سیاست استفاده از کوکی
بیمه‌بازار، به منظور بهبود تجربه کاربران و بهینه‌سازی ارتباط با آنها، از کوکی استفاده می‌کند. با زدن دکمه «پذیرش همه» و بستن این پیام، با جمع‌آوری کوکی موافقت می‌کنید.
کوکی‌های ضروری
از این کوکی‌ها برای امنیت وب‌سایت و کارکردهای پایه‌ای آن استفاده می‌شود. بدون پذیرش این کوکی‌ها وب‌سایت قادر به کار کردن نخواهد بود.
کوکی‌های کاربردی
این کوکی‌های به انجام ویژگی‌های خاصی مانند به اشتراک‌گذاری محتوای وب‌سایت در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی کمک می‌کنند.
کوکی‌های تجزیه تحلیلی
این کوکی‌های برای درک نحوه تعامل بازدیدکنندگان با وب‌سایت استفاده می‌شوند.
کوکی‌های تبلیغاتی
این کوکی‌های برای ارائه تبلیغات سفارشی بر اساس صفحاتی که قبلاً بازدید کرده‌اید استفاده می‌شوند.
جزئیات
health

بیمه درمان تکمیلی دی

بیمه موردنظر خود را انتخاب کنید.

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

توضیحات شرکت

بیمه دی
بیمه دی
رتبه رضایتمندی
5
دیدگاه کاربران
زمان پاسخگویی
رتبه رضایت مشتریان
سطح توانگری

بیمه درمان تکمیلی دی

حتما نام بیمه درمان تکمیلی دی را در حوزه مراقبت‌های بهداشتی شنیده‌اید. این بیمه تکمیلی یکی از گزینه‌های اصلی کسانی‌ست که تصمیم دارند یک پوشش جامع بیمه و سلامتی داشته باشند. پوشش‌های اضافی با پرداخت حق بیمه‌ی بیشتر، قیمت مناسب و تنوع خدمات بیمه تکمیلی دی از مزایایی است که این گزینه را به یک انتخاب درست تبدیل می‌کند. بیمه درمان تکمیلی دی را به دو صورت گروهی (اگر صاحب شرکت یا کارمند شرکتی هستید) و انفرادی (برای خود یا خانواده‌تان) می‌توانید تهیه کنید. سقف تعهداتی که برای بیمه انتخاب می‌کنید و نوع پوشش آن، معیارهای تعیین کننده قیمت بیمه تکمیلی دی هستند. 

مزایای خرید بیمه درمان تکمیلی دی

خرید بیمه درمان تکمیلی به عنوان بیمه‌ای که برنامه‌ریزی طولانی مدت سلامتی‌تان را به آن بسپارید، به چند دلیل، گزینه‌ای کاملا به‌صرفه است.

۱. مراکز طرف قرارداد بیمه تکمیلی دی

حدود ۹۷۰۰ مرکز درمانی طرف قرارداد با بیمه درمان تکمیلی دی که در سراسر کشور پراکندگی کارآمدی دارد باعث شده در هر لحظه و هرجایی بتوانید به راحتی از آن استفاده کنید. ۶۵۰ بیمارستان طرف قرارداد، ۱۶۰۰ داروخانه، ۲۰۷ دندانپزشکی، ۵۲۰ درمانگاه و… بخشی از این گستردگی هستند.

۲. پوشش‌های اضافی بیمه درمان تکمیلی دی

با پرداخت حق بیمه اضافی می‌توانید سقف تعهدات این بیمه را افزایش دهید. افزایش سقف تعهدات اعمال جراحی مربوط به سرطان مغز و اعصاب مرکزی و نخاع، پیوند ریه، پیوند کبد، عمل قلب، پیوند کلیه، پیوند مغز استخوان، تا ۵۰ درصد افزایش هزینه‌های زایمان اعم از طبیعی و سزارین، افزایش سقف پوشش هزینه‌های درمان ناباروری و نازایی، افزایش ۱۰ درصدی جبران هزینه‌های رفع عیوب انکساری چشم، افزایش ۵ درصدی سقف تعهدات برای هزینه خرید سمعک، افزایش ۱۰ درصدی سقف تعهدات پوشش هزینه‌های اعمال جراحی سرپایی از شکستگی تا لیزر درمانی، ۲ درصد افزایش جبران هزینه‌های خرید اوروتز، افزایش ۵۰ درصدی سقف تعهدات پوشش هزینه‌های مربوط به جنین و بیماری‌ها و ناهنجاری‌های جنین، افزایش ۱۰ درصدی جبران هزینه‌های دندانپزشکی، پوشش‌های اضافی بیمه درمان تکمیلی دی را شامل می‌شوند.

۳. گستردگی جبران هزینه‌های پاراکلینیکی

بیمه درمان تکمیلی دی جبران هزینه‌های تعداد زیادی از درمان‌های پاراکلینیک را به عهده می‌گیرد.

جبران هزینه‌های خدمات آزمایشگاهی شامل آزمایش‌های تشخیص پزشکی، رادیوگرافی، پاتولوژی یا آسیب شناسی و ژنتیک پزشکی، فیزیوتراپی و نوار قلب، با سقف تعهد ۱۰ درصد سالیانه.

جبران هزینه‌های تست آلرژی، تست ورزش، تست تنفسی اسپیرومتری، نوار عصب، نوار عضله، نوار مغز، نوار مثانه (سیستومتری یا سیستوگرام)، بینایی سنجی، شنوایی‌ سنجی، آنژیوگرافی چشم، هولتر مانیتورینگ قلب، با سقف تعهد ۱۰ درصد تعهد پایه سالیانه برای هر نفر.

جبران هزینه‌های ویزیت و دارو، خدمات اورژانس غیر بستری تا سقف ۵ درصد تعهد.

جبران هزینه‌های ماموگرافی، سونوگرافی، انواع اسکن و ام آر آی، انواع آندوسکوپی، اکوکاردیوگرافی استرس اکو، دانسیتومتری تا حداکثر ۲۰ درصد تعهد پایه سالیانه برای هر بیمه شده.

جبران هزینه‌های دندان‌پزشکی حداکثر تا میزان ۱۰ ‌درصد سقف تعهد پایه سالیانه برای هر بیمه‌ شده.

هزینه‌های دندان‌پزشکی براساس تعرفه‌ای محاسبه و پرداخت می‌شود که سالانه سندیکای بیمه‌گران ایران با هماهنگی شرکت‌های بیمه، تنظیم و به آنها ارسال می‌کند.

برای انجام خدمات پاراکلینیکی و دریافت هزینه آن از بیمه درمان تکمیلی دی، در مراکز طرف قرارداد بیمه نیاز به معرفی‌نامه دارید. همچنین در مراکزی طرف قرارداد نیستند با این مدارک برای دریافت هزینه اقدامات پاراکلینیکی حاضر شوید:

۱. دستور پزشک شامل دستور انجام هزینه سرپایی و تشخیصی همراه با مهر پزشک

۲. اصل قبض رسید صندوق و اصل فاکتور همراه با مهر مرکز درمانی

۳. مدرکی از نتیجه انجام درمان، شامل تصویر یا جواب

پوشش‌های بیمه درمان تکمیلی دی

این بیمه هم مانند سایر بیمه‌های تکمیلی شامل پوشش‌های اصلی و فرعی می‌شود. پوشش‌های فرعی را با پرداخت حق بیمه اضافی می‌توانید دریافت کنید.

۱. پوشش‌های اصلی بیمه درمان تکمیلی دی

جبران هزینه‌های آمبولانس و فوریت‌های پزشکی در صورتی‌که بیمه شده بستری شود یا طبق دستور پزشک به سایر مراکز درمانی منتقل شده باشد.

پرداخت هزینه‌های بیمارستانی شامل بستری، شیمی درمانی، آنژیوگرافی قلب، جراحی، رادیوتراپی، گامانایف و سنگ‌شکن. و همچنین هزینه‌های اعمال جراحی Day Care که به جراحی‌های یک روزه و سرپایی گفته می‌شود و بیمار کمتر از یک روز نیاز به مراقبت در مرکز درمانی دارد.

جبران هزینه‌های همراه بیماران زیر ۷ سال و بالای ۷۰ ساله.

۲. پوشش‌های فرعی یا اضافی

افزایش سقف جبران هزینه‌های اعمال جراحی مرتبط با سرطان، گامانایف، پیوند ریه و کبد و کلیه، قلب، مغز و اعصاب مرکزی و نخاع (به‌استثنای دیسک ستون فقرات)

جبران هزینه‌های زایمان طبیعی و سزارین تا ۵۰ درصد سقف تعهدات سالانه.

درصورتیکه بیمه درمان تکمیلی دی شما پوشش زایمان داشته باشد هزینه تشخیص بیماری‌ها و ناهنجاری‌های جنین حداکثر تا ۵۰ درصد تعهد زایمان، پوشش داده می‌شود.

اگر پوشش زایمان دریافت کنید، برای دریافت پوشش هزینه‌های مربوط به درمان نازایی و ناباروری که شامل جراحی مرتبط، IUI، ZIFT، GIFT، میکرواینجکشن وIVF می‌شود به صورت یک پوشش مستقل مجاز هستید.

دوره انتظار استفاده از پوشش بندی که در بالا گفته شد، برای گروه‌های زیر ۲۵۰ نفر به مدت ۹ ماه، از۲۵۰ نفر الی ۱۰۰۰ نفر به مدت ۶ ماه و برای گروه‌های بالای ۱۰۰۰ نفر، دوره انتظار ندارد.

هزینه‌های جراحی چشمی به تشخیص پزشک شامل جراحی عیوب انکساری چشم، نزدیک‌بینی، آستیگمات، دوربینی و… حداکثر تا ۱۰ درصد تعهد سالانه به ازای هر چشم هر نفر.

پرداخت هزینه اعمال مجاز سرپایی شامل گچ‌گیری، بخیه، اکسیزیون لیپوم، تخلیه کیست، شکستگی و دررفتگی، ختنه، کرایوتراپی، بیوپسی و لیزر درمانی تا سقف ۱۰ درصد تعهدات سالانه برای هر نفر.

گروه‌های بالای ۱۰۰۰ نفر از جبران هزینه‌های تهیه اعضای طبیعی بدن حداکثر به میزان تعهد پایه سالیانه برخوردارند.

جبران هزینه تهیه اوروتز در صورتی که بلافاصله بعد از عمل جراحی با تایید پزشک مورد اعتماد بیمه‌گر مورد نیاز باشد، حداکثر تا ۲ درصد سقف تعهد پایه سالانه.

هزینه‌های پاراکلینیکی که در قسمت مزایای خرید بیمه درمان تکمیلی دی گفته شد، نیز جزء پوشش‌های اضافی بیمه تکمیلی دی هستند.

محدودیت‌ها و استثنائات بیمه درمان تکمیلی دی

عدم پوشش هزینه‌های مربوط به عیوب مادرزادی، معلولیت ذهنی و از کار افتادگی

عدم پرداخت هزینه برای اعمال مجرمانه یا خودکشی منجر به درمان

ترک اعتیاد

سقط جنین غیرقانونی و بدون مدارک قانونی پزشکی

هزینه بستری بیمار در اتاق خصوصی. (این مورد با تشخیص پزشک معالج و پزشک معتمد بیمه، قابل پرداخت است)

هزینه‌های همراه بیماران بین ۷ تا ۷۰ سال. (این مورد با تشخیص پزشک معالج و پزشک معتمد بیمه، قابل پرداخت است)

جراحی فک یا لثه (مگر در شرایطی که عمل زیبایی نباشد و وجود تومور یا حادثه باعث این عمل شده باشد)

عدم پرداخت هزینه‌های اعمال جراحی زیبایی و آرایشی بهداشتی. (این مورد با تشخیص پزشک معالج و پزشک معتمد بیمه، قابل پرداخت است)

حوادث طبیعی مانند زلزله و سیل، جنگ و انواع شورش، عملیات نظامی و…

به‌جز این محدودیت‌ها، در بعضی موارد نیاز به تایید پزشک مورد اعتماد شرکت بیمه پیش از انجام عمل جراحی دارید. لیست این اعمال جراحی را در زیر ببینید:

جراحی‌های چشم: افتادگی پلک، استرابیسم یا انحراف چشم، جراحی‌هایی هستند که برای دریافت هزینه‌های آن از بیمه درمان تکمیلی دی نیاز به گزارش پریمتری، معاینه توسط پزشک مورد اعتماد شرکت بیمه و گواهی پزشک درمانگر شامل علت و نوع بیماری دارید.

جراحی‌های بینی: جراحی رینوپلاستی در لیست تعهدات بیمه درمان تکمیلی دی نیست و بقیه جراحی‌ها هم نیاز به گواهی پزشکی درمان‌گر که شامل نوع و علت بیماری و کلیشه و گزارش سی‌تی‌اسکن و رادیوگرافی باشد دارد.

جراحی لیزیک یا رفع عیوب انکساری چشم: نیاز به گواهی پزشک که شامل نوع و علت بیماری است و همچنین نیاز به برگه اپتومتری به همراه نمره چشم کامپیوتری دارد.

هرنی شکمی: نیاز به معاینه توسط پزشک مورد اعتماد شرکت بیمه دی و همچنین گواهی پزشک درمانگر که شامل نوع و علت بیماری باشد به همراه برگه سونوگرافی.

جراحی‌های پلاستیک: همه جراحی‌های پلاستیک نیازمند گواهی پزشک درمانگر مبنی بر نوع و علت بیماری و همچنین انجام معاینه توسط پزشک مورد اعتماد بیمه‌گر هستند.

جراحی چاقی مفرط: نیازمند معاینه بالینی توسط پزشک مورد اعتماد شرکت بیمه

بیماری‌های اعصاب و روان: این دسته از بیماری‌ها هم برای دریافت جبران هزینه‌ها نیازمند گواهی پزشک درمانگر به همراه مهر پزشک مورد اعتماد شرکت بیمه دی هستند.

استعلام بیمه درمان تکمیلی دی

برای استعلام قیمت بیمه درمان تکمیلی دی کافیست به صفحه بیمه تکمیلی بیمه بازار مراجعه کنید و با وارد کردن نوع بیمه‌ای که درخواست دارید (شامل بیمه درمان تکمیلی انفرادی، خانوادگی یا سازمانی)، و وارد کردن اطلاعات بیمه‌گر اصلی و افراد تحت تکفل (شامل بازه سنی و نام بیمه‌نامه پایه) محاسبه قیمت بیمه درمان تکمیلی دی را ببینید و آن را با سایر بیمه‌ها مقایسه کنید.

نحوه دریافت خسارت از بیمه درمان تکمیلی دی

اگر مرکز درمانی‌ای که از آنجا خدمات می‌گیرید طرف قرارداد شرکت بیمه دی باشد همراه داشتن معرفی‌نامه کافیست. در این صورت از ابتدا هزینه‌ای که به عهده بیمه‌گر است را پرداخت نمی‌کنید و شامل فرایند دریافت خسارت هم نخواهید شد.

درصورتیکه از مراکز درمانی غیر طرف قرارداد استفاده می‌‌کنید، پس از ترخیص و تسویه حساب، همه مدارک بیمارستانی دارای مهر بیمارستان و گواهی پزشک را برای شرکت بیمه دی ارسال کنید. هزینه‌ها برابر با مفاد قرارداد بیمه و تعرفه بستری و درمان در بیمارستان‌های طرف قرارداد هم درجه و فرانشیز مربوطه محاسبه و پرداخت می‌شود.

در صورتی که حق‌الزحمه پزشکان در صورتحساب نوشته نشده باشد، این مبلغ بر اساس مفاد قرارداد با آن مراکز یا مراکز هم‌درجه پرداخت می‌‌شود.

درصورتی که مرکز درمانی با بیمه‌گر پایه‌ی شما هم قرارداد نداشته باشد، ابتدا باید با اصل مدارک به بیمه‌گر پایه مراجه و سهم آن را بگیرید. سپس کپی برابر اصل همان مدارک و گواهی مبلغ پرداختی بیمه‌گر پایه را تحویل شکرت بیمه دی دهید.

خرید آنلاین بیمه تکمیلی دی از بیمه بازار

انتخاب یک بیمه درمان تکمیلی کاربردی، انتخابی هوشمندانه است. چون نیاز دارید که بین سطح و کیفیت پوشش‌ها و میزان بودجه و هزینه، تعادل برقرار کنید. برای کاهش سختی‌های این انتخاب، بیمه‌بازار کنار شماست تا با مقایسه آنلاین بیمه‌ها و ساده‌سازی فرایند مقایسه و تصمیم‌گیری، بهترین بیمه درمان تکمیلی را برای خود، کارمندان سازمان یا افراد خانواده‌تان تهیه کنید.

صفحات مرتبط:

بیمه عمر دی

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید

سوالات متداول

بیمه تامین اجتماعی به عنوان بیمه پایه شناخته می‌شود و فقط بخش کمی از هزینه‌های درمان را جبران می‌کند. بنابراین، برای جبران سایر هزینه‌های درمانی، بهتر است بیمه تکمیلی تهیه کنیم.  از این رو به تامین اجتماعی، بیمه پایه و به طرح‌های درمانی که شرکت‌های بیمه می‌فروشند؛ بیمه تکمیلی می‌گویند تا کامل کننده بیمه پایه باشد. 

بیمه تکمیلی چه فرقی با بیمه تامین اجتماعی دارد؟

بیمه‌های تکمیلی عموما به صورت گروهی و سازمانی ارائه می‌شوند. اما برخی شرکت‌های بیمه، طرح‌های بیمه تکمیلی انفرادی را نیز ارائه می‌دهند. این نوع از بیمه تکمیلی برای کسانی است که یا بیمه پایه ندارند یا نمی‌توانند بیمه تکمیلی را به صورت گروهی و سازمانی تهیه کنند.

بیمه تکمیلی انفرادی چیست؟

در بیمه تکمیلی انفرادی همه‌چیز از جمله هزینه، به صورت کلی، به طرحی بستگی دارد که از سوی متقاضی خریداری می‌شود. 

هزینه بیمه تکمیلی انفرادی چه تفاوتی با بیمه تکمیلی گروهی و سازمانی دارد؟

هر شرکت بیمه‌ای با توجه به سیاست‌های داخلی خودش برای طرح‌های مختلف بیمه اقدام می‌کند. از آنجا که درصد ریسک جبران هزینه‌ها در بیمه‌های تکمیلی بالاست؛ شرکت‌های محدودی حاضر می‌شوند تا بیمه تکمیلی انفرادی را ارائه کنند. 

چرا طرح انفرادی بیمه تکمیلی از سوی همه شرکت‌های بیمه ارائه نمی‌شود؟

فرانشیز درصدی از هزینه‌های درمان است که شخص بیمه شده باید پرداخت کند. مابقی هزینه‌ها بر عهده شرکت بیمه است که جبران کند. 

فرانشیز چیست؟

خیر، چون طرح‌های بیمه تکمیلی انفرادی به صورت یک پکیج کلی فروخته می‌شود؛ نمی‌توان یک یا چند پوشش آن را حذف کرد یا تغییر داد. حتی اگر استفاده نکردن از آن پوشش برای بیمه‌گذار قطعی باشد. مثل انتخاب پوششی که هزینه‌های زایمان را هم جبران می‌کند اما خریدار آن نوع پوشش آقاست و امکان استفاده از آن را ندارد. 

آیا امکان ویرایش پوشش در طرح‌ بیمه تکمیلی انفرادی وجود دارد تا هزینه کمتری پرداخت شود ؟ 

بیمه‌های تکمیلی از زمانی که صادر می‌شوند قابل استفاده هستند. به بیانی دیگر، از ساعت ۲۴ روزی که بیمه تکمیلی صادر شود می‌توان از آن استفاده کرد. به جز یک سری خدمات که نیاز به گذراندن دوره انتظار دارند.

تنها مرحله‌ای که ممکن است روند صدور بیمه تکمیلی را به تاخیر بیاندازد؛ تایید پرسشنامه‌ تکمیل شده‌ای است که پزشک معتمد شرکت بیمه باید آن را امضا کند. پس از تایید این پزشک، بیمه‌نامه صادر می‌شود و قابل استفاده است.

دقیقا از چه زمانی می‌توانیم برای گرفتن هزینه‌های درمان در بیمه‌های تکمیلی اقدام کنیم؟

دوره انتظار مربوط به برخی پوشش‌ها در بیمه تکمیلی است که بعد از صدور بیمه‌نامه امکان استفاده بلافاصله از آن وجود ندارد که بسته به نوع آن، باید بعد از طی شدن ۳ ، ۶ یا ۹ ماه از زمان صدور صبر کنیم تا اجازه استفاده را به دست بیاوریم. در این مدت، هزینه پوشش‌های دوره انتظار بر عهده بیمه‌گذار است و شرکت بیمه، هزینه‌ای را جبران نمی‌کند.

برخی از پوشش‌های مربوط به دوره انتظار ۳ ماهه: بیماری‌های مزمن، هزینه‌های جراحی و بستری در بیمارستان و....
برخی از پوشش‌های مربوط به دوره انتظار بیشتر از ۳ ماه: هزینه‌های مربوط به زایمان برای خانم‌ها و نازایی برای خانم‌ها و آقایان و.....
 

دوره انتظار در بیمه تکمیلی مربوط به کدام خدمات است؟

از طریق دو روش مستقیم و غیر مستقیم می‌توان از بیمه تکمیلی استفاده کرد. 
در روش غیر مستقیم یا آنلاین می‌توان با مراجعه به مراکز طرف قرارداد با شرکت بیمه تکمیلی و ارائه کدملی، فقط فرانشیز بیمه را پرداخت کرد.
روش مستقیم یا آفلاین مربوط به مراکز درمانی است که قراردادی با شرکت بیمه ندارند. در نتیجه، بیمه‌گذار تمامی هزینه‌ها را پرداخت می‌کند. بعد از آن باید مستقیما به شعبه مورد نظر شرکت بیمه برود و اسناد و مدارک مورد نیاز را ارائه کند تا پس از بررسی و تایید، هزینه‌های درمانی بعد از کسر فرانشیز تا سقف مشخص به حسابش واریز شود. 

چگونه از بیمه تکمیلی استفاده کنیم؟