health

بیمه درمان تکمیلی سینا

بیمه موردنظر خود را انتخاب کنید.

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

توضیحات شرکت

بیمه سینا
بیمه سینا
رتبه رضایتمندی
3
دیدگاه کاربران
زمان پاسخگویی
رتبه رضایت مشتریان
سطح توانگری

بیمه درمان تکمیلی سینا

یکی از دغدغه‌های اصلی افراد زمان مراجعه به درمانگاه‌ها و بیمارستان‌ها، پرداخت مخارج درمان است. کسانی که بیمه درمان تکمیلی ندارند، باید بخشی از هزینه درمان که توسط بیمه اول یا پایه پرداخت نمی‌شود، پرداخت کنند. زیاد شدن هزینه‌های درمان، نگرانی‌های زیادی را به دنبال دارد. از این رو بیمه سینا که وابسته به بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی است در ۲۸ آبان سال ۱۳۸۲ با سرمایه‌گذاری لیزینگ جامع سینا، شرکت صادرات نیرو خلیج فارس و بانک سینا تاسیس شد. بیمه درمان تکمیلی سینا زیر مجموعه بیمه اشخاص است. این شرکت بیمه در حال حاضر بیش از ۶۲ شعبه و ۱۰۰۰ نمایندگی در کل کشور دارد که شما می‌توانید برای کاهش مخارج درمانی از پوشش درمانی بیمه تکمیلی سینا استفاده کنید.

چرا از بیمه درمان تکمیلی سینا استفاده کنیم؟

عدم استفاده از بیمه تکمیلی سینا زمان تسویه یا پرداخت هزینه‌های درمان منجر به این می‌شود که هزینه بالایی بابت مخارج درمان پرداخت کنید. چراکه برخی از هزینه‌ها تحت پوشش بیمه پایه نیستند یا بیمه اول (پایه) تنها ۳۰ درصد مبلغ را پرداخت می‌کند. با خرید بیمه تکمیلی سینا می‌توانید از پوشش‌های اصلی و اضافی استفاده کنید یا هزینه‌های سنگین درمان مانند جراحی، اورژانس، ام‌آرآی و اسکن را که توسط بیمه پایه به صورت کامل پرداخت نمی‌شود، با بیمه خود تا سقف تعهدات تعیین‌شده پرداخت کنید.

انواع بیمه درمان تکمیلی سینا

در حال حاضر بیمه درمان تکمیلی سینا طرح و پوشش‌های خود را فقط برای بیمه درمان تکمیلی گروهی (سازمانی) ارائه می‌دهد. سازمان‌ها و شرکت‌های دولتی و خصوصی‌ می‌توانند کلیه کارکنان رسمی و قراردادی خود را همراه با اعضای خانواده‌شان، تحت پوشش بیمه درمان گروهی سینا قرار دهند. در واقع هیچ محدودیتی برای بیمه کردن پرسنل یک سازمان وجود ندارد.

نکته حائز اهمیت اینجا است که شرکت سینا، بیمه درمان تکمیلی انفرادی سینا را به صورت پوشش اختیاری (اضافی) بیمه عمر ارائه می‌دهد. 

شرایط دریافت بیمه درمان تکمیلی سینا

برای دریافت بیمه درمان تکمیلی سینا باید شرایط زیر را داشته باشید. در غیر این صورت امکان خرید بیمه تکمیلی سینا وجود ندارد.

 • حداقل ۵۰ نفر از کارکنان یک شرکت به همراه اعضای خانواده‌شان باید تحت پوشش بیمه درمان تکمیلی گروهی سینا قرار بگیرند.
 • فرزندان پسر تا سن ۲۲ سال تحت پوشش بیمه سینا هستند؛ اما در این مدت نباید ازدواج کنند یا در حال کار باشند.
 • فرزندان دختر تا زمان ازدواج یا اشتغال می‌توانند تحت پوشش بیمه تکمیلی سینا قرار بگیرند.
 • اگر بیمه‌گذار در طول مدت اعتبار بیمه‌نامه فوت کند، اعضای خانواده تا پایان یک سال تحت پوشش بیمه هستند. البته باید در این مدت حق بیمه را پرداخت کنند.
 • همسر شاغل بیمه‌شده اصلی که بیمه‌ی پایه جداگانه‌ای دارد هم می‌تواند تحت پوشش بیمه درمان تکمیلی گروهی سینا قرار بگیرد.
 • کسانی که به تازگی در یک شرکت استخدام می‌شوند، می‌توانند حداکثر یک ماه بعد از تاریخ استخدام تحت پوشش بیمه درمان تکمیلی قرار بگیرند.
 • اگر سن فردی بالای ۶۰ سال باشد، باید حق بیمه بیشتری پرداخت کند و امکان خرید بیمه‌نامه عمر بلند مدت را ندارد. به همین دلیل یکی از شرایط استفاده از بیمه تکمیلی سینا این است که سن بیمه‌شدگان حداکثر ۶۰ سال باشد.

انواع پوشش بیمه درمان تکمیلی سینا

بیمه درمان تکمیلی سینا مثل سایر بیمه‌های تکمیلی دارای پوشش اصلی (پایه) و اضافی متنوعی است. در لیست زیر به تمام مواردی اشاره می‌کنیم که مشمول هزینه‌های درمان قابل پرداخت بیمه سینا هستند.

پوشش اصلی (پایه)

شما می‌توانید با پرداخت حق بیمه از پوشش اصلی بیمه درمان تکمیلی سینا استفاده کنید. این موارد شامل:

 • هزینه بستری، جراحی،
 •  شیمی‌درمانی، رادیوتراپی، آنژیوگرافی قلب و سنگ‌شکن
 • جراحی‌های محدود و day care با مدت مراقبت (بعد از عمل) کمتر از یک روز
 • هزینه همراه بیمار در بیمارستان (برای کودکان زیر ۷ سال و افراد بالای ۷۰ سال)
 • هزینه فوریت‌های پزشکی، آمبولانس و نقل و انتقال بیمار به مراکز تشخیصی

پوشش اضافی

شما می‌توانید با پرداخت هزینه اضافی به شرکت بیمه از پوشش اضافی (اختیاری) بیمه درمان تکمیلی سینا استفاده کنید. این هزینه‌ها شامل موارد زیر هستند:

 • هزینه‌ زایمان طبیعی و سزارین
 • خرید عینک، سمعک و لنز تماس طبی
 • هزینه اوروتز با تایید پزشک معتمد بیمه‌گر
 • درمان نازایی و ناباروری مانند میکرواینجکشن و IVF
 • هزینه‌ غربالگری، تشخیص بیماری و ناهنجاری مربوط به جنین
 • پیوند اعضای طبیعی بدن (برای گروه‌های بالاتر از ۱۰۰۰ نفر)
 • خدمات اورژانس (برای کسانی که بستری نیستند)، ویزیت و دارو
 • رفع عیوب انکساری چشم مثل دوربینی، نزدیک‌بینی و آستیگمات
 • هزینه دندان‌پزشکی مثل پر کردن دندان، کشیدن، روکش، جرم‌گیری، عصب‌کشی و درمان ریشه
 • جراحی‌های سرپایی مثل گچ‌گیری، شکستگی، دررفتگی، ختنه، بخیه، تخلیه کیست، بیوپسی و لیزر درمانی
 • هزینه‌های آزمایشگاهی مثل آزمایش تشخیص پزشکی، پاتولوژی، ژنتیک پزشکی، رادیوگرافی، نوار قلب و فیزیوتراپی
 • بالا بردن سقف تعهدات برای عمل جراحی مغز، قلب، سرطان، قلب اعصاب مرکزی و نخاع، پیوند ریه، کلیه، مغز استخوان و کلیه
 • هزینه‌های پاراکیلینیکی مثل سونوگرافی، ماموگرافی، انواع اسکن، اندوسکوپی، ام‌آرآی، اکوکاردیوگرافی استرس اکو، تست ورزش، آلرژی و تنفسی، نوار عضله، عصب، مغز و مثانه، شنوایی‌سنجی، بینایی‌سنجی، آنژیوگرافی چشم و هولترمانیتورینگ قلب

محاسبه بیمه درمان تکمیلی سینا

هزینه های بیمه تکمیلی سینا برای کارکنان تمام شرکت‌ها یکسان نیستند. این نرخ براساس تعداد نفرات، پوشش‌ها و سقف تعهدات متفاوت است. در ادامه به مواردی اشاره می‌کنیم که در محاسبه بیمه درمان تکمیلی سینا نقش مهمی دارند.

تعداد نفرات

هزینه بیمه تکمیلی سینا به تعداد نفرات بیمه‌شده بستگی دارد. هر چه‌قدر تعداد اعضای بیمه‌شده یک سازمان بیشتر باشد، حق بیمه دریافتی از شما کمتر است.

سقف تعهدات بیمه

سقف تعهدات بیمه برای تمام طرح‌های بیمه‌نامه سینا یکسان نیست. این سقف بر اساس نوع پوشش، سن بیمه‌شده و توافقات بسته‌شده میان شرکت شما و بیمه تعیین می‌شود. در نتیجه سقف تعهدات به عنوان یکی از فاکتورهای مهم در تعیین مبلغ بیمه شناخته می‌شود.

نوع پوشش بیمه درمان

اگر هزینه اضافی برای استفاده از پوشش اختیاری پرداخت می‌کنید، یعنی حق بیمه دریافتی از شما بالاتر از سایر افراد است. در نتیجه هر چه‌قدر تعداد پوشش بیشتر باشد، مبلغ حق بیمه نیز بیشتر است.

سن بیمه‌شدگان

اگر سن بیمه‌شده بالای ۶۰ سال باشد، باید حق بیمه بیشتری نسبت به کسی که سن زیر ۶۰ دارد، پرداخت کنید. در نتیجه آخرین معیار در تعیین هزینه درمان بیمه تکمیلی سینا، سن بیمه‌شدگان یک سازمان است.

دوره انتظار بیمه درمان تکمیلی سینا

دوره انتظار به مدت زمانی گفته می‌شود که یک بیمه‌گر هیچ تعهدی برای پرداخت خسارت به بیمه‌گذار ندارد. این مدت زمان در بیمه سینا با توجه به تعداد اشخاصی که از بیمه درمان استفاده می‌کنند، متفاوت است. برخلاف سایر شرکت‌های بیمه، بیمه سینا دوره انتظار را فقط برای پرداخت هزینه زایمان در نظر گرفته است. این دوره انتظار برای استفاده از پوشش اضافی زایمان به صورت زیر است.

 • این مدت برای گروه‌های زیر ۲۵۰ نفر ۹ ماه است؛
 • دوره انتظار برای گروه‌های ۲۵۰ نفر تا ۱۰۰۰ نفر، ۶ ماه است؛
 • برای گروه‌های بالاتر از ۱۰۰۰ نفر دوره انتظار وجود ندارد.

استعلام بیمه درمان تکمیلی

استعلام بیمه درمان از سایت بیمه‌ بازار فراهم شد. شما می‌توانید برای استعلام بیمه تکمیلی، نوع بیمه، سن و نام شرکت بیمه اول افرادی که تحت پوشش بیمه هستند، وارد کنید تا مبلغ و پوشش‌ بیمه‌نامه‌های مختلف به شما نمایش داده شود. سپس می‌توانید پیش از خرید بیمه، مقایسه‌ای بین بیمه نامه‌ها انجام دهید و بهترین را انتخاب کنید.

خرید بیمه تکمیلی از بیمه بازار

بیمه‌بازار در راستای افزایش رضایت کاربران، امکان خرید بیمه درمان تکمیلی را فراهم کرده است. برای خرید بیمه درمان تکمیلی از بیمه بازار باید مراحل زیر را انجام دهید.

 • نوع بیمه دلخواه خود را از بین بیمه درمان تکمیلی انفرادی، سازمانی و خانوادگی انتخاب کنید؛
 • تعداد بیمه‌شدگان و مشخصات آن‌ها مثل سن بیمه‌شده را وارد کنید؛
 • اگر بیمه‌شده شرکت بیمه‌گر پایه را ندارد، باید گزینه فاقد بیمه‌گر پایه را انتخاب کنید؛ در غیر این صورت نام بیمه‌گر را انتخاب کنید؛
 • در این مرحله می‌توانید انواع طرح بیمه‌‌نامه‌های مختلف را مشاهده کنید؛
 • مقایسه‌ای بین قیمت، تعداد پوشش و سقف تعهدات هر یک انجام دهید؛
 • در نهایت بهترین طرح را انتخاب و خریداری کنید.

نحوه خرید بیمه تکمیلی سینا از بیمه بازار

برای خرید بیمه تکمیلی سینا باید از بین بیمه‌های درمان تکمیلی متنوع، بیمه سازمانی را انتخاب کنید؛ چراکه در حال حاضر تنها امکان خرید بیمه درمان تکمیلی سینا به صورت سازمانی (گروهی) وجود دارد. سپس باید تعداد افراد بیمه‌شده، نام شرکت، شناسه ملی و شماره موبایل نماینده شرکت را وارد کنید. برای انتخاب بهترین طرح می‌توانید درخواست مشاوره ثبت کنید تا متخصصان بیمه بازار با شما تماس بگیرند و راهنمایی‌تان کنند. بعد از انجام جلسات پیگیری، عقد قرارداد انجام می‌شود. به همین سادگی شما توانستید تمام کارکنان و اعضای خانواده‌شان را تحت پوشش بیمه درمان تکمیلی سینا قرار دهید.

اعتبار بیمه درمان تکمیلی سینا

مدت اعتبار بیمه درمانی سینا یک سال تمام شمسی است که این مدت با توافق طرفین در بیمه‌نامه ذکر می‌شود. بعد از پایان این مدت، می‌توانید به صورت آنلاین بیمه‌نامه خود را تمدید کنید. در غیر این صورت هیچ هزینه درمانی توسط شرکت بیمه پرداخت نخواهد شد. در بسیاری از مواقع افراد تاریخ انقضاء بیمه‌نامه خود را از یاد می‌برند. بیمه بازار برای کاهش دغدغه همیشگی کاربران، امکان فعال‌سازی یادآور زمان تمدید بیمه را فراهم کرده است. با این امکان دیگر تاریخ اتمام بیمه درمان تکمیلی خود را به دست فراموشی نخواهید سپرد.

نحوه دریافت خسارت بیمه سینا

همانطور که می‌دانید بعضی از مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه درمان تکمیلی سینا هستند و برخی دیگر نه. اگر برای درمان بیماری به درمانگاه یا بیمارستان مراجعه کردید و می‌خواهید از پوشش بیمه تکمیلی استفاده کنید، باید با نحوه دریافت خسارت بیمه سینا آشنایی داشته باشید.

دریافت خسارت مستقیم از بیمه سینا

اگر بیمارستان‌ها و مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه سینا باشند، دریافت خسارت بیمه سینا آسان است. چون شما نیاز به مراجعه حضوری به دفاتر بیمه ندارید و می‌توانید بدون پرداخت هزینه از خدمات درمانی بیمه تکمیلی سینا استفاده کنید. بعضی از مراکز درمانی بیمه تکمیلی سینا، معرفی‌نامه آنلاین صادر می‌کنند. درنتیجه فرد بیمه‌شده در هر ساعت از شبانه‌روز می‌تواند به همراه گواهی پزشک و کارت ملی به مراکز مراجعه کند و از خدمات آن‌ها استفاده کند.

نکته مهم اینجا است که برای بیماری‌هایی مثل سپتوپالستی، انحراف بینی یا عمل جراحی رفع عیوب انکساری به گواهی پزشک معتمد بیمه سینا نیاز دارید. در نتیجه باید به صورت حضوری به دفاتر مراجعه کنید و معرفی‌نامه را از آنان دریافت کنید.

 دریافت خسارت بیمه سینا به صورت غیر مستقیم

اگر مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه سینا نباشند، دریافت خسارت به صورت غیر مستقیم انجام می‌شود. یعنی اینکه شما باید مبلغ صورت‌حساب را در مراکز درمانی پرداخت کنید. سپس به همراه پرونده پزشکی، گواهی پزشک، فیش حقوقی و صورت‌حساب خود به یکی از دفاتر بیمه مراجعه کنید. هزینه‌ها طبق بالاترین سقف تعرفه محاسبه می‌شود و سپس به حساب بیمه‌شده اصلی واریز می‌شود.

توجه: اگر بیمه‌گذار یا بیمه‌شده در یکی از مراکز درمانی بستری شده است، باید مدت زمان بستری شدن را پیش از ترخیص و حداکثر طی ۵ روز به شرکت بیمه سینا اطلاع دهد تا برای پرداخت هزینه‌های درمان با مشکل جدیدی روبه‌رو نشوید.

مدارک لازم برای دریافت خسارت دندان‌پزشکی

 • رسید و صورتحساب هزینه‌های پرداختی بابت دندان‌پزشکی
 • عکس قبل و بعد از دندان برای عصب‌کشی

تخفیف بیمه درمان تکمیلی سینا

سازمان بیمه سینا برای گروه‌های مختلف تخفیف‌های متعددی را در نظر گرفته است. بیشترین تخفیف برای گروه‌های بالای ۱۰۰۰ نفر است. به عنوان مثال افراد این گروه می‌توانند اعضای بدن را با مبلغ بیمه کمتر تهیه کنند. در حالی که برای گروه‌های دیگر این نوع تخفیف در نظر گرفته نشده است.

چه هزینه‌هایی تحت پوشش بیمه درمانی سینا قرار نمی‌گیرند؟

هر شرکت بیمه‌ای بیماری‌های خاصی را تحت پوشش خود قرار می‌دهد. شرکت بیمه درمانی سینا هزینه‌های مربوط به لیست زیر را پرداخت نمی‌کند. در نتیجه پرداخت این هزینه‌ها برعهده شما خواهد بود.

 • جنون
 • خودکشی
 • جراحی فک
 • جراحی زیبایی
 • سقط جنین
 • عیب‌ مادرزادی
 • حوادث طبیعی مثل زلزله
 • جنگ، شورش، کودتا و ...
 • خرید لوازم آرایش بهداشتی
 • معلولیت ذهنی و از کار افتادگی
 • پرداخت هزینه همراه بیمار ۷ تا ۷۰ سال
 • هزینه اتاق خصوصی (به جز شرایطی که پزشک تجویز می‌کند)

خرید آنلاین بیمه تکمیلی سینا از بیمه بازار

چنانچه کارفرما یا صاحب شرکت هستید و قصد خرید بیمه تکمیلی برای کارمندان خود را دارید، برای خرید بیمه سینا می‌توانید و عقد قرارداد می‌توانید با تماس با شماره 91007240 از متخصصین بیمه بازار مشاوره دریافت نمایید.

صفحات مرتبط:

بیمه عمر سینا

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید

سوالات متداول

فرانشیز درصدی از هزینه‌های درمان است که شخص بیمه شده باید پرداخت کند. مابقی هزینه‌ها بر عهده شرکت بیمه است که جبران کند. 

فرانشیز چیست؟

بیمه‌های تکمیلی عموما به صورت گروهی و سازمانی ارائه می‌شوند. اما برخی شرکت‌های بیمه، طرح‌های بیمه تکمیلی انفرادی را نیز ارائه می‌دهند. این نوع از بیمه تکمیلی برای کسانی است که یا بیمه پایه ندارند یا نمی‌توانند بیمه تکمیلی را به صورت گروهی و سازمانی تهیه کنند.

بیمه تکمیلی انفرادی چیست؟

هر شرکت بیمه‌ای با توجه به سیاست‌های داخلی خودش برای طرح‌های مختلف بیمه اقدام می‌کند. از آنجا که درصد ریسک جبران هزینه‌ها در بیمه‌های تکمیلی بالاست؛ شرکت‌های محدودی حاضر می‌شوند تا بیمه تکمیلی انفرادی را ارائه کنند. 

چرا طرح انفرادی بیمه تکمیلی از سوی همه شرکت‌های بیمه ارائه نمی‌شود؟

در بیمه تکمیلی انفرادی همه‌چیز از جمله هزینه، به صورت کلی، به طرحی بستگی دارد که از سوی متقاضی خریداری می‌شود. 

هزینه بیمه تکمیلی انفرادی چه تفاوتی با بیمه تکمیلی گروهی و سازمانی دارد؟

خیر، چون طرح‌های بیمه تکمیلی انفرادی به صورت یک پکیج کلی فروخته می‌شود؛ نمی‌توان یک یا چند پوشش آن را حذف کرد یا تغییر داد. حتی اگر استفاده نکردن از آن پوشش برای بیمه‌گذار قطعی باشد. مثل انتخاب پوششی که هزینه‌های زایمان را هم جبران می‌کند اما خریدار آن نوع پوشش آقاست و امکان استفاده از آن را ندارد. 

آیا امکان ویرایش پوشش در طرح‌ بیمه تکمیلی انفرادی وجود دارد تا هزینه کمتری پرداخت شود ؟ 

بیمه تامین اجتماعی به عنوان بیمه پایه شناخته می‌شود و فقط بخش کمی از هزینه‌های درمان را جبران می‌کند. بنابراین، برای جبران سایر هزینه‌های درمانی، بهتر است بیمه تکمیلی تهیه کنیم.  از این رو به تامین اجتماعی، بیمه پایه و به طرح‌های درمانی که شرکت‌های بیمه می‌فروشند؛ بیمه تکمیلی می‌گویند تا کامل کننده بیمه پایه باشد. 

بیمه تکمیلی چه فرقی با بیمه تامین اجتماعی دارد؟

بیمه‌های تکمیلی از زمانی که صادر می‌شوند قابل استفاده هستند. به بیانی دیگر، از ساعت ۲۴ روزی که بیمه تکمیلی صادر شود می‌توان از آن استفاده کرد. به جز یک سری خدمات که نیاز به گذراندن دوره انتظار دارند.

تنها مرحله‌ای که ممکن است روند صدور بیمه تکمیلی را به تاخیر بیاندازد؛ تایید پرسشنامه‌ تکمیل شده‌ای است که پزشک معتمد شرکت بیمه باید آن را امضا کند. پس از تایید این پزشک، بیمه‌نامه صادر می‌شود و قابل استفاده است.

دقیقا از چه زمانی می‌توانیم برای گرفتن هزینه‌های درمان در بیمه‌های تکمیلی اقدام کنیم؟

دوره انتظار مربوط به برخی پوشش‌ها در بیمه تکمیلی است که بعد از صدور بیمه‌نامه امکان استفاده بلافاصله از آن وجود ندارد که بسته به نوع آن، باید بعد از طی شدن ۳ ، ۶ یا ۹ ماه از زمان صدور صبر کنیم تا اجازه استفاده را به دست بیاوریم. در این مدت، هزینه پوشش‌های دوره انتظار بر عهده بیمه‌گذار است و شرکت بیمه، هزینه‌ای را جبران نمی‌کند.

برخی از پوشش‌های مربوط به دوره انتظار ۳ ماهه: بیماری‌های مزمن، هزینه‌های جراحی و بستری در بیمارستان و....
برخی از پوشش‌های مربوط به دوره انتظار بیشتر از ۳ ماه: هزینه‌های مربوط به زایمان برای خانم‌ها و نازایی برای خانم‌ها و آقایان و.....
 

دوره انتظار در بیمه تکمیلی مربوط به کدام خدمات است؟

از طریق دو روش مستقیم و غیر مستقیم می‌توان از بیمه تکمیلی استفاده کرد. 
در روش غیر مستقیم یا آنلاین می‌توان با مراجعه به مراکز طرف قرارداد با شرکت بیمه تکمیلی و ارائه کدملی، فقط فرانشیز بیمه را پرداخت کرد.
روش مستقیم یا آفلاین مربوط به مراکز درمانی است که قراردادی با شرکت بیمه ندارند. در نتیجه، بیمه‌گذار تمامی هزینه‌ها را پرداخت می‌کند. بعد از آن باید مستقیما به شعبه مورد نظر شرکت بیمه برود و اسناد و مدارک مورد نیاز را ارائه کند تا پس از بررسی و تایید، هزینه‌های درمانی بعد از کسر فرانشیز تا سقف مشخص به حسابش واریز شود. 

چگونه از بیمه تکمیلی استفاده کنیم؟