health

بیمه درمان تکمیلی آسیا

بیمه موردنظر خود را انتخاب کنید.

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

توضیحات شرکت

بیمه آسیا
بیمه آسیا
رتبه رضایتمندی
3
دیدگاه کاربران
زمان پاسخگویی
رتبه رضایت مشتریان
سطح توانگری

بیمه درمان تکمیلی آسیا

حادثه خبر نمی‌کند! جمله‌ای کلیشه‌ای اما درست که متاسفانه همه ما به خوبی آن را درک می‌کنیم. بیماری، تصادف و هزار اتفاق دیگر که به صورت ناگهانی وارد زندگی ما می‌شوند و نظم آن را بهم می‌ریزند. همه ما به خوبی این حقیقت را می‌دانیم که بیمه‌های پایه مانند بیمه تامین اجتماعی یا سلامت نمی‌توانند ما را به هنگام درگیری با مشکلات پزشکی سخت یاری کنند؛ یا حداقل کمک آنها به قدری نیست که بتوانیم با خیال راحت به یک جراحی ساده فکر کنیم. خدمات بیمه تکمیلی شرکت بیمه آسیا به شرکت‌ها و گروه‌های فعال اجازه می‌دهد بدون ذره‌ای نگرانی بابت هزینه‌ها، از خدمات پزشکی استفاده کنند. برای آشنایی با شرایط استفاده از این بیمه، تا انتها همراه ما باشید.

شرایط ثبت نام بیمه تکمیلی آسیا

اگر به شرکت‌های بیمه خصوصی نگاهی بیندازید، متوجه خواهید شد که این شرکت‌ها خدمات بیمه تکمیلی خود را به صورت انفرادی عرضه نمی‌کنند. برای خرید بیمه تکمیلی آسیا نیز باید به صورت گروهی اقدام کنید. بر اساس قوانین این شرکت، حداقل تعدادی که می‌توانند به صورت گروهی برای ثبت نام بیمه اقدام کنند، 50 نفر است. پس امکان خرید بیمه تکمیلی انفرادی آسیا وجود ندارد.

تعهدات بیمه تکمیلی آسیا در شرایط مختلف

شرکت‌ها و گروها‌یی که قصد دارند از بیمه آسیا برای کاهش هزینه‌های درمانی خود استفاده کنند، در موارد زیر تحت پوشش این بیمه قرار می‌گیرند:

جراحی عمومی و خدمات مربوط به بستری: هزینه‌های بستری و جراحی مواردی مانند آنژيوگرافي قلب، سنگ شکن کلیه، ديسک ستون فقرات، شيمي درماني، راديوتراپي و گامانايف تحت پوشش این بیمه قرار دارند.

جراحی‌های سرپایی: گچ‌گیری، بخیه، کرایوتراپی، اکسيزيون ليپوم، تخليه کيست، ليزر درمانی، بيوپسي و ختنه هم در لیست هزینه‌های تحت پوشش بیمه هستند.

جراحی‌های تخصصی: هزینه‌های مربوط به جراحي قلب، مغز و اعصاب، پيوند ريه، کبد، کليه و مغز استخوان نیز تحت پوشش بیمه آسیا هستند

بارداری و زایمان: هزینه‌های مربوط به زایمان طبیعی و سزارین در لیست هزینه‌های تحت پوشش بیمه درمان تکمیلی آسیا قرار دارد قرار دارد.

هزینه‌های مربوط به انتقال بیمار: هزینه‌های مربوط به انتقال بیمار توسط آمبولانس نیز تحت پوشش بیمه خصوصی آسیا قرار می‌گیرد. البته باید به این نکته دقت کنید که این هزینه تنها در صورتی به بیمه شده تعلق می‌گیرد که در بیمارستان بستری شود. در غیر این صورت بیمه آسیا مانند دیگر شرکت‌های بیمه، هزینه‌ای بابت انتقال بیمار پرداخت نخواهد کرد.

عیب‌های انکساری: عیب‌های بینایی مانند نزدیک بینی، آستیگمات و دوربینی شامل لیزیک و لازک تحت پوشش بیمه قرار دارند.

خدمات پاراکلینیکی: مواردی مانند انواع اسکن، سونوگرافی، ام آر آی، آندوسکوپی، اکوکارديوگرافی، ماموگرافی، دانسيتومتری، بينايی سنجی، تست ورزش، نوار عضله، عصب، مغز، قلب، مثانه، آنژيوگرافی چشم، شنوايی سنجی، هولتر مانيتورنينگ قلب، فيزيوتراپی و هزینه‌های آزمایشگاهی در دسته هزینه‌های تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند.

هزینه‌های دندانپزشکی بیمه تکمیلی آسیا

بیمه درمان تکمیلی آسیا علاوه بر هزینه‌هایی که کمی بالاتر لیست کردیم، هزینه‌های مربوط به دندانپزشکی، خرید سمعک و عینک را نیز متقبل می‌شود. با این همه باید به این نکته توجه کنید که این هزینه‌ها تنها به گروه‌ها یا شرکت‌هایی تعلق می‌گیرند که بیش از 200 نفر عضو دارند.

دلیل چنین تصمیمی، ریسک و هزینه بسیار بالای ارائه این خدمات بره گروه‌های کوچک‌تر از 200 نفر است.

معرفی‌نامه بیمه درمان تکمیلی آسیا

بیماران برای دریافت خدمات در مراکز طرف قرارداد بیمه آسیا باید معرفینامه داشته باشند. البته باید به این نکته توجه داشت که بسیاری از مراکز طرف قرارداد این بیمه به صورت آنلاین و تنها با استفاده از کد ملی، به بیماران خدمت رسانی می‌کنند. در صورتی که این فرایند به صورت برخط انجام نشود، بیمه شده می‌بایست به شعب بیمه آسیا مراجعه، و معرفینامه دریافت کند.

درمان کارت آسیا

در مواقع اضطراری نمی‌توان به دریافت معرفینامه فکر کرد! پس در چنین شرایطی باید چه کار کرد؟ بیمه آسیا خدمتی با عنوان درمان کارت آسیا دارد که با دریافت آن می‌توانید بدون نیاز به معرفینامه از خدمات اضطراری برخوردار شوید. البته به یاد داشته باشید که روز بعد از شرایط اضطرار باید با در دست داشتن مدارک خود برای دریافت معرفینامه اقدام کنید.

دوره انتظار بیمه تکمیلی آسیا

تمامی طرح‌های بیمه تکمیلی، دوره انتظار دارند. بیمه آسیا نیز از این قاعده مستثنا نیست. دوره انتظار در این بیمه به تعداد افرادی که در یک گروه بیمه می‌شوند بستگی دارد. دوره انتظار برای گروه‌های زیر 250 نفر 9 ماه، برای گروه‌های بالای 250 تا 1000 نفر 6 ماه است. گروه‌های بالای 1000 نفر دوره انتظار ندارند.

فرانشیز بیمه تکمیلی آسیا

همیشه و در همه شرکت‌های بیمه، بخشی از هزینه‌های درمان به عهده بیمه شده است. این میزان بسته به نوع و شرایط بیمه بین 10 تا 30 درصد متغیر است. در بیمه آسیا می‌توان با پرداخت حق بیمه، درصد فرانشیز را به پایین‌ترین مقدار یعنی 10 درصد کاهش داد. در نتیجه، هزینه درمان بیمه تکمیلی آسیا با توجه به شرایط و میزان حق بیمه، متفاوت خواهد بود.

جدول تعرفه حق بیمه درمان تکمیلی آسیا

یکی از مواردی که برای شرکت‌ها و افرادی که می‌خواهند از بیمه تکمیلی استفاده کنند، میزان حق بیمه است. در بیمه آسیا، حق بیمه با توجه به شرایط مشتری، خدمات مورد نیاز و بسیاری موارد دیگر مشخص می‌شود. در نتیجه حق بیمه تکمیلی در این شرکت، به توافق با مشتری بستگی دارد.

دریافت خسارت از بیمه آسیا

دریافت خسارت‌های درمانی از بیمه آسیا به دو روش انجام می‌شود:

در روش اول که ساده‌ترین روش است، بیمار به مراکز طرف قرارداد بیمه مراجه می‌کند. در صورت بر خط بودن خدمات مربوط به معرفی‌نامه، تمام هزینه‌ها به صورت خودکار پرداخت خواهد شد.

در روش دوم، بیمار برای درمان به مراکزی که طرف قرارداد بیمه آسیا نیستند مراجعه می‌کند. در این روش، بیمار باید هزینه‌ها را شخصا بپردازد؛ سپس با مدارک خود به یکی از شعب بیمه مراجعه کند تا خسارت دریافت کند.

مدارک مورد نیاز برای دریافت خسارت از بیمه تکمیلی آسیا

  • خلاصه پرونده بیمار در بیمارستان
  • شرح عمل و گزارش‌های پزشک معالج در مورد بیماری و درمان
  • اصل صورتحساب بیمارستانی بیمه‌گذار
  • فتوکپی صفحه اول دفترچه بیمه
  • فتوکپی صفحات اول و دوم شناسنامه بیمه‌گذار
  • فاکتورهای مربوط به خرید پروتز یا اجسام خارجی که در عمل استفاده شده است.
  • اصل رسید پرداختی‌های انجام شده در بیمارستان

خرید بیمه درمان تکمیلی آسیا از بیمه بازار

همانطور که در ابتدای مطلب گفتیم، نمی‌توان به صورت انفرادی برای دریافت بیمه تکمیلی آسیا اقدام کرد. تنها شرکت‌ها و گروه‌های بالای 50 نفر می‌توانند از خدمات بیمه درمان تکمیلی آسیا استفاده کنند. خوشبختانه دیگر برای دریافت مشاوره و خرید این بیمه به مراجعه حضوری نیازی نیست و شما می‌توانید از طریق  تماس با شماره 91007240 برای خرید آنلاین بیمه تکمیلی اقدام نمایید. برای دریافت مشاوره رایگان جهت انتخاب بهترین بیمه تکمیلی، متخصصین بیمه بازار همراه شما خواهند بود.

صفحات مرتبط:

بیمه عمر آسیا

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید

سوالات متداول

فرانشیز درصدی از هزینه‌های درمان است که شخص بیمه شده باید پرداخت کند. مابقی هزینه‌ها بر عهده شرکت بیمه است که جبران کند. 

فرانشیز چیست؟

بیمه‌های تکمیلی عموما به صورت گروهی و سازمانی ارائه می‌شوند. اما برخی شرکت‌های بیمه، طرح‌های بیمه تکمیلی انفرادی را نیز ارائه می‌دهند. این نوع از بیمه تکمیلی برای کسانی است که یا بیمه پایه ندارند یا نمی‌توانند بیمه تکمیلی را به صورت گروهی و سازمانی تهیه کنند.

بیمه تکمیلی انفرادی چیست؟

هر شرکت بیمه‌ای با توجه به سیاست‌های داخلی خودش برای طرح‌های مختلف بیمه اقدام می‌کند. از آنجا که درصد ریسک جبران هزینه‌ها در بیمه‌های تکمیلی بالاست؛ شرکت‌های محدودی حاضر می‌شوند تا بیمه تکمیلی انفرادی را ارائه کنند. 

چرا طرح انفرادی بیمه تکمیلی از سوی همه شرکت‌های بیمه ارائه نمی‌شود؟

در بیمه تکمیلی انفرادی همه‌چیز از جمله هزینه، به صورت کلی، به طرحی بستگی دارد که از سوی متقاضی خریداری می‌شود. 

هزینه بیمه تکمیلی انفرادی چه تفاوتی با بیمه تکمیلی گروهی و سازمانی دارد؟

خیر، چون طرح‌های بیمه تکمیلی انفرادی به صورت یک پکیج کلی فروخته می‌شود؛ نمی‌توان یک یا چند پوشش آن را حذف کرد یا تغییر داد. حتی اگر استفاده نکردن از آن پوشش برای بیمه‌گذار قطعی باشد. مثل انتخاب پوششی که هزینه‌های زایمان را هم جبران می‌کند اما خریدار آن نوع پوشش آقاست و امکان استفاده از آن را ندارد. 

آیا امکان ویرایش پوشش در طرح‌ بیمه تکمیلی انفرادی وجود دارد تا هزینه کمتری پرداخت شود ؟ 

بیمه تامین اجتماعی به عنوان بیمه پایه شناخته می‌شود و فقط بخش کمی از هزینه‌های درمان را جبران می‌کند. بنابراین، برای جبران سایر هزینه‌های درمانی، بهتر است بیمه تکمیلی تهیه کنیم.  از این رو به تامین اجتماعی، بیمه پایه و به طرح‌های درمانی که شرکت‌های بیمه می‌فروشند؛ بیمه تکمیلی می‌گویند تا کامل کننده بیمه پایه باشد. 

بیمه تکمیلی چه فرقی با بیمه تامین اجتماعی دارد؟

بیمه‌های تکمیلی از زمانی که صادر می‌شوند قابل استفاده هستند. به بیانی دیگر، از ساعت ۲۴ روزی که بیمه تکمیلی صادر شود می‌توان از آن استفاده کرد. به جز یک سری خدمات که نیاز به گذراندن دوره انتظار دارند.

تنها مرحله‌ای که ممکن است روند صدور بیمه تکمیلی را به تاخیر بیاندازد؛ تایید پرسشنامه‌ تکمیل شده‌ای است که پزشک معتمد شرکت بیمه باید آن را امضا کند. پس از تایید این پزشک، بیمه‌نامه صادر می‌شود و قابل استفاده است.

دقیقا از چه زمانی می‌توانیم برای گرفتن هزینه‌های درمان در بیمه‌های تکمیلی اقدام کنیم؟

دوره انتظار مربوط به برخی پوشش‌ها در بیمه تکمیلی است که بعد از صدور بیمه‌نامه امکان استفاده بلافاصله از آن وجود ندارد که بسته به نوع آن، باید بعد از طی شدن ۳ ، ۶ یا ۹ ماه از زمان صدور صبر کنیم تا اجازه استفاده را به دست بیاوریم. در این مدت، هزینه پوشش‌های دوره انتظار بر عهده بیمه‌گذار است و شرکت بیمه، هزینه‌ای را جبران نمی‌کند.

برخی از پوشش‌های مربوط به دوره انتظار ۳ ماهه: بیماری‌های مزمن، هزینه‌های جراحی و بستری در بیمارستان و....
برخی از پوشش‌های مربوط به دوره انتظار بیشتر از ۳ ماه: هزینه‌های مربوط به زایمان برای خانم‌ها و نازایی برای خانم‌ها و آقایان و.....
 

دوره انتظار در بیمه تکمیلی مربوط به کدام خدمات است؟

از طریق دو روش مستقیم و غیر مستقیم می‌توان از بیمه تکمیلی استفاده کرد. 
در روش غیر مستقیم یا آنلاین می‌توان با مراجعه به مراکز طرف قرارداد با شرکت بیمه تکمیلی و ارائه کدملی، فقط فرانشیز بیمه را پرداخت کرد.
روش مستقیم یا آفلاین مربوط به مراکز درمانی است که قراردادی با شرکت بیمه ندارند. در نتیجه، بیمه‌گذار تمامی هزینه‌ها را پرداخت می‌کند. بعد از آن باید مستقیما به شعبه مورد نظر شرکت بیمه برود و اسناد و مدارک مورد نیاز را ارائه کند تا پس از بررسی و تایید، هزینه‌های درمانی بعد از کسر فرانشیز تا سقف مشخص به حسابش واریز شود. 

چگونه از بیمه تکمیلی استفاده کنیم؟