرو با کد TF از سال ۲۰۱۱ و نسل چهارم آن با کد JF از سال ۲۰۱۶ ارائه شده است. پرفروش‌ترین نسل کیا اپتیما در ایران نسل سوم آن بود و نسل چهارم آن نیز در دو نوع جی تی و ای ایکس به محبوبیت قابل‌توجهی دست یافت.

خودروهای کیا اپتیما از نظر فنی ویژگی‌های مشابهی دارند، به همین دلیل به توضیح مشخصات فنی کیا اپتیما نسل چهارم جی تی لاین می‌پردازیم. این خودرو با گیربکس ۶ دنده اتومات ارائه شد و موتوری ۴ سیلندری با حجم ۲.۴ لیتر دارد، البته کیا اپتیما مدل‌های ۶ سیلندری نیز دارد. این خودرو قدرتی معادل ۱۷۸ اسب بخار تولید می‌کند و به همین دلیل به سرعتی معادل ۲۰۸ کیلومتر بر ساعت می‌رسد. این سدان متوسط آپشن‌های بی‌نظیر و گوناگونی ارائه می‌کند، از جمله کروز کنترل، اتوپارک، سنسورهای جلو، عقب و باران، مانیتور ۵ اینچی لمسی، سیستم صوتی پیشرفته با ۱۰ اسپیکر و دوربین ۳۶۰.

قیمت بیمه شخص ثالث کیا اپتیما

بیمه بازار به شما اجازه می‌دهد در چند ثانیه با وارد کردن اطلاعات خودروی خود به استعلام قیمت بیمه شخص ثالث بپردازید و قیمت شرکت‌های مختلف بیمه را نیز با یکدیگر مقایسه کنید. البته خوب است بدانید که این عوامل در تعیین قیمت بیمه شما نقش داشته‌اند:

نرخ پایه بیمه شخص ثالث

عامل اصلی تعیین قیمت این بیمه، نرخ پایه‌ای است که توسط بیمه مرکزی و با توجه به دیه کامل در ماه‌های حرام مشخص می‌شود. این بیمه هر سال با توجه به نرخ دیه دچار تغییر می‌شود، زیرا یکی از مهم‌ترین پوشش‌های بیمه شخص ثالث، دیه فوت است و این مبلغ در تعیین پوشش‌های آن نیز نقش دارد. هنگام خرید بیمه، شما می‌توانید میزان ‍پوشش دلخواه خود را انتخاب کنید. حداقل ‍پوشش بیمه شخص ثالث، ۲.۵ درصد دیه کامل در ماه‌های حرام است و حداکثر پوشش دریافتی، ۵۰ درصد این مبلغ می‌باشد. با انتخاب کمترین پوشش، طبعا ارزان‌ترین بیمه شخص ثالث را دریافت خواهید کرد و با انتخاب بیشترین پوشش، باید هزینه بیشتری بپردازید.

مشخصات خودرو کیا اپتیما

برای محاسبه قیمت بیمه شخص ثالث خودروی شما، برخی ویژگی‌های خودرو نیز تأثیرگذار هستند. برای مثال، در قراردادهای بیمه، خودروها به دسته‌های خودروهای کمتر از ۴ سیلندری، خودروهای ۴ سیلندری و خودروهای بیش از ۴ سیلندری دسته‌بندی می‌شوند. اگر خودروی کیا اپتیمای شما ۴ سیلندری باشد، هزینه کمتری برای بیمه شخص ثالث خواهید پرداخت و اگر ۶ سیلندری باشد، باید هزینه بیشتری بپردازید. همچنین کاربری خودرو می‌تواند به افزایش قیمت بیمه منجر شود، به طوری که خودروهایی با کاربری آژانس، تاکسی، باربری یا تعلیم رانندگی مشمول درصدی افزایش حق بیمه می‌شوند.

جریمه‌های بیمه شخص ثالث

بعضی شرایط به افزایش حق بیمه شخص ثالث شما منجر خواهند شد. اصلی‌ترین جریمه این بیمه، جریمه دیرکرد تمدید است. اگر پس از پایان اعتبار قرارداد بیمه، آن را سر وقت تمدید نکنید، باید روزانه جریمه دیرکرد تمدید را بپردازید. مبلغ جریمه با تقسیم حق بیمه سالانه بر ۳۶۵ محاسبه می‌شود و سقف محاسبه آن برای یک سال است. رانندگی پرخطر نیز یکی دیگر از عوامل افزایش حق بیمه است. هر نمره منفی راننده صاحب خودرو برابر با ۱ درصد افزایش حق بیمه خواهد بود و این مبلغ می‌تواند تا سقف ۳۰ درصد افزایش یابد. هر تخلف حادثه‌ساز نیز با جریمه‌ای نیم درصدی همراه است و حداکثر به ۳ درصد افزایش می‌رسد. جزئیات دیگری نیز موجب افزایش خواهند شد، از جمله نداشتن معاینه فنی ضرروی یا هر یدک اضافه.

تخفیف بیمه شخص ثالث کیا اپتیما

اگر به دنبال پرداخت کم‌ترین هزینه با تخفیف بیمه شخص ثالث هستید، باید بدانید که اصلی‌ترین تخفیف آن، تخفیف عدم خسارت است. تخفیف عدم خسارت به رانندگانی تعلق می‌گیرد که در گذشته حداقل یک سال تحت پوشش بیمه شخص ثالث بوده‌اند، اما مبلغی برای جبران خسارات ناشی از تصادف دریافت نکرده‌اند. مبلغ این تخفیف پس از هر سال افزایش می‌یابد و این گونه محاسبه می‌شود:

 • ۵ درصد تخفیف پس از یک سال عدم خسارت؛
 • ۱۰ درصد تخفیف پس از دو سال عدم خسارت؛
 • ۱۵ درصد تخفیف پس از یک سال عدم خسارت؛
 • ۲۰ درصد تخفیف پس از یک سال عدم خسارت؛
 • ۲۵ درصد تخفیف پس از یک سال عدم خسارت؛
 • ۳۰ درصد تخفیف پس از یک سال عدم خسارت؛
 • ۳۵ درصد تخفیف پس از یک سال عدم خسارت؛
 • ۴۰ درصد تخفیف پس از یک سال عدم خسارت؛
 • ۴۵ درصد تخفیف پس از یک سال عدم خسارت؛
 • ۵۰ درصد تخفیف پس از یک سال عدم خسارت؛
 • ۵۵ درصد تخفیف پس از یک سال عدم خسارت؛
 • ۶۰ درصد تخفیف پس از یک سال عدم خسارت؛
 • ۶۵ درصد تخفیف پس از یک سال عدم خسارت؛
 • ۷۰ درصد تخفیف پس از یک سال عدم خسارت.

استعلام قیمت و راهنمای خرید بیمه شخص ثالث کیا اپتیما

اگر به دنبال روشی ساده و بی‌دردسر برای خرید بیمه شخص ثالث کیا اپتیما هستید و نمی‌خواهید وقت کاری ارزشمند خود را برای خرید حضوری بیمه سپری کنید، خرید از بیمه بازار را به شما پیشنهاد می‌کنیم. به این روش، همه مراحل خرید به صورت آنلاین و غیرحضوری انجام خواهند شد و شما می‌توانید با تکمیل مراحل تا پیش از ساعت ۲۱، همان روز بیمه‌نامه دیجیتال خود را تحویل بگیرید یا در صورت تمایل، بیمه‌نامه کاغذی خود را درخواست کنید. مراحل خرید از بیمه بازار به شرح زیر هستند:  

 • در فرم محاسبه‌گر بیمه شخص ثالث بیمه بازار، اطلاعات خودروی خود را وارد کنید. این اطلاعات می‌توانند شامل شماره پلاک خودرو یا جزئیاتی درباره ماشین، یعنی برند، مدل، سال ساخت و سوابق بیمه باشند.
 • در قدم بعد، لازم است از بین همه شرکت‌های بیمه موجود، یک گزینه را انتخاب کنید. خوب است ابتدا میزان پوشش مورد نظر خود را مشخص کنید و سپس به مقایسه ویژگی‌هایی مانند قیمت، رتبه رضایتمندی، توانگری مالی، زمان پاسخگویی و... بپردازید.
 • پس از انتخاب و سفارش یک بیمه، می‌توانید مدارکی مانند گواهینامه، کارت خودرو و سوابق بیمه را بارگذاری کنید و سپس حق بیمه را به صورت نقدی یا قسطی بپردازید. با تکمیل این مراحل، مدارک شما بررسی خواهند شد و بیمه شخص ثالث کیا اپتیما شما در یک روز کاری صادر می‌شود.

صفحات مرتبط:

بیمه شخص ثالث ایران

بیمه بدنه کیا اپتیما

مشتریان بیمه بازار چه می‌گویند؟

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید

سوالات متداول

بعد از خرید آنلاین بیمه‌نامه در صورت تمایل می‌توانید نسخه فیزیکی آن را نیز سفارش دهید.

آیا بعد از خرید بیمه شخص ثالث از بیمه بازار، نسخه فیزیکی بیمه‌نامه را دریافت خواهیم کرد؟

اگر تمامی مدارک مورد نیاز به صورت کامل بارگذاری شده‌باشد؛ بیمه‌نامه شخص ثالث بعد از ۱۵ الی ۲۰ دقیقه صادر می‌شود. بارگذاری مدارک به صورت ناقص، روند صدور را طولانی خواهد کرد.

بیمه نامه شخص ثالث، چه مدت بعد از خرید صادر و فعال می‌شود؟

بهترین زمان برای تمدید بیمه‌نامه شخص ثالث، ۱۰ روز پیش از اتمام تاریخ اعتبار بیمه‌نامه است. هر زمانی از روز که بیمه‌نامه شخص ثالث خودرو تمدید شود، اعتبار آن از بامداد روز آتی آغاز خواهد شد.

چند روز پیش از تمام شدن اعتبار بیمه‌نامه باید برای تمدید آن اقدام کرد؟

برای بررسی صحت و اصالت بیمه‌نامه خودرو، می‌توانید با مراجعه به صفحه bimebazar.com/sanhabInquiry و وارد کردن شماره بیمه‌نامه، کد یکتا، کد VIN (شماره ۱۷ رقمیِ شناسایی خودرو) و کد ملی خود از صحت آن اطمینان حاصل نمایید. همچنین امکان بررسی اصالت بیمه‌نامه از طریق ارسال پیامک وجود دارد.

چگونه می‌توان از صحت بیمه‌نامه خودرو مطمئن شد؟

بخشش جریمه دیرکرد فرآیندی است که از سوی سازمان بیمه‌مرکزی انجام می‌شود و از قاعده خاصی پیروی نمی‌کند. این بخشش معمولا یک بار در فصل بهار، یک بارتابستان و یک بار زمستان از طرف بیمه‌مرکزی به شرکت‌های بیمه اعلام می‌شود.

بخشش جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث چه زمانی انجام می‌پذیرد؟

جریمه دیرکرد به صورت روزانه حساب می‌شود. یعنی به ازای هر روز تاخیر در خرید و تمدید، مبلغی به عنوان جریمه به بیمه‌نامه تعلق می‌گیرد. چون نرخ بیمه ثالث، سال به سال تغییر می‌کند ؛ نرخ جریمه دیرکرد آن هم  در هر سال متفاوت است و نرخ ثابتی ندارد.

جریمه تاخیر خرید بیمه شخص ثالث چگونه محاسبه می‌شود؟

از آنجا که تخفیف بیمه ثالث به شخص تعلق دارد؛ به دو شیوه می‌توان کار انتقال تخفیف را انجام داد. در صورتی که مالک ماشین قصد فروش داشته‌باشد؛ می‌تواند تخفیف بیمه‌اش را به خودروی جدیدی که خریده انتقال بدهد. درشرایطی دیگر، ممکن است صاحب بیمه‌نامه بخواهد تخفیفش را به شخص دیگری انتقال بدهد. در این صورت آن فرد حتما باید یکی از اعضای درجه یک خانواده‌ (پدر، مادر، همسر، فرزند) باشد. به جز این دو شیوه، امکان دیگری برای انتقال تخفیف وجود ندارد.

شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث چیست؟

به صورت کلی، انتقال تخفیف نیاز به دریافت الحاقیه دارد که ممکن است برای صاحب بیمه بار مالی داشته‌باشد. اما در صورتی که بیمه شخص ثالث را از بیمه‌بازار خریده باشید؛ می‌توانید تخفیف‌های مربوط به آن را بدون پرداخت هزینه، انتقال بدهید.

آیا امکان انتقال تخفیف بیمه ثالث از طریق خرید آنلاین بیمه در سایت بیمه بازار وجود دارد؟

در بیمه‌بازار امکان خرید بیمه شخص ثالث قسطی وجود دارد. فقط کافی است ‌هنگام خرید بیمه خود، مشخص کنید از کدام شرکت بیمه می‌خواهید بیمه ثالث خود را خریداری کنید. در مرحله ثبت سفارش تعداد اقساطی که شرکت بیمه در نظر گرفته است و مقدار هر قسط را مشاهده خواهید کرد. توجه داشته باشید که ممکن است شرکت قبلی که از آن بیمه خود را تهیه کرده‌اید، در سال جدید بیمه‌نامه را قسطی ارائه ندهد.

آیا می‌توان بیمه شخص ثالث را اقساطی تهیه کرد؟

خیر، در حال حاضر خرید قسطی بیمه شخص ثالث فقط با ارائه «چک صیاد» امکان‌پذیر است. علاوه بر آن، تنها ساکنین شهر تهران می‌توانند از این امکان استفاده کنند و در این مورد خاص، منظور از تهران، مجموع ۲۲ منطقه شهرداری است.

آیا امکان خرید قسطی بدون چک در سایت بیمه‌بازار وجود دارد؟

بله، بعد از خرید بیمه‌ثالث به صورت آنلاین طرف حساب شما «شرکت بیمه‌ای است که از آن بیمه خریده‌اید.» بنابراین برای جبران خسارت خارج از تهران باید به شعبه‌های آن شرکت بیمه خاص، مراجعه و روند دریافت خسارت را طی کنید. 

اگر بیمه ثالث را به صورت آنلاین بخریم؛  می‌توانیم خارج از تهران خسارت دریافت کنیم؟

بیمه‌بازار در حوزه صدور بیمه شخص ثالث با «تمامی شرکت‌های بیمه» همکاری دارد. شما در بیمه‌بازار می‌توانید برای خرید بیمه شخص ثالث از تخفیف‌ استفاده کنید و هزینه را به صورت قسطی بپردازید. 

بعد از خرید بیمه و ارسال تصویر مدارک، بیمه ثالث شما سریعا صادر می‌شود و در صورت درخواست، نسخه فیزیکی آن، بدون دریافت هزینه و به صورت رایگان، به آدرس درج شده در فرم ارسال خواهد شد.

خرید بیمه‌ ثالث از بیمه‌بازار چه امتیازی دارد؟

خیر، قانونِ لزوم ارائه نسخه کاغذی بیمه شخص ثالث لغو شده‌است. شما می‌توانید به راحتی از نسخه آنلاین و دیجیتالی که لینکش با پیامک به تلفن همراهتان ارسال می‌شود استفاده کنید.

آیا دریافت نسخه فیزیکی و کاغذی بیمه شخص ثالث ضروری است؟

قیمت بیمه شخص ثالث که روی بیمه‌نامه ذکر می‌شود برای همه شرکت‌های بیمه یکسان است. دلیل تفاوت قیمت‌ها در آفرهای ویژه‌ای است که بیمه‌بازار برای برخی از شرکت‌ها در نظر می‌گیرد. 

دلیل تخفیف‌ها و اختلاف قیمت بیمه شخص ثالث بین شرکت‌های مختلف در سایت بیمه‌بازار چیست؟

چون واحد صدور بیمه در شرکت‌ها به مدارک به روز شده نیاز دارد. 

چرا برای هر بار خرید و تمدید بیمه شخص ثالث باید مدارک را بارگذاری کنیم؟

بله، برای تمدید بیمه‌نامه شما می‌توانید به هر یک از شرکت‌های بیمه‌ای مورد نظر خود مراجعه کنید و در خواست تمدید بیمه‌نامه نمایید. همچنین تخفیفات بیمه شخص ثالث خودرو شما نیز حفظ خواهد شد. توجه داشته باشید که با تغییر شرکت بیمه تخفیف‌ها نیز منتقل می‌شوند.

آیا تغییر شرکت بیمه امکان‌پذیر است؟ قوانین و مقررات آن به چه صورت است؟ 

در صورت مفقودی بیمه‌نامه شخص ثالث، باید با در دست داشتن کارت خودرو و کارت شناسایی به نمایندگی صادرکننده بیمه مراجعه کرد. پس از انجام پروسه‌ی اعلام مفقودی برای فرد یک گواهی صادر خواهد شد که ارزش قانونی آن به اندازه اصل بیمه‌نامه است.

اگر بیمه‌نامه شخص ثالث گم شود چه کارهایی باید انجام داد؟ 

بیمه شخص ثالث هزینه‌های مربوط به درمان، فوت و خسارت‌های وارد شده به اموال را پوشش می‌دهد. بیمه شخص ثالث برای تمام وسایل نقلیه اجباری است.

منظور از بیمه شخص ثالث چیست؟

اشخاص ثالث در بیمه ثالث کسانی هستند که در حادثه دچار زیان مالی و جانی شده‌اند. 

شخص ثالث در بیمه شخص ثالث کیست؟

بله. داشتن بیمه شخص ثالث برای کلیه رانندگان وسایل نقلیه ( مسافری،بارکش، موتورسیکلت و…) اجباری است.

آیا داشتن بیمه شخص ثالث برای همه افراد اجباری است؟

رانندگی بدون بیمه شخص ثالث ممنوع است. در صورتی که وسیله نقلیه‌ای دچار حادثه شود و دارای بیمه شخص ثالث نباشد، راننده مقصر تا زمان پرداخت خسارت جانی و مالی اشخاص زیان دیده در حادثه، زندانی خواهد شد. همچنین خرید و فروش وسیله نقلیه بدون بیمه شخص ثالث امکان‌پذیر نیست.

نداشتن بیمه شخص ثالث چه عواقبی دارد؟

برای استعلام قیمت بیمه شخص ثالث می‌توانید اطلاعات خودروی خود را در سایت بیمه بازار وارد کنید تا لیستی ازتعرفه شرکت‌های بیمه برای شما نمایش داده شود. همچنین برای اطمینان از صحت بیمه شخص ثالث می‌توانید به سامانه سنهاب بیمه بازار مراجعه کنید. 

چگونه بیمه شخص ثالث را استعلام کنیم؟

 برخورداری از بیمه شخص ثالث برای تمام رانندگان اجباری است. این بیمه می‌تواند خسارات جانی و ملی بروز حادثه را به میزان قابل توجهی تحت پوشش قرار دهد. 

مزایای بیمه شخص ثالث چیست؟

این بیمه هزینه دیه و نقص عضو راننده را پرداخت می‌کند اما هزینه‌های پزشکی راننده مقصر را جبران نمی‌کند. راننده مقصر در صورتی که بخواهد خسارت پزشکی را پرداخت کند، باید از بیمه حوادث انفرادی استفاده نماید.

آیا بیمه شخص ثالث خسارت وارد شده به راننده را جبران می‌کند؟ 

مهم‌ترین شرط بیمه شخص ثالث داشتن گواهینامه است. در صورتی که راننده گواهینامه نداشته باشد، شرکت بیمه هیچ هزینه‌ای را تقبل نخواهد کرد.  

در صورت نداشتن گواهینامه آیا خسارات وارد شده را می‌توان از طریق بیمه شخص ثالث جبران نمود؟

نحوه محاسبه بیمه شخص ثالث ماشین به این صورت است که سالی 5 درصد به بیمه‌نامه اضافه می‌شود و این درصد از حق پایه بیمه کسر می‌شود. 

 بیمه شخص ثالث ماشین چگونه محاسبه می‌شود؟

حق بیمه شخص ثالث هر ساله بر اساس نرخ دیه اعلام شده توسط قوه قضاییه تعیین می‌شود. به دلیل تورم با افزایش نرخ دیه، سطح پوشش بیمه‌گزار افزایش پیدا می‌کند. هر زمانی که شخص بخواهد سطح پوشش بیمه شخص ثالث خود را افزایش دهد و یا اقدام به عوض کردن نام مندرج بر روی بیمه‌نامه کند، باید درخواست الحاقیه نماید.  
 

الحاقیه بیمه شخص ثالث چیست و چه زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد؟