health

بیمه درمان تکمیلی کارآفرین

بیمه موردنظر خود را انتخاب کنید.

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

توضیحات شرکت

بیمه کارآفرین
بیمه کارآفرین
رتبه رضایتمندی
3
دیدگاه کاربران
زمان پاسخگویی
رتبه رضایت مشتریان
سطح توانگری

بیمه درمان تکمیلی کارآفرین

شرکت بیمه کارآفرین از جمله شرکت‌هایی است که بیمه تکمیلی گروهی و خانوادگی صادر می‌کند. این شرکت حدود ۵۵ شعبه و ۱۹۰۰ نمایندگی در شهرها و استان‌های مختلف دارد و علاوه‌بر بیمه تکمیلی، بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه هم دارد. اگر نگران هزینه‌های بیمارستان مثل عمل‌های جراحی، جراحی‌های سرپائی، زایمان و هزینه دندان‌پزشکی هستید، می‌توانید از بیمه درمان تکمیلی کارآفرین استفاده کنید.

شرایط خرید بیمه تکمیلی کارآفرین

برای خرید بیمه درمان تکمیلی کارآفرین باید به صورت گروهی اقدام کنید. به‌علاوه، برای تهیه این بیمه به بیمه‌ پایه احتیاج ندارید. اگر اعضای خانواده یا کارمندان شرکت شما کمتر از ۷۰ سال سن دارند و بیمه پایه ندارند، می‌توانند برای تهیه بیمه کارآفرین اقدام کنند. نکته مهم اینکه کسانی که بین ۶۰ تا ۷۰ سال هستند، باید معادل ۵۰ درصد اضافه سن پرداخت کنند. 

شرکت کارآفرین برای نوزادان هم بیمه تکمیلی صادر می‌کند. شما می‌توانید تا ۳۰ روز بعد از تولد نوزاد، مشخصات او را برای شرکت بیمه ارسال کنید و فرزندتان را بیمه کنید. نکته دیگر اینکه اگر بیمه‌شده‌های مرد در مدت زمان قرارداد بیمه ازدواج کنند، ۳۰ روز فرصت دارند که برای همسرشان هم بیمه بگیرند. اگر بیمه‌گذار فوت کند، در صورتی‌که خانواده او حق بیمه را پرداخت کنند، قرارداد بیمه تا پایان زمان قرارداد معتبر خواهد بود.

استعلام بیمه تکمیلی کارآفرین

اولین مرحله در خرید بیمه تکمیلی کارآفرین، استعلام قیمت بیمه تکمیلی در بیمه بازار است. برای این کار باید تعداد افراد بیمه‌شده و بازه سنی آن‌ها را در سایت مشخص کنید. بعد از ارائه لیست متقاضیان بیمه، اطلاعات مربوط به پوشش‌ها و تعهدات انتخابی شما نشان داده می‌شوند. در این مرحله می‌توانید شرایط و قیمت بیمه تکمیلی کارآفرین را با بقیه شرکت‌های بیمه مقایسه کنید. اگر در این مرحله سوالی داشتید، کافی است با کارشناس‌های بیمه بازار صحبت کنید.

محاسبه بیمه درمان تکمیلی کارآفرین

قیمت بیمه تکمیلی  با توجه به تعداد خدمات درمانی و پزشکی، سقف تعهدات بیمه‌نامه، سن متقاضیان بیمه و وضعیت سلامت آن‌ها مشخص می‌شود. هر چقدر سن متقاضی بیمه بیشتر باشد یا شرایط جسمی خاصی داشته باشد، نرخ حق بیمه هم بیشتر می‌شود. 

برای اطلاع از قیمت دقیق بیمه تکمیلی باید تعداد پوشش‌های درمانی و میزان تعهدات را مشخص کنید. در صورتی‌که تعداد اعضای گروه شما زیاد باشد، می‌توانید هزینه کمتری برای خرید بیمه تکمیلی کارآفرین پرداخت کنید.

پوشش‌های بیمه تکمیلی کارآفرین

با خرید بیمه تکمیلی کارآفرین می‌توانید هزینه خدمات بیمارستانی زیر را از شرکت بیمه دریافت کنید:

 • هزینه‌های بستری، جراحی عمومی و تخصصی، انواع سنگ‌شکن، شیمی‌درمانی، رادیوتراپی، آنژیوگرافی قلب،

 • هزینه‌های جراحی مربوط به سرطان، مغز و اعصاب مرکزی و نخاع، پیوند ریه، پیوند کبد، پیوند کلیه، پیوند مغز استخوان و قلب

 • جبران هزینه زایمان به صورت طبیعی و سزارین

 • هزینه‌های نازایی و ناباروری شامل عمل‌های جراحی IUI ITSC، ZIFT GIFT، میکرواینجکشن و IVF

 • پرداخت هزینه‌های پاراکلینیکی نوع اول شامل سونوگرافی، ماموگرافی، انواع اسکن، انواع سی‌تی‌اسکن، آندوسکوپی، MRI، اکوکاردیوگرافی، استرس اکو، دانسیتومتری

 • جبران هزینه‌های پاراکلینیکی نوع دوم شامل تست ورزش، تست آلرژی، تست تنفسی، نوار عضله، نوار عصب، نوار مغز، نوار مثانه، شنوایی‌سنجی، بینایی‌سنجی، هولترمانیتورینگ قلب و آنژیوگرافی چشم

 • پرداخت هزینه جراحی‌های مجاز سرپایی مثل ختنه، شکسته‌بندی، گچ‌گیری، کرایوتراپی، اکسیزیون لیپوم، رادیوگرافی، نوار قلب و فیزیوتراپی

 • جبران هزینه رفع عیوب انکساری چشم به میزان ۳ دیوپتر یا بیشتر با تایید پزشک بیمه

 • پرداخت هزینه ویزیت، دارو و خدمات اورژانس در موارد غیربستری

 • پرداخت هزینه عینک طبی و لنز تماس طبی

 • جبران هزینه خرید سمعک

 • جبران هزینه‌های دندان‌پزشکی

 • ارائه هزینه انتقال بیمار با آمبولانس به اورژانس‌های داخل شهری و بین شهری

استثنائات بیمه درمان تکمیلی کارآفرین

هر شرکت بیمه‌ای مجموعه‌ای از استثنائات دارد. به بیان دیگر، شرکت بیمه هزینه‌ای برای این جبران این خسارت‌ها پرداخت نمی‌کند. در صورتی‌که انجام بعضی از عمل‌های زیر مثل عمل زیبایی جنبه درمانی داشته باشند، می‌توانید برای پرداخت هزینه آن از بیمه تکمیلی استفاده کنید. استثنائات بیمه تکمیلی کارآفرین شامل موارد زیر هستند:

 • عمل‌های جراحی زیبایی

 • عیوب مادرزادی

 • سقط جنین

 • ترک اعتیاد

 • هزینه‌های درمانی ناشی از خودکشی و اعمال مجرمانه

 • هزینه‌های درمانی ناشی از حوادث طبیعی مثل سیل، زلزله و آتش‌فشان

 • هزینه‌های درمانی ناشی از جنگ، شورش، اغتشاش و قیام

 • هزینه‌های درمانی ناشی از فعال و انفعالات هسته‌ای

 • هزینه اتاق خصوصی (مگر در موارد ضروری به تشخیص پزشک معالج و تایید پزشک معتمد)

 • هزینه همراهان بیمار بین ۷ تا ۷۰ سال

 • جنون

 • جراحی لثه

 • هزینه خرید لوازم بهداشتی و آرایشی

 • هزینه‌های درمانی معلولیت ذهنی و ازکارفتادگی

 • عمل جراحی روی عصب دندانی

 • عمل‌های جراحی روی ستون فقرات، مغز، نخاع و جمجمه

خرید آنلاین بیمه درمان تکمیلی کارآفرین از بیمه بازار

برای خرید بیمه تکمیلی کارآفرین لازم نیست به نمایندگی بیمه مراجعه کنید، بلکه می‌توانید همه مراحل آن را به صورت آنلاین و در خانه یا دفتر کارتان هم انجام دهید. در ابتدا، سن متقاضیان بیمه و اسم شرکت بیمه را وارد کنید و لیست پوشش‌های شرکت بیمه را ببینید. در این مرحله، درخواست مشاوره را ثبت می‌کنید. کارشناس‌های بیمه بازار با شما تماس می‌گیرند و به شما در انتخاب بهترین پوشش‌ها کمک می‌کنند. آخرین مرحله هم عقد قرار بیمه است.

تخفیف‌های بیمه تکمیلی کارآفرین

اگر اعضای سازمان و شرکت شما بیشتر از ۲۵۰ نفر باشند، می‌توانید از تخفیف‌های بیمه درمان تکمیلی کارآفرین استفاده کنید. همچنین، گروه‌های بالای ۱۰۰۰ نفر هم می‌توانند هزینه کمتری برای خرید بیمه تکمیلی پرداخت کنند.

دوره انتظار بیمه تکمیلی کارآفرین

بعد از خرید بیمه درمان تکمیلی کارآفرین، باید مدت زمان مشخصی منتظر بمانید. به این زمان، دوره انتظار می‌گویند. اگر در دوره انتظار از خدمات بیمارستانی استفاده کنید، شرکت بیمه هزینه آن را پرداخت نمی‌کند. اگر بیمه تکمیلی سازمانی بخرید و اعضای سازمان زیاد باشند، امکان حذف دوره انتظار از بیمه‌نامه وجود دارد.

تمدید بیمه درمان تکمیلی کارآفرین

به‌طور کلی، قرارداد بیمه تکمیلی کارآفرین ۱ سال اعتبار دارد. بعد از پایان تاریخ قرارداد، شرکت بیمه هزینه‌های درمانی و خسارت‌ها را پرداخت نمی‌کند. اگر قبل از تاریخ انقضای تعهدات، قرارداد بیمه خودتان را تمدید کنید، می‌توانید از خدمات بیمه تکمیلی برای پرداخت هزینه‌های بیمارستانی استفاده کنید.

دریافت خسارت بیمه درمان گروهی کارآفرین

بعد از وقوع خسارت یا مراجعه به بیمارستان، برای ارائه مدارک و دریافت هزینه‌های بیمارستان ۹۰ روز فرصت دارید. برای اینکه شرکت بیمه کارآفرین هزینه خدمات بیمارستانی شما را پرداخت کند، باید مدارک مربوط به آن خدمات را به بیمه ارائه کنید. این مدارک گزارش رادیولوژی، گزارش سونوگرافی، تاییدیه پزشک معتمد، عکس‌های دندان‌پزشکی، پانورکس، عکس OPG قبل و بعد از درمان و هرگونه مدارک مربوط به فرایند درمان هستند.

صفحات مرتبط:

بیمه عمر کارآفرین

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید

سوالات متداول

بیمه تامین اجتماعی به عنوان بیمه پایه شناخته می‌شود و فقط بخش کمی از هزینه‌های درمان را جبران می‌کند. بنابراین، برای جبران سایر هزینه‌های درمانی، بهتر است بیمه تکمیلی تهیه کنیم.  از این رو به تامین اجتماعی، بیمه پایه و به طرح‌های درمانی که شرکت‌های بیمه می‌فروشند؛ بیمه تکمیلی می‌گویند تا کامل کننده بیمه پایه باشد. 

بیمه تکمیلی چه فرقی با بیمه تامین اجتماعی دارد؟

بیمه‌های تکمیلی عموما به صورت گروهی و سازمانی ارائه می‌شوند. اما برخی شرکت‌های بیمه، طرح‌های بیمه تکمیلی انفرادی را نیز ارائه می‌دهند. این نوع از بیمه تکمیلی برای کسانی است که یا بیمه پایه ندارند یا نمی‌توانند بیمه تکمیلی را به صورت گروهی و سازمانی تهیه کنند.

بیمه تکمیلی انفرادی چیست؟

در بیمه تکمیلی انفرادی همه‌چیز از جمله هزینه، به صورت کلی، به طرحی بستگی دارد که از سوی متقاضی خریداری می‌شود. 

هزینه بیمه تکمیلی انفرادی چه تفاوتی با بیمه تکمیلی گروهی و سازمانی دارد؟

هر شرکت بیمه‌ای با توجه به سیاست‌های داخلی خودش برای طرح‌های مختلف بیمه اقدام می‌کند. از آنجا که درصد ریسک جبران هزینه‌ها در بیمه‌های تکمیلی بالاست؛ شرکت‌های محدودی حاضر می‌شوند تا بیمه تکمیلی انفرادی را ارائه کنند. 

چرا طرح انفرادی بیمه تکمیلی از سوی همه شرکت‌های بیمه ارائه نمی‌شود؟

فرانشیز درصدی از هزینه‌های درمان است که شخص بیمه شده باید پرداخت کند. مابقی هزینه‌ها بر عهده شرکت بیمه است که جبران کند. 

فرانشیز چیست؟

خیر، چون طرح‌های بیمه تکمیلی انفرادی به صورت یک پکیج کلی فروخته می‌شود؛ نمی‌توان یک یا چند پوشش آن را حذف کرد یا تغییر داد. حتی اگر استفاده نکردن از آن پوشش برای بیمه‌گذار قطعی باشد. مثل انتخاب پوششی که هزینه‌های زایمان را هم جبران می‌کند اما خریدار آن نوع پوشش آقاست و امکان استفاده از آن را ندارد. 

آیا امکان ویرایش پوشش در طرح‌ بیمه تکمیلی انفرادی وجود دارد تا هزینه کمتری پرداخت شود ؟ 

بیمه‌های تکمیلی از زمانی که صادر می‌شوند قابل استفاده هستند. به بیانی دیگر، از ساعت ۲۴ روزی که بیمه تکمیلی صادر شود می‌توان از آن استفاده کرد. به جز یک سری خدمات که نیاز به گذراندن دوره انتظار دارند.

تنها مرحله‌ای که ممکن است روند صدور بیمه تکمیلی را به تاخیر بیاندازد؛ تایید پرسشنامه‌ تکمیل شده‌ای است که پزشک معتمد شرکت بیمه باید آن را امضا کند. پس از تایید این پزشک، بیمه‌نامه صادر می‌شود و قابل استفاده است.

دقیقا از چه زمانی می‌توانیم برای گرفتن هزینه‌های درمان در بیمه‌های تکمیلی اقدام کنیم؟

دوره انتظار مربوط به برخی پوشش‌ها در بیمه تکمیلی است که بعد از صدور بیمه‌نامه امکان استفاده بلافاصله از آن وجود ندارد که بسته به نوع آن، باید بعد از طی شدن ۳ ، ۶ یا ۹ ماه از زمان صدور صبر کنیم تا اجازه استفاده را به دست بیاوریم. در این مدت، هزینه پوشش‌های دوره انتظار بر عهده بیمه‌گذار است و شرکت بیمه، هزینه‌ای را جبران نمی‌کند.

برخی از پوشش‌های مربوط به دوره انتظار ۳ ماهه: بیماری‌های مزمن، هزینه‌های جراحی و بستری در بیمارستان و....
برخی از پوشش‌های مربوط به دوره انتظار بیشتر از ۳ ماه: هزینه‌های مربوط به زایمان برای خانم‌ها و نازایی برای خانم‌ها و آقایان و.....
 

دوره انتظار در بیمه تکمیلی مربوط به کدام خدمات است؟

از طریق دو روش مستقیم و غیر مستقیم می‌توان از بیمه تکمیلی استفاده کرد. 
در روش غیر مستقیم یا آنلاین می‌توان با مراجعه به مراکز طرف قرارداد با شرکت بیمه تکمیلی و ارائه کدملی، فقط فرانشیز بیمه را پرداخت کرد.
روش مستقیم یا آفلاین مربوط به مراکز درمانی است که قراردادی با شرکت بیمه ندارند. در نتیجه، بیمه‌گذار تمامی هزینه‌ها را پرداخت می‌کند. بعد از آن باید مستقیما به شعبه مورد نظر شرکت بیمه برود و اسناد و مدارک مورد نیاز را ارائه کند تا پس از بررسی و تایید، هزینه‌های درمانی بعد از کسر فرانشیز تا سقف مشخص به حسابش واریز شود. 

چگونه از بیمه تکمیلی استفاده کنیم؟