سیاست استفاده از کوکی
بیمه‌بازار، به منظور بهبود تجربه کاربران و بهینه‌سازی ارتباط با آنها، از کوکی استفاده می‌کند. با زدن دکمه «پذیرش همه» و بستن این پیام، با جمع‌آوری کوکی موافقت می‌کنید.
کوکی‌های ضروری
از این کوکی‌ها برای امنیت وب‌سایت و کارکردهای پایه‌ای آن استفاده می‌شود. بدون پذیرش این کوکی‌ها وب‌سایت قادر به کار کردن نخواهد بود.
کوکی‌های کاربردی
این کوکی‌های به انجام ویژگی‌های خاصی مانند به اشتراک‌گذاری محتوای وب‌سایت در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی کمک می‌کنند.
کوکی‌های تجزیه تحلیلی
این کوکی‌های برای درک نحوه تعامل بازدیدکنندگان با وب‌سایت استفاده می‌شوند.
کوکی‌های تبلیغاتی
این کوکی‌های برای ارائه تبلیغات سفارشی بر اساس صفحاتی که قبلاً بازدید کرده‌اید استفاده می‌شوند.
جزئیات
health

بیمه درمان تکمیلی سرمد

بیمه موردنظر خود را انتخاب کنید.

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

توضیحات شرکت

بیمه سرمد
بیمه سرمد
رتبه رضایتمندی
3
دیدگاه کاربران
زمان پاسخگویی
رتبه رضایت مشتریان
سطح توانگری

بیمه درمان تکمیلی سرمد

شرکت بیمه سرمد از جمله شرکت‌هایی است که بیمه تکمیلی گروهی صادر می‌کند. سازمان‌ها و شرکت‌های مختلف می‌توانند برای بیمه‌ کارکنان خودشان از بیمه درمان تکمیلی سرمد استفاده کنند. اگر قصد خرید بیمه تکمیلی سرمد را دارید، در این مطلب، اطلاعات لازم درباره خرید، پوشش‌ها و قیمت بیمه سرمد را با شما به اشتراک می‌گذاریم.

استعلام بیمه درمان تکمیلی سرمد

برای استعلام قیمت بیمه تکمیلی سرمد باید تعداد کارکنان و بازه سنی آن‌ها را داشته باشید. با داشتن این اطلاعات، می‌توانید نرخ حق بیمه، پوشش‌های درخواستی و سقف تعهدات شرکت بیمه را در سایت بیمه بازار مشاهده کنید.

محاسبه بیمه سرمد

نکته مهم در خرید بیمه تکمیلی، محاسبه دقیق قیمت آن است. قیمت بیمه تکمیلی سرمد به تعداد خدمات درمانی و پزشکی تحت پوشش، سقف تهعدات و میانگین سن متقاضیان بیمه بستگی دارد. هرچقدر سن متقاضیان بیمه بیشتر باشد، هزینه بیمه هم بیشتر می‌شود. به‌علاوه، وضعیت جسمی افراد هم در قیمت نهایی تاثیر می‌گذارد. اگر شرایط جسمی خاصی دارید، باید هزینه بیشتری برای خرید بیمه درمان تکمیلی سرمد پرداخت کنید.

پوشش‌های بیمه درمان تکمیلی سرمد

شرکت بیمه سرمد هزینه‌های مربوط به بستری، جراحی در بیمارستان و مراکز جراحی محدود، جراحی‌های کوتاه‌‌مدت با ۶ ساعت بستری، هزینه‌های آنژیوگرافی قلب و انواع سنگ‌شکن را پرداخت می‌کند. 

اگر از شرکت بیمه سرمد، بیمه تکمیلی بخرید، این خدمات جزو پوشش‌های اصلی بیمه تکمیلی سرمد هستند. موارد زیر در دسته پوشش‌های اضافی قرار می‌گیرند و برای افزودن آن‌ها به قرارداد بیمه باید هزینه بیشتری پرداخت کنید.

 • هزینه‌های زایمان طبیعی و سزارین تا ۳۰ درصد سقف تعهدات سالیانه

 • هزینه‌های درمان نازایی و تشخیص ناهنجاری‌های جنین

 • هزینه‌های سونوگرافی، ماموگرافی، رادیوتراپی، انواع اسکن، انواع سیتی‌اسکن، انواع آندوسکوپی، ام‌آرآی، اکوکاردیوگرافی با سقف حداکثر ۱۰ درصد تعهد پایه سالیانه

 • هزینه‌های تست ورزش، نوار عضله، نوار عصب، نوار مغز، آنژیوگرافی چشم تا سقف تعهد ۵ درصد از تعهد پایه

 • هزینه‌های رفع عیوب انکساری چشم

 • هزینه‌های جراحی‌های مجاز سرپایی مثل شکستگی، گچ‌گیری، ختنه، بخیه، کرایوتراپی، اکسیزیون لیپوم، تخلیه کیست و لیزر درمانی

 • هزینه تهیه اعضا طبیعی بدن برای گروه‌های بالای ۱۰ هزار نفر

 • ارائه پوشش بیمه‌ای برای خطرات طبیعی (به جز زلزله) با حق بیمه اضافی به میزان ۵ درصد حق بیمه پوشش‌های اخذشده

 • اعمال جراحی مجاز سرپایی

 • هزینه‌های ویزیت و داروهای مازاد بر لیست بیمه

پوشش دندان‌پزشکی بیمه تکمیلی سرمد

شرکت بیمه سرمد ۱۰ درصد از هزینه‌های دندان‌پزشکی را پرداخت می‌کند. به این نکته توجه کنید که پوشش‌های دندان‌پزشکی این شرکت شامل درمان ریشه و روکش، ترمیم، بروساژ، جرم‌گیری، کشیدان دندان‌ها و پر کردن است. نکته دیگر اینکه هزینه‌های دندان‌پزشکی با توجه به تعرفه خدمات دندان‌پزشکی مشخص می‌شود. این تعرفه سالیانه است و سندیکای بیمه‌گران ایران آن را تنظیم می‌کند.

شرایط خرید آنلاین بیمه تکمیلی سرمد

برای تهیه بیمه تکمیلی گروهی سرمد، باید به صورت گروهی اقدام کنید. اگر سازمان یا شرکت شما حداقل ۵۰ نفر کارمند دارد، می‌توانید برای خرید بیمه درمان تکمیلی سرمد اقدام کنید. علاوه‌بر تعداد، سن کارمندان هم اهمیت دارد. شما باید حداکثر ۶۰ سال سن داشته باشند. کسانی که کمتر از ۶۰ سال هستند، باید حق بیمه اضافی پرداخت کنند. مبلغ حق بیمه اضافی برای افراد بین ۶۰ تا ۷۰ سال، ۵۰ درصد است. افراد بالای ۷۰ سال هم باید ۱۰۰ درصد حقه بیمه اضافی  را پرداخت کنند

فرانشیز و دوره انتظار بیمه تکمیلی سرمد

بیمه سرمد هم مثل انواع بیمه تکمیلی، دوره انتظار دارد. در این زمان، شما نمی‌توانید از خدمات بیمه برای پرداخت هزینه‌های بیمارستانی استفاده کنید. دوره انتظار بیمه تکمیلی گروهی سرمد برای پرداخت هزینه‌های زایمان ۹ ماه و برای پرداخت هزینه‌های جراحی ۳ ماه است. 

نکته مهم این است که هر چقدر تعداد متقاضیان بیمه بیشتر باشد، دوره انتظار هم کمتر می‌شود. درباره فرانشیز باید بگوییم که منظور از فرانشیز، سهم شما در پرداخت هزینه‌های درمان است. حداقل فرانشیز بیمه سرمد ۳۰ درصد هزینه‌های درمان مورد تعهد است. در صورتی‌که گروه شما کمتر از ۱۰۰۰ نفر باشد، ۱۰ درصد از فرانشیز از هزینه‌های بیمه‌گر اول کم می‌شود.

مراکز طرف قرارداد با بیمه درمان تکمیلی سرمد

هنگام خرید بیمه تکمیلی، باید به تعداد و پراکندگی مراکز طرف قرارداد دقت کنید. در حال حاضر، شرکت بیمه سرمد با ۸۸ بیمارستان، ۷۵ مرکز دندان‌پزشکی، ۴۰ فیزیوتراپی و ۷۰ مرکز آزمایشگاهی در تهران قرارداد دارد.

استثنائات بیمه تکمیلی سرمد

استثنائات بیمه سرمد شامل موارد زیر هستند. به بیان دیگر، شرکت بیمه هزینه عمل‌های زیر را پرداخت نمی‌کند.

 • عمل‌های جراحی زیبایی و لوازم بهداشتی و آرایشی که مصرف دارویی ندارند

 • رفع عیوب مادرزادی و هزینه‌های مربوط به معلولیت ذهنی و ازکارافتادگی

 • سقط جنین

 • ترک اعتیاد

 • خودکشی و اعمال مجرمانه

 • حوادث طبیعی مثل سیل، زلزله و آتشفشان، جنگ، شورش، اغتشاش، بلوا، اعتصاب، قیام، آشوب و کودتا

 • اقدامات حیاطی مقامات نظامی و انتظامی

 • فعل و انفعلات هسته‌ای

 • هزینه اتاق خصوصی

 • هزینه همراه بیماران بین ۷ تا ۷۰ سال

 • جنون

دریافت خسارت بیمه تکمیلی سرمد

برای دریافت خسارت بیمه درمان تکمیلی سرمد می‌توانید به ۲ روش عمل کنید. در صورتی‌که می‌خواهید به مراکز درمانی طرف قرارداد با شرکت بیمه بروید، به معرفی‌نامه شرکت بیمه احتیاج دارید. برای دریافت معرفی‌نامه، باید به دفتر مرکزی بیمه سرمد یا یکی از شعبه‌های آن مراجعه کنید. در صورتی‌که مرکز درمانی با شرکت بیمه پایه هم قرارداد داشته باشد، شما لازم نیست هزینه‌ای پرداخت کنید. البته فراموش نکنید که شرکت بیمه فقط تا سقف تهعداتش هزینه‌ها را پرداخت می‌کند. بنابراین، اگر هزینه خدمات پزشکی بیشتر از سقف تهعدات بیمه تکمیلی باشد، پرداخت بقیه هزینه‌های درمان به عهده شماست.

در روش دوم، مرکز درمانی با شرکت بیمه سرمد قرارداد ندارد. در این حالت، شما هزینه‌های درمان را پرداخت می‌کنید و سپس با مدارک پزشکی و فاکتور مهرشده به واحد خسارت شرکت بیمه می‌روید. شرکت بیمه براساس تعرفه وزارت بهداشت، مبلغ خسارت را به حساب شما واریز می‌کند. نکته مهم اینکه، با خرید بیمه درمان تکمیلی سرمد، می‌توانید معرفی‌نامه خودتان را به شکل آنلاین دریافت کنید.

خرید بیمه تکمیلی سرمد از بیمه‌بازار

اگر قصد خرید بیمه تکمیلی سرمد را دارید، کافی است تعداد افراد متقاضی بیمه، سن و مشخصات آن‌ها را وارد کنید. بعد از مشاهده سقف‌ تعهدات و انواع پوشش‌ها، کارشنا‌س‌های بیمه‌بازار با شما تماس می‌گیرند و در خصوص انتخاب بهترین بیمه به شما کمک می‌کنند. در نهایت، قرارداد بیمه تکمیلی گروهی شما بسته می‌شود و بعد از دوره انتظار می‌توانید از خدمات بیمه تکمیلی استفاده کنید.

صفحات مرتبط:

بیمه عمر سرمد

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید

سوالات متداول

بیمه تامین اجتماعی به عنوان بیمه پایه شناخته می‌شود و فقط بخش کمی از هزینه‌های درمان را جبران می‌کند. بنابراین، برای جبران سایر هزینه‌های درمانی، بهتر است بیمه تکمیلی تهیه کنیم.  از این رو به تامین اجتماعی، بیمه پایه و به طرح‌های درمانی که شرکت‌های بیمه می‌فروشند؛ بیمه تکمیلی می‌گویند تا کامل کننده بیمه پایه باشد. 

بیمه تکمیلی چه فرقی با بیمه تامین اجتماعی دارد؟

بیمه‌های تکمیلی عموما به صورت گروهی و سازمانی ارائه می‌شوند. اما برخی شرکت‌های بیمه، طرح‌های بیمه تکمیلی انفرادی را نیز ارائه می‌دهند. این نوع از بیمه تکمیلی برای کسانی است که یا بیمه پایه ندارند یا نمی‌توانند بیمه تکمیلی را به صورت گروهی و سازمانی تهیه کنند.

بیمه تکمیلی انفرادی چیست؟

در بیمه تکمیلی انفرادی همه‌چیز از جمله هزینه، به صورت کلی، به طرحی بستگی دارد که از سوی متقاضی خریداری می‌شود. 

هزینه بیمه تکمیلی انفرادی چه تفاوتی با بیمه تکمیلی گروهی و سازمانی دارد؟

هر شرکت بیمه‌ای با توجه به سیاست‌های داخلی خودش برای طرح‌های مختلف بیمه اقدام می‌کند. از آنجا که درصد ریسک جبران هزینه‌ها در بیمه‌های تکمیلی بالاست؛ شرکت‌های محدودی حاضر می‌شوند تا بیمه تکمیلی انفرادی را ارائه کنند. 

چرا طرح انفرادی بیمه تکمیلی از سوی همه شرکت‌های بیمه ارائه نمی‌شود؟

فرانشیز درصدی از هزینه‌های درمان است که شخص بیمه شده باید پرداخت کند. مابقی هزینه‌ها بر عهده شرکت بیمه است که جبران کند. 

فرانشیز چیست؟

خیر، چون طرح‌های بیمه تکمیلی انفرادی به صورت یک پکیج کلی فروخته می‌شود؛ نمی‌توان یک یا چند پوشش آن را حذف کرد یا تغییر داد. حتی اگر استفاده نکردن از آن پوشش برای بیمه‌گذار قطعی باشد. مثل انتخاب پوششی که هزینه‌های زایمان را هم جبران می‌کند اما خریدار آن نوع پوشش آقاست و امکان استفاده از آن را ندارد. 

آیا امکان ویرایش پوشش در طرح‌ بیمه تکمیلی انفرادی وجود دارد تا هزینه کمتری پرداخت شود ؟ 

بیمه‌های تکمیلی از زمانی که صادر می‌شوند قابل استفاده هستند. به بیانی دیگر، از ساعت ۲۴ روزی که بیمه تکمیلی صادر شود می‌توان از آن استفاده کرد. به جز یک سری خدمات که نیاز به گذراندن دوره انتظار دارند.

تنها مرحله‌ای که ممکن است روند صدور بیمه تکمیلی را به تاخیر بیاندازد؛ تایید پرسشنامه‌ تکمیل شده‌ای است که پزشک معتمد شرکت بیمه باید آن را امضا کند. پس از تایید این پزشک، بیمه‌نامه صادر می‌شود و قابل استفاده است.

دقیقا از چه زمانی می‌توانیم برای گرفتن هزینه‌های درمان در بیمه‌های تکمیلی اقدام کنیم؟

دوره انتظار مربوط به برخی پوشش‌ها در بیمه تکمیلی است که بعد از صدور بیمه‌نامه امکان استفاده بلافاصله از آن وجود ندارد که بسته به نوع آن، باید بعد از طی شدن ۳ ، ۶ یا ۹ ماه از زمان صدور صبر کنیم تا اجازه استفاده را به دست بیاوریم. در این مدت، هزینه پوشش‌های دوره انتظار بر عهده بیمه‌گذار است و شرکت بیمه، هزینه‌ای را جبران نمی‌کند.

برخی از پوشش‌های مربوط به دوره انتظار ۳ ماهه: بیماری‌های مزمن، هزینه‌های جراحی و بستری در بیمارستان و....
برخی از پوشش‌های مربوط به دوره انتظار بیشتر از ۳ ماه: هزینه‌های مربوط به زایمان برای خانم‌ها و نازایی برای خانم‌ها و آقایان و.....
 

دوره انتظار در بیمه تکمیلی مربوط به کدام خدمات است؟

از طریق دو روش مستقیم و غیر مستقیم می‌توان از بیمه تکمیلی استفاده کرد. 
در روش غیر مستقیم یا آنلاین می‌توان با مراجعه به مراکز طرف قرارداد با شرکت بیمه تکمیلی و ارائه کدملی، فقط فرانشیز بیمه را پرداخت کرد.
روش مستقیم یا آفلاین مربوط به مراکز درمانی است که قراردادی با شرکت بیمه ندارند. در نتیجه، بیمه‌گذار تمامی هزینه‌ها را پرداخت می‌کند. بعد از آن باید مستقیما به شعبه مورد نظر شرکت بیمه برود و اسناد و مدارک مورد نیاز را ارائه کند تا پس از بررسی و تایید، هزینه‌های درمانی بعد از کسر فرانشیز تا سقف مشخص به حسابش واریز شود. 

چگونه از بیمه تکمیلی استفاده کنیم؟